Kraków

Kraków

Wojewoda małopolski unieważnił w całości uchwałę Rady Miasta Krakowa o dofinansowaniu z budżetu miasta zabiegów in vitro – podał Małopolski Urząd Wojewódzki. Przewodniczący Rady Miasta Dominik Jaśkowiec zapowiedział odwołanie do Wojewódzkiego Sądu Administracyjnego.

Wojewoda małopolski Piotr Ćwiek unieważnił we wtorek uchwałę krakowskiej Rady Miasta dotyczącą edukacji seksualnej. W środę radni uznali, że spróbują tę decyzję zaskarżyć w Wojewódzkim Sądzie Administracyjnym. - Decyzja wojewody jest podszyta ideologią partii rządzącej i niezrozumiałą bojaźnią wobec edukacji seksualnej – mówi krakowska radna Nina Gabryś (Nowoczesna).

Spółdzielnia Mieszkaniowa "Podwawelska" w Krakowie wprowadziła zakaz używania pralek i sprzętu AGD po godzinie 19 w dni robocze i po godzinie 16 w soboty. Chodzi o to, żeby nie przeszkadzać sąsiadom, którzy chcą odpocząć. Decyzja spółdzielni wywołała burzę na osiedlu, bo nie wszyscy chcą wyłączać pralkę, kiedy chciałaby tego spółdzielnia. Materiał magazynu "Polska i Świat" TVN24.