Chłopiec uwięziony głęboko pod ziemią. Trudna akcja ratunkowa

Hiszpańscy ratownicy są coraz bliżej chłopca, który wpadł do głębokiej dziury w ziemi. 2,5-letni Julen jest w niej uwięziony od 10 dni. Żeby się do niego dostać wydrążony został równoległy tunel. W akcji pomagają szwedzcy technicy, którzy byli zaangażowani w ratunek 33 górników z Chile uwięzionych w 2010 roku przez 70 dni 625 metrów po ziemią. Materiał magazynu "Polska i Świat".

Duda w Davos o "potrzebach zmian w Europie"

Potrzebujmy pewnych zmian w Europie, potrzebujemy trochę przebudować nasz europejski dom w wielu kwestiach po to, by uczynić ją bardziej spójną, by uczynić ją bardziej braterską - podkreślił w środę prezydent Andrzej Duda podczas konferencji prasowej w szwajcarskim Davos. - Nie może być takiej sytuacji, że tworzymy jakieś NATO-bis - komentował prezydent, odnosząc się do propozycji kanclerz Niemiec Angeli Merkel.

Prezydent wyrzuca amerykańskich dyplomatów. Reakcja USA

Nicolas Maduro nie ma uprawnień do zerwania stosunków dyplomatycznych Wenezueli ze Stanami Zjednoczonymi - oświadczył w środę amerykański Departament Stanu po tym, jak prezydent Wenezueli dał 72 godziny amerykańskim dyplomatom na opuszczenie swojego kraju. "Stany Zjednoczone nie uznają reżimu Maduro" - poinformowano w komunikacie.

Armia odmawia wsparcia przywódcy opozycji

Wenezuelska armia odrzuca autoproklamację przewodniczącego parlamentu Juana Guaido na tymczasowego prezydenta Wenezueli - poinformował minister obrony tego kraju Vladimir Padrino. W środę w Caracas i wielu innych wenezuelskich miastach rozpoczęły się masowe protesty przeciwko rządom prezydenta Nicolasa Maduro.

Kim Dzong Un zadowolony z rozmów w Waszyngtonie

Przywódca Korei Północnej Kim Dzong Un jest usatysfakcjonowany wynikiem ostatnich rozmów północnokoreańskiej delegacji, które niedawno miały miejsce w Waszyngtonie - poinformowała agencja prasowa KCNA. Przywódca reżimu wyraził także zadowolenie z treści listu, otrzymanego od prezydenta USA Donalda Trumpa.

Trump o Wenezueli: wszystkie opcje są na stole

Prezydent USA Donald Trump oświadczył w środę, że wszystkie opcje są na stole dla Wenezueli po tym, gdy uznał on lidera opozycji w tym kraju i przewodniczącego parlamentu Juana Guaido za tymczasowego prezydenta, a rząd prezydenta Nicolasa Maduro nazwał "bezprawnym". Wcześniej sekretarz stanu Mike Pompeo wezwał Maduro do ustąpienia ze stanowiska.

Erdogan przyleciał do Moskwy. Z Putinem rozmawia o Syrii

Prezydent Rosji Władimir Putin powiedział w środę, rozpoczynając rozmowy z przywódcą Turcji Recepem Tayyipem Erdoganem, że oba kraje aktywnie współpracują w kwestii Syrii. Rozmowy liderów trwające w Moskwie mają dotyczyć sytuacji w tym kraju po wycofaniu się z niego sił USA.

May uderza w Corbyna: rozmawiał z Hamasem, a nie chce ze mną

Brytyjska premier Theresa May skrytykowała w środę lidera opozycyjnej Partii Pracy Jeremy'ego Corbyna za jego odmowę udziału w ponadpartyjnych konsultacjach w sprawie wyjścia z Unii Europejskiej, wskazując, że w przeszłości spotykał się z Hamasem, Hezbollahem i Irlandzką Armią Republikańską.

Czeska stolica zapowiada ulicę Pawła Adamowicza

Pawłowi Adamowiczowi bliskie były wartości liberalne. Był humanistą, wspierał społeczność LGBT. Uczynił Gdańsk miastem otwartym i to jest to, co jest nam bliskie i to droga, którą my też chcemy podążać w Pradze - mówi w rozmowie z TVN24 burmistrz Pragi Zdeněk Hřib, odnosząc się do planów powstania ulicy Pawła Adamowicza w stolicy Czech.

"Wiedział, że nienawiści nie da się zwalczyć nienawiścią". Timmermans o Adamowiczu

Wiceprzewodniczący Komisji Europejskiej Frans Timmermans przyjechał w środę do Krakowa. Na Uniwersytecie Jagiellońskim spotkał się z mieszkańcami miasta. Swoją przemowę zaczął od wspomnienia zamordowanego prezydenta Gdańska Pawła Adamowicza i jego działań na rzecz powstrzymywania mowy nienawiści. Stwierdził, że Adamowicz, choć "był atakowany, nigdy nie oddawał, bo wiedział, że nienawiści nie da się zwalczyć nienawiścią".

Jest termin długo wyczekiwanych wyborów w Tajlandii

Kilkukrotnie przekładane wybory powszechne w Tajlandii, które mają przywrócić rządy cywilne w tym kraju, odbędą się 24 marca - poinformowała w środę komisja wyborcza. Od czasu przewrotu wojskowego z maja 2014 roku Tajlandią rządzi junta.

Pocisk, którego zniszczenia chce USA. Rosja: ma dozwolony zasięg

Pocisk manewrujący 9М729, który zdaniem Stanów Zjednoczonych narusza dwustronny układ INF, ma dozwolony tym układem zasięg 480 kilometrów - oświadczyło w środę rosyjskie ministerstwo obrony. USA w 2018 roku zapowiedziały wycofanie się z INF, tłumacząc to nieprzestrzeganiem układu przez Rosję.

Trudniejsze wyjście z NATO. Ustawa przegłosowana

Kontrolowana przez demokratów Izba Reprezentantów Kongresu USA uchwaliła ustawę wyrażającą poparcie dla NATO i utrudniającą ewentualne wyjście Stanów Zjednoczonych z tego sojuszu. Teraz ustawa trafi do Senatu, gdzie większość mają republikanie.

Przybył Dar Młodzieży, ratownicy zaczęli służbę. Pracują w dzień i w nocy

We wtorek w Panamie oficjalnie rozpoczęły się Światowe Dni Młodzieży. Pierwszy dzień imprezy był zarazem pierwszym dniem służby setek ratowników, którzy do tego zadania przygotowywali się od miesięcy. Do panamskiego portu przybył też polski żaglowiec Dar Młodzieży, który odbywa rejs dookoła świata. Relacja Filipa Folczaka z ToTeraz dla tvn24.pl.

Uziemione samoloty. Zamknęli lotnisko przez drony

Informacje o dostrzeżeniu dronów w rejonie ruchliwego międzynarodowego portu lotniczego w Newark (stan New Jersey) spowodowały we wtorek przerwę w jego funkcjonowaniu - poinformowała Federalna Agencja do spraw Lotnictwa (FAA). Obecnie lotnisko działa już normalnie.

Spór Włoch z Francją. "Nie stawia pod znakiem zapytania historycznej przyjaźni"

Relacje między Włochami a Francją pozostaną silne, pomimo niedawnych sporów w sprawie migracji - powiedział we wtorek włoski premier Giuseppe Conte, pragnąc złagodzić coraz ostrzejszą "wojnę na słowa" między Rzymem a Paryżem. "Ten spór nie stawia pod znakiem zapytania naszej historycznej przyjaźni z Francją ani z narodem francuskim" - podkreślił.

Maduro chce "dogłębnej rewizji" stosunków z USA

Prezydent Wenezueli Nicolas Maduro zarządził we wtorek "dogłębną rewizję" stosunków z USA w reakcji na wcześniejsze przesłanie wideo amerykańskiego wiceprezydenta Mike'a Pence'a, który określił go jako "dyktatora" i wezwał Wenezuelczyków do dalszych protestów przeciwko jego rządom.

Premier Japonii spotkał się z Putinem. Po raz dwudziesty piąty

Decyzja w sprawie rosyjsko-japońskiego traktatu pokojowego, którą w przyszłości zaproponują negocjatorzy, powinna być możliwa do przyjęcia przez narody obu krajów - powiedział we wtorek prezydent Rosji Władimir Putin po rozmowach z premierem Japonii Shinzo Abem. Było to ich 25. spotkanie.