Poznań

Poznań

Zadziałała Dudapomoc, będzie renta. Prezydent wspiera mamę Asi

Jeszcze w listopadzie kobiecie groziła utrata zasiłku. Teraz, dzięki interwencji prawników Dudapomocy, odzyskała możliwość korzystania z państwowych pieniędzy: ZUS przyznał jej rentę. Otrzymała też pakiet "bezpłatnych usług opiekuńczych". Mama 9-letniej Asi była bliska stracenia świadczeń, bo ogromna kwota, jaką uzbierała dla niej córka na kiermaszu - ponad 100 tys. złotych - została potraktowana jako dochód kobiety.

"Musi być przytulaśny". Półtora tysiąca misiów rozpoczęło służbę strażacką

1600 miękkich misiów właśnie rozpoczęło "czynną służbę" w gronie wielkopolskich strażaków. Pluszowe maskotki mają dostawać od nich dzieci - najmłodsi uczestnicy wypadków. Funkcjonariusze przekonują, że zabawki "działają jak magiczna różdżka", potrafią uspokoić płacz i szloch przestraszonych maluchów. Zasady rekrutacji do jednostek? - Miś musi być przytulaśny i uniwersalny, żeby mógł trafić zarówno do chłopca, jak i dziewczynki - wyjaśnia pomysłodawczyni akcji.

Wpadł do szefa z atrapą broni, zażądał gotówki. To pływak, "nadzieja na Rio"

Wpadł do firmy, potem do biura szefa i grożąc atrapą broni zażądał pieniędzy. Policja zatrzymała 21-latka niedługo po napadzie. Okazało się, że to Sebastian S., młody pływak z Zielonej Góry. - Przykre. Był oczkiem w głowie rodziny, ogromny talent. Zrobił głupstwo i potem się już chyba nie odnalazł - ubolewa prezes klubu, w którym trenował. W styczniu media obiegła informacja o przyłapaniu 21-latka na dopingu

Udzielił ślubu po pijanemu, uniknął kary. Jeden sąd umorzył, drugi zdecydował: będzie proces

2,4 promila - tyle alkoholu we krwi miał wójt z Żelazkowa, kiedy udzielał ślubu. Goście ceremonii mówili, że nie był w stanie wejść do urzędu, bełkotał i pomylił imię pana młodego. We wrześniu sąd rejonowy umorzył postępowanie przeciwko włodarzowi, bo "nie dopatrzył się znamion czynu zabronionego". Jednak teraz sąd wyższej instancji zdecydował, że proces ruszy ponownie

Proces w sprawie śmierci Ewy Tylman ma trwać rok

Proces w sprawie śmierci Ewy Tylman rozpocznie się wcześniej niż planowano. Pierwsza rozprawa odbędzie się już 3 stycznia. Wyznaczono też terminy 10 kolejnych. Przesłuchanych zostanie około 60 świadków, a proces toczyć się będzie w największej sali poznańskiego sądu. Jeśli nie zdarzy się nic niespodziewanego, wyrok zapadnie pod koniec 2017 roku.

Prokuratura ugięła się ws. procesu dotyczącego śmierci Ewy Tylman

Niecałe dwie minuty trwała konferencja, na której przedstawiono uzasadnienie dla wycofania wniosku o utajnienie procesu Adama Z. ws. śmierci Ewy Tylman. Rzeczniczka prokuratury wyjaśniła, że zrobiono to, bo pozostałe strony chciały by proces był jawny: - Prokurator nadal widzi obawę, iż jawne prowadzenie rozprawy może wywołać zakłócenie porządku publicznego - zaznaczyła.

Nazywali go "mordercą", jeszcze zanim zabił. Sąd: dożywocie to właściwa kara

Znęcał się nad rodziną. Zastraszył całą okolicę. Sąsiedzi nazywali go "mordercą", jeszcze zanim zabił. W końcu zasłużył na to miano, kiedy w maju 2015 roku okrutnie zamordował swoją żonę. Na sali sądowej przepraszał i prosił o wybaczenie. Nic to nie zmieniło, bo wyrok dożywotniego więzienia został właśnie utrzymany przez sąd apelacyjny.

Milionowe straty na urzędowym projekcie? CBA zawiadamia prokuraturę

Centralne Biuro Antykorupcyjne zgłosiło do prokuratury zawiadomienie o możliwości popełnienia przestępstwa przez członka zarządu województwa wielkopolskiego Leszka Wojtasiaka. Chodzi o 11 mln zł strat na jednym z projektów. - Zarzuty CBA w mojej sprawie są abstrakcyjne; nie doszło do popełnienia żadnego przestępstwa - powiedział we wtorek Wojtasiak.

Prokurator dał się ponieść emocjom. Stanowiska nie straci

Prokurator Piotr Baczyński zwoływał briefingi w sprawie wniosku o areszt dla Józefa Piniora, na których pojawiał się i znikał. Potem nazwał swoje zachowanie "skrajnie nieprofesjonalnym" i tłumaczył, że byłego senatora uważa za "bohatera z przeszłości". Jednocześnie oddał się do dyspozycji przełożonych. Ci zdecydowali, że Piotr Baczyński pozostanie na stanowisku naczelnika.

Z urzędu skradziono 21 dowodów osobistych. Ktoś bierze na nie kredyty

Z Urzędu Stanu Cywilnego w Świebodzinie zniknęło 21 dowodów osobistych. Niedoszli właściciele nie zostali o tym poinformowani, w związku z czym nie mogli zastrzec swoich danych. Kilka miesięcy później, już po uzyskaniu duplikatów, troje poszkodowanych dowiedziało się, że na ich dowody zaciągnięte zostały kredyty. Zobowiązania jednej z tych osób sięgają 100 tys. złotych.

Jazda na feldze, dachowania, kraksy. Tak ścigają się wraki

Warunki: koszt poniżej 1000 złotych, musi jeździć i posiadać 4 koła (choć w trakcie zawodów może się to zmienić). Nic więcej nie wymaga się od samochodów, które biorą udział w wyścigu wraków w Jeziorach Wielkich (woj. wielkopolskie). W niedzielę, z okazji zbliżających się mikołajek, 60 załóg wyjechało na kilometrowy tor w ramach specjalnej edycji imprezy.

Żołnierze U.S. Army walczyli w Zielonej Górze. O piłkę

Futbol amerykański w polskim wydaniu. W Zielonej Górze żołnierze U.S. Army zmierzyli się z zawodnikami miejscowej drużyny Dragons. Widzowie mogli poczuć prawdziwy klimat amerykańskiej zabawy, bo poza zmaganiami sportowców, przygotowano także typowo amerykańskie przekąski.

Historie warte Poznania w książce i podczas spaceru

Książka "Historie warte Poznania" autorstwa dziennikarza tvn24.pl Filipa Czekały spotkała się z ciepłym przyjęciem. Dzięki lekturze możemy poznać mniej oczywiste, a fascynujące oblicza stolicy Wielkopolski. W sobotę ponad 40 osób wybrało się z przewodnikiem, a także samym autorem na spacer po miejscach opisywanych w książce.