Najnowsze

Najnowsze

Święta w Argentynie. "Środek lata i rozpalony grill"

Wigilia w 35 stopniach Celsjusza, środek lata i rozpalony grill – tak święta w Argentynie zapamiętali Marta Cwalina-Śliwińska i Łukasz Śliwiński, prowadzący bloga "Świat z bliska". - Głównym elementem deseru są lody oraz dulce de leche, czyli słodkości z mleka, trochę jak nasze roztopione krówki - mówiła podróżniczka w programie "Pokaż nam świat" w TVN24 BiS.

"Święta Bożego Narodzenia boso na plaży"

Sri Lanka, Tajlandia, Filipiny - o świętach w tych krajach w programie "Pokaż nam świat" w TVN24 BiS mówiła Anna Kozubska, podróżniczka. - Największym podobieństwem między tymi krajami jest temperatura i piękna plaża - wskazała. - Szczególnie w grudniu, kiedy u nas aura jest mniej sprzyjająca, na Sri Lance i w Tajlandii można liczyć na to, że spędzi się święta Bożego Narodzenia boso na plaży - dodała.

Święta w Szwecji. "Wigilia zaczyna się od obfitego śniadania"

Nasze święta od szwedzkich odróżnia przede wszystkim to, że tam nie ma postu. Wigilia zaczyna się od obfitego śniadania, podczas którego jest mięso. Na kolację podaje się mięsne klopsiki w towarzystwie puree ziemniaczanego i pieczeniowego sosu – mówiła w "Pokaż nam świat" w TVN24 BiS Aldona Hartwińska, prowadząca bloga poFIKAsz. Jak dodała, wśród potraw jest też dużo ryb: łosoś, śledź w różnych wariantach, na przykład z imbirem. Na święta nie może zabraknąć także szafranowych bułeczek.

Święta w Bangladeszu oczami Polaków. "Oznaką są choinki"

W Bangladeszu, który jest krajem muzułmańskim, oznaką świąt Bożego Narodzenia są po prostu choinki - mówiła Dorota Nowak-Baranowska. Jak dodała, można je dostrzec w centrach handlowych, na dworcach czy lotnisku. Materiał z programu "Pokaż nam świat" w TVN24 BiS.

Na tę zmianę w podatkach czekano ćwierć wieku. "Szkoda, że to trwało tak długo"

Od przyszłego roku podatkowe korzyści odniosą przedsiębiorcy korzystający z pracy swoich małżonków i dzieci, łatwiej będzie można też rozliczyć stratę do 5 milionów złotych. To efekt niektórych zmian przewidzianych w pakiecie dla małych i średnich przedsiębiorstw, które wchodzą w życie 1 stycznia 2019 roku. - Szkoda, że doprecyzowanie przepisu dotyczącego wynagrodzenia małżonka trwało tak długo - komentuje doradca podatkowy z kancelarii KNDP Konrad Piłat.

Od stycznia sześć nowych miast w Polsce

Od początku 2019 roku w Polsce pojawi się sześć nowych miast: Koszyce, Nowa Słupia, Lubowidz, Pierzchnica, Szydłów, Wielbark. Ponadto niektóre gminy zmienią od stycznia swoje granice.

Podatkowa rewolucja coraz bliżej. Trwają testy systemu

W 2019 roku fiskus wypełni deklaracje za podatników. To efekt nowelizacji ustawy o podatku dochodowym od osób fizycznych. - Aktualnie trwają testy akceptacyjne usługi "Twój e-PIT". Przygotowujemy się do testów wydajnościowych systemu, które rozpoczniemy na początku przyszłego roku - powiedział pełnomocnik do Spraw Informatyzacji w Ministerstwie Finansów Przemysław Koch.

Polskie sklepy mniej kuszące dla Rosjan. Jeden powód

W tym roku Rosjanie, którzy przyjeżdżają do Polski z obwodu kaliningradzkiego robią mniejsze zakupy - wskazują polskie służby celno-skarbowe. Jak wyjaśniają, wynika to ze spadku wartości rubla. Towary w polskich sklepach dla Rosjan stały się drogie.

Nawet milion pracowników może wyjechać z Polski. Czarny scenariusz

Od 500 tysięcy do nawet miliona - tylu Ukraińców już wkrótce może opuścić Polskę. Tak wynika z szacunków Związku Przedsiębiorców i Pracodawców. Wszystko z powodu projektu ustawy przyjętego przez niemiecki rząd, który ma ułatwić podejmowanie pracy obywatelom krajów spoza Unii Europejskiej.

Zwiedzając podwodny świat. To miejsce jest rajem dla nurków

Według podróżnika i instruktora nurkowania Jacka Chojnackiego, jednym z najlepszych miejsc do nurkowania jest Gozo, druga co do wielkości wyspa archipelagu Wysp Maltańskich. - Można nurkować, można robić pełne kursy. Jeżeli ma się licencję, można zwiedzać. Miejsc do nurkowania, takich fajnych, opisanych na samym Gozo, jest 34. To dużo jak na taką małą wyspę - opowiadał w programie "Pokaż nam świat".

"Unikatowe miejsce". Podróżniczka opowiada o życiu w Dominikanie

Osoby wybierające się do Dominikany, zastawiają się często co wybrać: duże miasto takie jak Santo Domingo, czy może bardziej dziewicze miejsca. - Zależy, kto czego szuka. Są osoby, które lubią zwiedzać miasta, interesują się architekturą, historią. Miasto Santo Domingo jak najbardziej polecam. Jest to miejsce unikatowe - mówiła w programie "Pokaż nam świat" Olga Szewczyk, autorka bloga "Polka na Dominikanie".

Ile kosztuje podróż na Dominikanę?

Dominikańskie plaże stają się coraz popularniejsze wśród polskich turystów. Bilety lotnicze z Warszawy do Santo Domingo (z dwiema przesiadkami) można kupić już za około 2400 złotych. Z kolei zorganizowana dwutygodniowa wycieczka to koszt 4000 złotych. Ceny noclegów zaczynają się już od 49 złotych. Za burgera z frytkami trzeba zapłacić około 21 złotych, za kokosa na plaży - 4 złote. O szczegółach, w programie "Pokaż nam świat", opowiadał Jakub Porada.

W tym roku upadnie ponad tysiąc firm

W 2018 roku upadnie około 1100 firm - podała w raporcie Korporacja Ubezpieczeń Kredytów Eksportowych (KUKE). Jak dodano szczególnie pogarsza się sytuacja w branży transportowej.

Progi zwalniające do likwidacji? Poseł proponuje inne rozwiązania

Wielu kierowców narzeka, że progi zwalniające są zbyt często wykorzystywane przez drogowców. W tej sprawie postanowił zainterweniować jeden z posłów Platformy Obywatelskiej Józef Lassota, który przekonuje, że "leżący policjanci" stwarzają zagrożenie i zwiększają stężenie szkodliwych pyłów. Materiał programu "Raport" w TVN Turbo.