Donald Trump "przyjął plan działań wobec Korei Północnej"

Prezydent USA Donald Trump zaaprobował zarys działań wobec Korei Północnej w związku z programem nuklearnym i rakietowym Pjongjangu. Administracja USA koncentruje się na sankcjach gospodarczych - pisze agencja Reutera, powołując się na źródła w amerykańskiej administracji.

Ogromne zniszczenia w zachodnim Mosulu

Podczas walk toczących się w Mosulu, zachodnia część tego miasta została zdecydowanie bardziej zniszczona niż jego wschodnia część - alarmuje Organizacja Narodów Zjednoczonych, powołując się na zdjęcia satelitarne. Mosul został w 2014 roku zagarnięty przez terrorystów tak zwanego Państwa Islamskiego. W październiku 2016 roku wojsko irackie wraz z sojusznikami rozpoczęło operację odbicia utraconego terytorium.

Dzieci poprosiły o podwózkę. "Wracam w aucie prezydenta!"

Do niecodziennego zdarzenia doszło w niedzielę w stolicy Islandii, Reykjaviku. Dwóch 13-latków wybrało się na tamtejszy basen, z którego odebrać ich miała mama jednego z chłopców. Spóźniała się, więc Tristan i Sölvi postanowili poprosić o pomoc. Poprosili prezydenta Islandii i pojechali jego autem.

Eksperci zbadają atak chemiczny w Syrii

Zespół ekspertów z Organizacji ds. Zakazu Broni Chemicznej (OPCW) został wysłany do Turcji, aby przepytać świadków i pobrać próbki w ramach śledztwa dotyczącego ataku chemicznego z 4 kwietnia w Syrii, w którym śmierć poniosło 87 osób.

Rosyjska lekcja "dyplomacji" na posiedzeniu ONZ. "Patrz na mnie!"

Posiedzenie Rady Bezpieczeństwa ONZ, na którym Rosja zawetowała rezolucję w sprawie ataku chemicznego w Syrii, nie obyło się bez emocjonalnego wystąpienia przedstawiciela Kremla. Władimir Safronkow w dość nietypowy sposób zareagował na krytykę brytyjskiego dyplomaty pod adresem Moskwy.

Zidentyfikowano odpowiedzialnego za zamach w Egipcie

Zamachowcem samobójcą, który dokonał w Niedzielę Palmową ataku na koptyjski kościół chrześcijański w Aleksandrii w Egipcie, był 31-letni Mahmud Hassan Mubarak Abdullah, mieszkaniec północnoegipskiej muhafazy, prowincji Suez - podało w środę MSW Egiptu.

Malala honorową obywatelką Kanady

Laureatka pokojowego Nobla Malala Yousafzai otrzymała w środę honorowe obywatelstwo Kanady. Podczas uroczystości w parlamencie w Ottawie oprawiony w ramki certyfikat obywatelstwa wręczył jej osobiście szef kanadyjskiego rządu Justin Trudeau.

"Asad kontynuuje rzeź swojego narodu". Apel do Trumpa

Dwóch republikańskich senatorów John McCain i Lindsey Graham w opublikowanym we wtorek oświadczeniu wezwało prezydenta USA Donalda Trumpa do opracowania ogólnej strategii zmierzającej do zniszczenia tak zwanego Państwa Islamskiego i obalenia reżimu Baszara el-Asada w Syrii.

"Pierwszy płacz dziecka był najpiękniejszym dźwiękiem". Poród w samolocie

Załoga tureckich linii lotniczych odebrała poród w samolocie. Jedna z pasażerek, która była w siódmym miesiącu ciąży, nagle zaczęła rodzić. Samolot z Konakry w Gwinei do Wagadugu w Burkina Faso był na wysokości prawie 13 kilometrów i nie mógł awaryjnie lądować. Na szczęście wszystko skończyło się dobrze. O porodzie w przestworzach opowiedziały stewardesy.

"Nie doszło do przełomu, ale też nikt nie miał na to nadziei"

Wizyta sekretarza stanu USA Rexa Tillersona w Moskwie nie stała się przełomem, ale przyniosła pozytywne rezultaty, na przykład decyzję o powołaniu grupy roboczej, która zajmie się problemami w stosunkach rosyjsko-amerykańskich - ocenili rosyjscy parlamentarzyści.

Skandal pedofilski we Włoszech. Ksiądz przyznaje po latach: był jeden chłopiec, lubił się przytulać

W 2009 roku włoskim Kościołem wstrząsnął skandal. Ponad 60 dawnych podopiecznych ośrodka dla głuchoniemych dzieci w Weronie odważyło się oskarżyć księży o molestowanie seksualnie. Wielu z duchownych już nie żyje, część przeniesiono za granicę. Włoskim dziennikarzom udało się jednak niedawno odnaleźć jednego z nich. - Jedni mają nałóg palenia, inni muszą się wyżyć - tłumaczy swoje zachowanie po latach ("Polska i świat").

Trump zmienia zdanie o NATO: nie jest już przestarzałe

Prezydent Donald Trump powiedział w środę podczas wspólnej konferencji prasowej z sekretarzem generalnym NATO Jensem Stoltenbergiem, że w przeciwieństwie do stanowiska wyrażanego w kampanii wyborczej nie uważa już Sojuszu Północnoatlantyckiego za "przestarzały".

"Projekt nie do zaakceptowania". Rosja zawetowała rezolucję ONZ

Rosja zawetowała podczas głosowania w Radzie Bezpieczeństwa ONZ projekt rezolucji w sprawie ataku chemicznego w syryjskiej prowincji Idlib. Przedstawiony przez USA projekt wzywa władze Syrii do współpracy podczas prowadzonego w tej sprawie śledztwa. O atak, w którym zginęło 86 cywilów, jest oskarżany rząd w Damaszku.

"Wiodących potęg atomowych nie mogą łączyć takie relacje"

Obie strony potwierdziły wspólne zaangażowanie na rzecz "bezkompromisowej walki z terroryzmem międzynarodowym" - powiedział w środę szef MSZ Rosji Siergiej Ławrow po rozmowach w Moskwie z sekretarzem stanu USA. Rex Tillerson spotkał się także z Władimirem Putinem.

Węgry: Bruksela wywiera presję, by wymusić przyjęcie imigrantów

Próbę wywarcia presji na Węgry w celu "wymuszenia" kwot relokacji imigrantów zarzucił w środę Komisji Europejskiej rzecznik rządu węgierskiego Zoltan Kovacs. Skomentował w ten sposób groźbę wiceszefa KE Fransa Timmermansa wszczęcia postępowania o naruszenie unijnego prawa.