Superwizjer w TVN24

Superwizjer w TVN24

"Nikt nie powie, bo na drugi dzień nie będzie żył". Tajemnicza śmierć w celi morderców

Więzienna cela i pięciu osadzonych. Nad ranem jeden z nich zostaje znaleziony martwy. To 34-letni Rafał Markiewicz, pseudonim Gołota, ważna figura w przestępczym półświatku. Zanim zmarł, szykował się do wyjścia na wolność. Czy komuś zależało na tym, by nie opuścił wrocławskiego więzienia? Reportaż Kamili Wielogórskiej i Marcina Rybaka "Śmierć celi morderców" w "Superwizjerze" TVN.

Wielka fortuna i śmierć w samotności. Tajemniczy koniec barona narkotykowego z Gdyni

Historia "Artusia" to materiał na film sensacyjny. Organizacja stworzona przez Artura B. zajmowała się przemytem narkotyków z Ameryki Południowej na ogromną skalę. Przestępcy jednorazowo przerzucali nawet tonę narkotyków. Towar trafiał do Holandii, Niemiec, Wielkiej Brytanii, Polski i Szwecji. Ale w świecie przestępczym za sukces trzeba zapłacić. Często własnym życiem. Reportaż "Baron narkotykowy z gdyńskiego blokowiska" Jarosława Jabrzyka i Bertolda Kittela w "Superwizjerze" w TVN24.

Wiceminister i sfałszowane podpisy. Zablokowane śledztwo w sprawie Andruszkiewicza

Prokuratorzy z Białegostoku badają, czy Adam Andruszkiewicz fałszował i kierował fałszowaniem prawie 300 podpisów poparcia w wyborach samorządowych w 2014 roku. Jednego z ówczesnych liderów Młodzieży Wszechpolskiej (MW) obciążają między innymi zeznania i wyjaśnienia Pawła P. – współpracownika z organizacji. Gdy prowadzący śledztwo zaplanowali przeszukania w domu i biurze Andruszkiewicza, odebrano im akta. Śledczy pozbawieni dokumentów musieli odwołać przeszukanie lokali i przesłuchanie prawicowego polityka. Andruszkiewicz zaś wszedł do rządu. Został wiceministrem cyfryzacji. Reportaż "Superwizjera" TVN.

"Życie jest bardzo trudne, a my się starzejemy". Kobiety, którym wojna odebrała wszystko

Z misjami humanitarnymi zjeździła połowę świata. Pracuje w obozach dla uchodźców i tworzy ośrodki medyczne dla ofiar wojen i konfliktów. Dwa lata temu uruchomiła przychodnię na prowincji w Jordanii dla syryjskich kobiet, które przez wojnę straciły dom, męża i dzieci. Katarzyna Rydel jest jedną z tych, którzy pomagają im wrócić do normalności. Reportaż Wojciecha Szumowskiego "Kobiety z jordańskiego ośrodka pomocy" w "Superwizjerze".

"Idziesz dobrym tropem, bo ku**a wszyscy jak w ulu latają". Kto niszczył biznesmena z Leszna

Rufin Sokołowski miał dobrze prosperującą firmę i pomysł na biznes na rynku dostaw żywności dla wojska i innych służb mundurowych. Jego plany pokrzyżowała seria podpaleń - samochodów i fabryki. Rynek przejęła konkurencja z niemal identycznym produktem. Dziennikarze "Superwizjera" i "Gazety Wrocławskiej" próbowali ustalić, kto chciał zniszczyć firmę przedsiębiorcy z Leszna. Ta historia doprowadziła ich do innego biznesmena i kolejnych poszkodowanych.

"Mówili, że trzeba z nim zrobić porządek". Nowe fakty w sprawie śmierci Ziętary

Zaginięcie i prawdopodobne zabójstwo poznańskiego dziennikarza Jarosława Ziętary od prawie trzydziestu lat pozostaje niewyjaśnione. Były oficer służb specjalnych przerwał milczenie i przedstawił nowe dowody. O Ziętarze mówi, że "wpadł na temat, który go zabił". I dodaje, że sam jest "chyba po Ziętarze drugim człowiekiem, który wie za dużo". Reportaż dziennikarzy "Superwizjera" i "Głosu Wielkopolskiego", Jakuba Stachowiaka i Łukasza Cieśli.

"Człowiek, który wiedział za dużo". Reportaż "Superwizjera"

Dziennikarze "Superwizjera" i "Głosu Wielkopolskiego" dotarli do nowych świadków w sprawie Jarosława Ziętary. Poznański dziennikarz zaginął bez śladu 26 lat temu. Wiele wskazuje na to, że został porwany i zamordowany. Tuż po tym, jak wpadł na trop olbrzymiej afery przemytniczej. Do dziś nie wiadomo, kto był informatorem Ziętary i jaki udział w tej sprawie mogły mieć służby specjalne.

"To było niby samobójstwo". Tajemnica śmierci 19-letniego Jakuba

Cztery lata temu w lesie pod Golubiem-Dobrzyniem znaleziono ciało 19-letniego Jakuba Schimandy. Policja i prokuratura uznały, że to było samobójstwo. Dziś w tej sprawie pojawiają się poważne wątpliwości, a rodzicom nastolatka zależy na wznowieniu śledztwa w sprawie śmierci ich jedynego syna. Reportaż Roberta Sochy "Tajemnica śmierci Jakuba" w "Superwizjerze".

Molestowanie w Teatrze Akademickim. Ofiary przerywają milczenie

Obnażył się przede mną i tonem "dobrego wujka" próbował namówić mnie na to, żebym uprawiała z nim seks oralny - opowiada jedna z kobiet, które w przeszłości miały styczność z wieloletnim dyrektorem Teatru Akademickiego w Warszawie. Po nagłośnieniu przez "Superwizjer" TVN24 skandalicznych metod, jakie stosował Ryszard A., okazało się, że ranił nie tylko słowami. A jego historia sięga początku lat 80.

"Molestowanie w Teatrze Akademickim". Reportaż Superwizjera w sobotę o 20 w TVN24

Na początku września ujawniliśmy szokujące metody, które wobec swoich podopiecznych stosuje Ryszard A., dyrektor Teatru Akademickiego. Po emisji reportażu zaczęły zgłaszać się do nas kolejne ofiary, które przez lata uczestniczyły w tych "warsztatach teatralnych". Okazuje się, że molestowanie w teatrze nie kończyło się tylko na słowach. Kilka kobiet zdecydowało się otwarcie opowiedzieć o tym, co spotkało je ze strony Ryszarda A. Reportaż "Molestowanie w Teatrze Akademickim" Iwony Poredy-Łakomskiej już w sobotę w "Superwizjerze" o 20. w TVN24.

"Ja umrę na raka, moja córka umrze na raka". Wody skażone trotylem

Trotyl i inne materiały wybuchowe znajdują się w wodach gruntowych w części Bydgoszczy. TNT, DNT i pozostałe trucizny są też w ściekach przemysłowych - twierdzi bydgoska oczyszczalnia i zawiadamia instytucje odpowiedzialne za ochronę środowiska. Te trucizny są "realnym zagrożeniem dla życia ludzkiego", a ich stężenia "ekstremalnie wysokie" - ujawniają dziennikarze "Superwizjera" w reportażu "Wody skażone trotylem".

"Wody skażone trotylem". Reportaż "Superwizjera" w TVN24

Na produkcji trotylu w Bydgoszczy zarabia się setki milionów złotych. Skutkiem ubocznym jest poważne skażenie środowiska. Miejska oczyszczalnia nie może zneutralizować ścieków z fabryki, więc płyną one dalej - do Wisły. Reporterzy "Superwizjera" dotarli do badań, z których wynika, że trotyl znajduje się także w wodach gruntowych tuż pod domami mieszkańców. Dlaczego do tej pory nikt nie wiedział o skażeniu? Reportaż "Wody skażone trotylem" Macieja Dudy i Łukasza Rucińskiego w "Superwizjerze" w sobotę o godzinie 20 w TVN24.

"Czarny rynek bursztynu". Dziennikarze "Superwizjera" ruszyli szlakiem przemytu

Zabójstwa, haracze i korupcja na olbrzymią skalę - w pierwszej chwili trudno skojarzyć to z handlem bursztynem. Na Ukrainie nielegalnie wydobywa się setki ton tego cennego surowca, a jego duża część trafia do Polski. Dziennikarze "Superwizjera" ruszyli szlakiem przemytu bursztynu i zobaczyli z bliska, jak wygląda biznes wart setki milionów dolarów. Kto na tym zarabia? I dlaczego na Ukrainie bursztyn pozwala przeżyć tysiącom rodzin? Reportaż "Czarny rynek bursztynu" Jakuba Stachowiaka i Patryka Szczepaniaka w sobotę w "Superwizjerze" o godzinie 20 w TVN24.