Pomorze

Pomorze

Zaczął się proces w sprawie przeciwko radnej Prawa i Sprawiedliwości Annie Kołakowskiej, która zamieściła w sieci wpis: "Trzeba to coś złapać i ogolić na łyso". Agnieszka Pomaska, posłanka Platformy Obywatelskiej, twierdzi, że to nawoływanie do przemocy wobec niej. Radna uważa natomiast, że wyrażała w ten sposób tylko dezaprobatę.

Już ponad 1700 złotych trzeba wydać, by mieć możliwość nazwania najmłodszej lwicy z gdańskiego zoo. Pieniądze zasilą konto Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy. Można też powalczyć o inny "lwi" rarytas – autentyczny odlew kociej łapy.

Gdańska rodzina lwów liczy 10 osobników: pięć samców i pięć samic. Najmłodsze cztery nie maja jeszcze imion. Jedno z nich - dla lwicy - wybierze zwycięzca licytacji na rzecz Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy.

Środek nocy. W centrum miasta dwóch mężczyzn niszczy iluminację świąteczną. Na monitoringu widać, jak jeden z nich wchodzi na renifera, buja się i popija alkohol. Na miejscu szybko pojawia się policja. Mężczyźni zachowują się jednak agresywnie. Interwencja kończy się w policyjnym areszcie.