Najnowsze

Najnowsze

Skąd sprowadzano auta do Polski? Na liście egzotyczne kierunki

Rwanda, Sri Lanka, Burundi, a nawet wyspy na południowym Atlantyku. To tylko niektóre nietypowe kierunki, z których ściągnięto do Polski pojazdy w ostatnich dziesięciu latach. Tak wynika z analizy Ministerstwa Cyfryzacji przeprowadzonej na podstawie informacji dostępnych w bazie Centralnej Ewidencji Pojazdów i Kierowców (CEPiK).

Marek Kamiński: lepiej odnieść mądrą porażkę niż pusty sukces

Ważniejsze cele, które chcemy osiągnąć w życiu, czy w ogóle cele, które są czegokolwiek warte, wiążą się z trudnościami i porażkami - mówił w programie "Ostatnie piętro" w TVN24 BiS Marek Kamiński, podróżnik, pisarz i przedsiębiorca. Gość Michała Sznajdera podkreślał, że przeciwności, które mogą się pojawiać w realizacji naszych planów, są dobrą lekcją na przyszłość. - Najważniejsza jest droga, którą przejdziemy. Ona może się skończyć sukcesem lub porażką. Fundamentalne jest to, czego się w tym czasie nauczymy. Według mnie lepiej odnieść mądrą porażkę, kiedy czegoś się nauczymy po drodze, niż pusty sukces - mówił Marek Kamiński.

Firmy ratują sprzedaż aut elektrycznych. Skokowy wzrost

945 - tyle elektrycznych samochodów osobowych zarejestrowano w Polsce w pierwszym półroczu 2019 roku. Jak wynika z analizy Instytutu Badań Rynku Motoryzacyjnego Samar, to o 651 pojazdów więcej (221,4 procent) niż w analogicznym okresie przed rokiem. Sprzedaż elektryków opiera się jednak głównie na firmach.

Legendarna droga Ameryki. "Są ludzie, którzy spędzają na niej całe życie"

Route 66 ma cztery tysiące kilometrów długości, więc podróż nią może zająć raptem kilka dni, ale są ludzie, którzy spędzają na niej całe życie - powiedział Artur Owczarski, autor książki "Droga 66. Droga Matka: o historii, legendzie, podróży". Jak jednak zauważył, słynna trasa najlepsze lata ma już za sobą. - Gdy autostrada zastąpiła drogę 66, skończyły się fundusze. W wielu miejscach przestano o nią dbać, częściowo trafiła w ręce prywatne, w innych miejscach jest tak dziurawa, że jest po prostu zamknięta - opowiadał gość programu "Pokaż nam świat" w TVN24 BiS.

Czarnogóra pod żaglami. "Tego się nie da opisać"

Niesamowite widoki, góry i morze w bezpośredniej bliskości. Tego się nie da opisać i nawet ciężko objąć kadrem - zachwalała Czarnogórę kapitan Edyta Kos-Jakubczak, żeglarka. Jednym z najbardziej urokliwych miejsc, które warto odwiedzić, jest Kotor. - To piękne miasto, nad którym góruje twierdza. Jest tam bez liku kotów, one są tam wszędzie - opowiadał Adam Jakubczak. - Płynąc wzdłuż wybrzeża Czarnogóry, tak naprawdę co pół dnia mamy kolejny port, to też daje świetną turystykę wodną, która jest tam wbrew pozorom dość tania, a doskonale przygotowana - dodał gość programu "Pokaż nam świat" w TVN24 BiS.

Nowe miasta na mapie Polski. Jest decyzja ministerstwa

Od nowego roku w Polsce mogą pojawić się cztery nowe miasta - wynika z projektu rozporządzenia przygotowanego przez Ministerstwo Spraw Wewnętrznych i Administracji. Oznacza to, że pozytywnie rozpatrzono cztery z pięciu wniosków, które wpłynęły w tym roku do resortu w tej sprawie. Zielonego światła nie otrzymał Skarbimierz-Osiedle w województwie opolskim.

Partia suplementu diety wycofana ze sprzedaży

Główny Inspektorat Sanitarny poinformował o wycofaniu ze sprzedaży jednej partii suplementu diety - Sojavit 85 Soy Protein Isolate Formula. Powodem jest wykrycie niedeklarowanego białka mleka krowiego.

"To często wywoływało frustracje". Nadchodzą zmiany dla kierowców

Wprowadzenie jazdy "na suwak" poprawi relacje między kierowcami - ocenił w programie "Wstajesz i weekend" w TVN24 Mariusz Podkalicki z Akademii Bezpiecznej Jazdy. Jak wskazał, obecnie często dochodzi do rywalizacji komu pierwszemu uda się ominąć korek. Nowe przepisy mają również wprowadzić obowiązek formowania "korytarza życia".

"Wyższe zarobki, niższe podatki". Szczegóły planu opozycji

Obniżenie podatków i składek łącznie do 35 procent, premia za aktywność dla zarabiających mniej niż dwukrotność płacy minimalnej, zwolnienie ze składek osób do 25 roku życia na działalności gospodarczej - to niektóre propozycje Koalicji Obywatelskiej, które w piątek przedstawił Andrzej Rzońca.

Trump o kryptowalutach: nie jestem fanem

Nie jestem fanem Bitcoina i innych kryptowalut. One nie są pieniędzmi, a ich wartość jest bardzo zmienna i bierze się z powietrza – napisał na Twitterze prezydent Stanów Zjednoczonych Donald Trump. Wypowiedź ta zbiega się w czasie z zaprezentowaniem przez Facebooka swojej własnej cyfrowej waluty.

Spór o strategiczny materiał. Seul odpiera zarzuty

Przedstawiciel władz w Seulu wyraził w piątek ubolewanie z powodu zarzutów ze strony niektórych japońskich urzędników, jakoby Korea Południowa nie sprawowała dostatecznej kontroli nad kupowanym z Japonii fluorowodorem i dopuszczała do jego wywozu z kraju.

Bat na fałszerzy dokumentów. Od dziś nowe przepisy

Od dzisiaj obowiązuje ustawa o dokumentach publicznych. Ma ona pomóc w walce z fałszowaniem dokumentów i wykorzystywaniem ich do wyłudzania kredytów. Ustawa dotyczy dowodów osobistych, paszportów, praw jazdy i legitymacji studenckich.

Projekt Ziobry zawieszony. Jest wniosek do Brukseli

Polski rząd złożył do notyfikacji Komisji Europejskiej przygotowany przez resort sprawiedliwości projekt tak zwanej ustawy antylichwiarskiej. Z regulacji unijnych wynika, że propozycja jest teraz zawieszona i nie może być przyjęta przez trzy miesiące, chyba że KE zgodzi się na tryb pilny.