Kraków

Kraków

Tradycyjnie w wigilię przy bazylice oo. franciszkanów w Krakowie stanęła "żywa szopka". Stajenkę ze świętą rodziną i prawdziwymi zwierzętami będzie można podziwiać także w dzień Bożego Narodzenia, od godziny 14 do 19.

Wysiadł z autobusu i na przystanku wdał się w sprzeczkę z czekającym tam pasażerem. W trakcie szarpaniny ugodził nożem ofiarę w nogę, a następnie uciekł. Tak, według ustaleń policji, wyglądało zajście, do którego doszło we wtorek w Krakowie.

- Zaproszenie na Wigilię dla potrzebujących do nas nie dotarło – tak krakowska kuria tłumaczy nieobecność abp. Marka Jędraszewskiego na charytatywnym spotkaniu w miniony weekend. Wigilię dla bezdomnych i potrzebujących od lat organizuje restaurator Jan Kościuszko, jednak w tym roku po raz pierwszy nie zjawił się na niej przedstawiciel kurii. Organizatorzy przyznają, że zaproszenia nie wysyłali, bo już dwa miesiące wcześniej dostali informację, że nikogo z kurii nie będzie.

Piotr Obidziński, prezes Wisły Kraków, twierdzi, że został w nocy z soboty na niedzielę wyrzucony przez ochroniarza z jednego z krakowskich klubów nocnych. Według informacji tvn24.pl ochroną w miejscu, gdzie próbował bawić się Obidziński, mają kierować grupy powiązane z Cracovią.