Media: rząd ukrył analizę wpływu brexitu na bezpieczeństwo

Brytyjskie ministerstwo spraw wewnętrznych ukryło w trakcie ubiegłorocznej kampanii referendalnej analizę wpływu wyjścia z Unii Europejskiej na bezpieczeństwo kraju w obawie, że będzie to źle przyjęte przez elektorat - pisze w środę brytyjski dziennik "The Times".

Jest chora na raka. Chce ubiegać się o mandat po mężu

Żona byłego premiera Pakistanu Nawaza Sharifa, Kulsoom Nawaz Sharif, będzie kandydowała w wyborach uzupełniających do parlamentu. Wystartuje w wyborach, choć zdiagnozowano u niej nowotwór gardła - podała agencja Associated Press, cytując minister do spraw informacji Marriyum Aurangzeb.

Rosyjskie MSZ: USA będą ingerować w wybory w Rosji

Moskwa nie ma wątpliwości, że Stany Zjednoczone będą próbowały ingerować w zbliżające się wybory prezydenckie w Rosji - oświadczył wiceszef rosyjskiego MSZ Siergiej Riabkow w rozmowie z chińskimi i japońskimi dziennikarzami. Wypowiedzi wiceministra przytacza rosyjska agencja TASS.

Wielkie manewry Rosji i Białorusi. "Nie mają charakteru nadzwyczajnego"

Ćwiczenia wojskowe Rosji i Białorusi "Zapad-2017" to ćwiczenia planowe. Nie mają charakteru nadzwyczajnego – ocenił główny specjalista w Zespole Ukrainy, Białorusi i Mołdawii w Ośrodku Studiów Wschodnich Kamil Kłysiński. Jednocześnie strona ukraińska poinformowała, że wyśle na manewry swoich obserwatorów.

Macron omija Polskę. Petru: głupia polityka PiS była bardzo skuteczna

Rządy PiS doprowadziły do tego, że w fundamentalnej sprawie, jaką jest kwestia pracowników delegowanych, z Polską w ogóle się nie rozmawia - stwierdził szef Nowoczesnej Ryszard Petru. Prezydent Francji w środę rozpoczął trzydniową wizytę w Europie Środkowo-Wschodniej, ale nie spotka się z polskimi władzami.

Macierewicz na ukraińskim święcie niepodległości

W czwartek szef MON Antoni Macierewicz udaje się do Kijowa na uroczystości z okazji Dnia Niepodległości Ukrainy, w których wezmą także udział m.in. z szefowie resortów obrony państw Europy Środkowo-Wschodniej i USA oraz przedstawiciele Wielkiej Brytanii i Kanady.

"Politycy przekuwają historię na broń"

Prezydent Niemiec Frank-Walter Steinmeier zapewnił w środę, że Niemcy nie pogodzą się z aneksją ukraińskiego Krymu przez Rosję. Słowa te padły w przemówieniu, które Steinmeier wygłosił w Tallinie z okazji 78. rocznicy paktu Ribbentrop-Mołotow.

Polacy ranni w wypadku autobusu w Turcji. Część zostaje w szpitalu

W mieście Alanya doszło do wypadku autobusu przewożącego Polaków. Zginął młody turecki pomocnik kierowcy. Wypadek i odniesienie ran przez "kilku" Polaków potwierdziło MSZ. Jak powiedział w rozmowie z TVN24 BiS konsul RP w Ankarze Witold Leśniak, siedmioro z nich pozostało na obserwacji w szpitalu. Dziesięciu innych polskich obywateli podróżujących tym autobusem wyleciało już do kraju.

Nowe rakiety za plecami Kima. "Przypadkowe" zdjęcia z fabryki

W czasie wizyty Kim Dzong Una w jednym z zakładów pracujących na rzecz programu rakietowego Korei Północnej wykonano zdjęcia, na których "przypadkowo" pokazano rysunki przedstawiające dwie nowe rakiety balistyczne. Nie wiadomo, czy przedstawiają one prawdziwe konstrukcje. Reżim w przeszłości publikował już zdjęcia i nagrania zdradzające tajemnice Pjongjangu.

Miał być wypadek, znaleziono poćwiartowane ciało. Kalendarium tajemniczej śmierci

Tajemnicza śmierć szwedzkiej dziennikarki Kim Wall na pokładzie prywatnej łodzi podwodnej Nautilus wywołała duże poruszenie w Danii. Dopiero kilkanaście dni po jej formalnym zaginięciu znaleziono i zidentyfikowano jej ciało. Nie jest jasne, jak zginęła. Wie to prawdopodobnie tylko właściciel i twórca Nautilusa, Peter Madsen. Twierdzi, że był to wypadek, jednak śledczy są odmiennego zdania.

Korytarz do Morza Śródziemnego? AP: szanse Iranu rosną

Wspierani przez Iran bojownicy w środkowej Syrii posuwają się na wschód, przez co rosną szanse Teheranu na uzyskanie korytarza lądowego przez Irak i Syrię do Morza Śródziemnego, a tym samym łatwego dostępu do sojuszników w regionie - pisze w środę agencja AP.

Ta sama flota, ten sam dywizjon. Niepokojąco częste wypadki kończą kariery

Po serii tragicznych i zawstydzających zderzeń z udziałem amerykańskich okrętów na wodach Dalekiego Wschodu, dowództwo US Navy miało podjąć decyzję o usunięciu admirała dowodzącego największą amerykańską flotą. Jak podaje szereg amerykańskich mediów, wiceadmirał Joseph Aucoin, dowódca 7 Floty, zostanie odwołany jeszcze w środę, co de facto będzie oznaczało niechlubne zakończenie jego kariery.

Sondaż: niemal połowa Niemców nie wie, na kogo zagłosuje

Na miesiąc przed wyborami do Bundestagu nie można stwierdzić, że zostały one rozstrzygnięte - uznała szefowa instytutu Allensbach, który przeprowadził sondaż poparcia dla niemieckich partii politycznych. Wyniki badania opublikował w środę dziennik "Frankfurter Allgemeine Zeitung".

Schulz chce wycofania z Niemiec amerykańskiej broni atomowej

- Nie może być tak, że Niemcy przypatrują się bezczynnie i bez komentarza jak prezydent USA Donald Trump rozkręca spiralę zbrojeń - powiedział we wtorek na wiecu w Trewirze kandydat SPD na kanclerza Martin Schulz, nawiązując do znajdujących się na terenie Niemiec amerykańskich magazynów z bronią atomową.

Tillerson zadowolony "z pewnego poziomu opanowania" Pjongjangu

Reżim Kim Dzong Una nie przeprowadził żadnej próby nuklearnej i rakietowej od momentu przyjęcia przez Radę Bezpieczeństwa ONZ rezolucji o wprowadzeniu dodatkowych sankcji gospodarczych wobec Korei Północnej i być może jest to znak, że w przyszłości możliwa będzie "jakaś forma dialogu" z tym krajem - powiedział we wtorek Rex Tillerson.

Wyniki badań DNA potwierdzają: ciało wyrzucone na brzeg to zaginiona dziennikarka

- DNA pobrane ze zwłok pasuje do DNA zaginionej Kim Wall - poinformowała duńska policja. Oznacza to, że odnalezione we wtorek na brzegu w pobliżu Kopenhagi ludzkie szczątki należą do szwedzkiej dziennikarki, która ostatni raz była widziana żywa, kiedy wchodziła na pokład łodzi podwodnej duńskiego wynalazcy Petera Madsena. Mężczyzna jest podejrzany o zamordowanie kobiety.

Amerykanie o "erozji zaufania". Pakistan odpowiada

Władze w Islamabadzie uznały za "wielce rozczarowujące" słowa krytyki, jakie skierował pod adresem Pakistanu prezydent USA Donald Trump. Powiedział on poniedziałek, że "Pakistan stał się schronieniem dla terrorystów destabilizujących sytuację w Afganistanie".