Pomorze

Pomorze

Były premier i były prezydent spotkali się oko w oko w sądzie. Jarosław Kaczyński pozwał Lecha Wałęsę o naruszenie dóbr osobistych. - Ja jestem za dogadaniem, ale sprawa jest nie do rozwiązania. I on, i ja chcemy przeprosin - powiedział Lech Wałęsa, wychodząc na przerwę po ponad dwóch godzinach posiedzenia sądu.

Mieszkaniec Gdańska znalazł akwarium w nocy koło wiaty śmietnikowej. W ciemnościach nie widział za wiele, ale postanowił wziąć je do domu dla swoich rybek. Kiedy wszedł na klatkę schodową i zapalił światło, przeraził się. W środku był pająk wielkości męskiej dłoni - jak się później okazało - ptasznik.

28-latek z podejrzeniem odry trafił do gdańskiego szpitala. Z mężczyzną miało kontakt 14 osób. Już wiadomo, że dziewięć z nich będzie zaszczepionych. To kolejny przypadek odry na Pomorzu w ciągu ostatnich tygodni. Zaczyna brakować szczepionek. - Nie ma w aptekach, a także w największych hurtowniach - mówi Andrzej Denis z Okręgowej Izby Aptekarskiej w Gdańsku.

Nowa prezes Sądu Rejonowego w Gdyni powołana została w lutym, ale oficjalnie przedstawiona dopiero w poniedziałek. Towarzyszył jej wiceminister sprawiedliwości Łukasz Piebiak. Spotkanie z wiceministrem skończyło się po kilku minutach, bo kilkudziesięciu sędziów milczało, protestując przeciwko zmianom w wymiarze sprawiedliwości.

Zajęliśmy się problemem smogu w sposób systemowy - powiedziała w dogrywce "Rozmowy Piaseckiego" w tvn24.pl minister przedsiębiorczości i technologii Jadwiga Emilewicz. Zaznaczyła, że nie poleca coraz bardziej popularnych maseczek, bo nie sprawiają, że oddychamy czystszym powietrzem.

- Był huk, jakby coś wybuchło. Podeszłam do okna, już przystanku nie było. Zaraz przyjechała policja, pogotowie, straż pożarna - opowiada mieszkanka Jezierzyc (Pomorskie) o wypadku, do którego doszło niedaleko jej domu. 17-latek staranował autem przystanek, trzy osoby trafiły do szpitala. Sprawca usłyszał już zarzuty, grozi mu nawet osiem lat więzienia.

Wdrapał się na górę i spojrzał w dół. Przepaść. Strach i poczucie ekscytacji popchnęło go na próg. Poprawił sweter, sprawdził narty i skoczył. Pęd powietrza zapierał mu dech w piersiach. W myślach modlił się, żeby być już na dole. Tak Zbigniew Chodorowski po raz pierwszy poszybował na skoczni narciarskiej w Gdańsku.

Na jednej z najbardziej uczęszczanych ulic w Szczecinie w środku dnia stanęło w ogniu auto. Samochód spłonął doszczętnie, drugi, stojący obok został uszkodzony. Nikomu nic się nie stało.

Żołnierze jednostki Formoza przeprowadzili na plaży trening otwarty. Akcja ma na celu nie tylko promocję wysiłku fizycznego – ma w niekonwencjonalny sposób przypominać o problemie raka jąder, dla wielu mężczyzn temacie wstydliwym.