Wydawca Kazika: absolutnie nie spodziewałem się takiej burzy

TVN24 | Polska

Autor:
akw//rzw
Źródło:
TVN24
Wydawca Kazika o sytuacji wokół utworu "Twój ból jest lepszy niż mój"TVN24
wideo 2/35
TVN24Wydawca Kazika o sytuacji wokół utworu "Twój ból jest lepszy niż mój"

"Twój ból jest lepszy niż mój" to był utwór, który w dosyć wyważony sposób opowiadał historię, która się zdarzyła - ocenił w "Kropce nad i" Sławomir Pietrzak, były gitarzysta Kultu, obecnie wydawca Kazika Staszewskiego. Komentował sytuację związaną z anulowaniem notowania Listy Przebojów Trójki, w którym piosenka ta zajęła pierwsze miejsce.

Najnowsza piosenka Kazika "Twój ból jest lepszy niż mój" - nawiązująca do wizyty prezesa PiS Jarosława Kaczyńskiego na zamkniętym Cmentarzu Powązkowskim - zadebiutowała w piątek od razu na pierwszym miejscu 1998. notowania Listy Przebojów Trójki. Informacja o tym tego samego dnia zniknęła ze stron państwowego radia. Jego kierownictwo początkowo twierdziło, że "został złamany regulamin", a "redakcja podjęła decyzję o unieważnieniu głosowania". Później wysunięto zarzuty, że kolejność na liście została zmanipulowana. W związku z tym z pracy w rozgłośni zrezygnował szereg dziennikarzy, w tym wieloletni prowadzący Listę Przebojów Marek Niedźwiecki.

CZYTAJ WIĘCEJ: Dziennikarze odchodzą z Trójki

"Każdy artysta powinien robić to, co czuje"

Po tych wydarzeniach Kazik poinformował w mediach społecznościowych, że żąda wycofania swojej piosenki z notowań Listy Przebojów Trójki. Pytany w "Kropce nad i" o tę decyzję Sławomir Pietrzak, były gitarzysta Kultu, a obecnie wydawca i promotor Kazika, przyznał, że "to długa historia". - Generalnie chodziło o to, że wypadało odpuścić sobie tę całą zadymę, która się działa naokoło Trójki. Wydaje się, że było to słuszne posunięcie - dodał. Ocenił, że "Trójki praktycznie już nie ma".

Dopytywany, czy spodziewał się takiej "burzy" wokół tego utworu, Pietrzak zastrzegł, że może mówić tylko za siebie. - Ja się absolutnie nie spodziewałem. Trochę tego nie rozumiem, bo to był utwór, który w dosyć wyważony sposób opowiadał historię, która się zdarzyła - podkreślił. - To, co się stało, to się stało - stwierdził. Dodał, że jako wydawca ma przekonanie, że "każdy artysta powinien robić to, co czuje".

Zamknięte cmentarze to na skutek zdarzeń Ostatnich tygodni, ostatnich wydarzeń Na łańcuchy patrzę, ocieram łzy Tak jak i Ty Tak jak i Ty Otwiera się brama, ja nie wierzę oczom Czy jednak się rzeczy inaczej potoczą Podbiegam, twoje karki krzyczą: "stój!" Bo Twój ból jest lepszy niż mój Twój ból jest lepszy niż mój

Autor:akw//rzw

Źródło: TVN24

Źródło zdjęcia głównego: East News