Kraków

Kraków

Centralne Biuro Antykorupcyjne zatrzymało byłego senatora Prawa i Sprawiedliwości Stanisława Koguta, jego syna i dyrektora małopolskiego oddziału Państwowego Funduszu Rehabilitacji Osób Niepełnosprawnych. Zatrzymania są związane ze śledztwem dotyczącym wielomilionowych łapówek, prowadzonym przez agentów z krakowskiej delegatury CBA.

Kto chce wesprzeć Wielką Orkiestrę Świątecznej Pomocy może to zrobić na naprawdę wiele sposobów. Jest coś dla fanów pluskania się w lodowatej wodzie, dla miłośników gier planszowych oraz dla właścicieli psów – nie tylko tych grzecznych. Jak z Orkiestrą gra w tym roku Kraków?

Naukowe pokazy, taniec, kultowe samochody? Rzeszów ma coś dla każdego. I wielkie serce dla dzieciaków. 28. Finał Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy już w tę niedzielę. Jak można wesprzeć Orkiestrę (i przy okazji świetnie się bawić) w Rzeszowie?

Dwie godziny trwała obława na dzika, który w środę po południu pojawił się na ulicy Jagodowej w Krakowie. - Zwierzę zostało spłoszone przez przejeżdżające auto. Rozpędzony dzik nabiegł na dwie osoby, niegroźnie je raniąc - informuje policja. Zdjęcia z policyjnej akcji dostaliśmy na Kontakt 24.

W sumie dziewięć zarzutów dotyczących nakłaniania do poddania się czynności seksualnej oraz łamania praw pracowniczych usłyszał we wtorek dyrektor krakowskiego Teatru Bagatela Henryk Jacek S. Nie przyznał się do winy i złożył wyjaśnienia. Prokurator zdecydował o zastosowaniu szeregu środków zapobiegawczych wobec dyrektora instytucji. O molestowanie i mobbing oskarża Henryka Jacka S. między innymi grupa aktorek teatru.