Najnowsze

Najnowsze

Niemal 1,5 miliarda euro kary dla Google. Gigant odpowiada

Firma Google ma zapłacić 1,49 miliarda euro grzywny za działania monopolowe polegające na blokowaniu konkurencyjnych firm - poinformowała komisarz do spraw konkurencji Unii Europejskiej Margrethe Vestager. To kolejna taka kara nałożona przez Komisję Europejską na amerykański koncern.

Budżet po lutym pod kreską

Deficyt budżetu po lutym tego roku wyniósł 800 milionów złotych, czyli 2,8 procent założonego na 2019 rok planu - podał resort finansów. Dochody wyniosły 64,8 miliarda złotych - 16,7 procent planu, a wydatki 65,6 miliarda złotych - 15,8 procent.

Zatory płatnicze. Najgorzej w budownictwie i transporcie

W pierwszym kwartale tego roku do 49 procent spadł odsetek przedsiębiorstw, którym kontrahenci w ostatnich sześciu miesiącach opóźnili płatności o ponad 60 dni - wynika z badania na temat zatorów płatniczych, przeprowadzanego na zlecenie Rejestru Dłużników BIG InfoMonitor.

Będą nowe etykiety na sprzęcie AGD

Rząd przyjął projekt noweli dotyczący etykiet energetycznych. Nowe przepisy przewidują dostosowanie oznaczeń informujących o klasie energooszczędności urządzeń do wymogów Unii Europejskiej.

Unia gotowa na twardy brexit. Awaryjne rozwiązania przyjęte

Państwa Unii Europejskiej przyjęły awaryjne rozwiązania prawne na wypadek wyjścia Wielkiej Brytanii ze Wspólnoty bez umowy. Chodzi o przepisy dotyczące przewoźników, studentów i innych korzystających z programu Erasmus, a także pracowników.

Prawo do błędu i inne ułatwienia. Nowy pakiet dla firm

Resort przedsiębiorczości i technologii przygotował zestaw ponad 70 ułatwień dla biznesu. Tak zwany Pakiet Przyjazne Prawo obejmuje m.in. wydłużenie terminu rozliczania VAT w imporcie, prawo do błędu przez pierwszy rok działalności dla mikro, małych i średnich firm, czy prawo do reklamacji.

"Bilans". Co dalej z OFE?

Głównym tematem programu "Bilans" była potrzeba decyzji w sprawie OFE. Gościem Agaty Zamęckiej był publicysta ekonomiczny Kazimierz Krupa z Kancelarii Drawbridge.

Ulga dla miedziowego giganta. Propozycja PiS już w Sejmie

Posłowie Prawa i Sprawiedliwości wnieśli we wtorek do Sejmu projekt nowelizacji ustawy o podatku od wydobycia niektórych kopalin. Zakłada on obniżenie obowiązującego od siedmiu lat "podatku miedziowego" o 15 procent. Taki ruch był jednym z punktów umowy, zawartej w woj. dolnośląskim między PiS a Bezpartyjnymi Samorządowcami.

Szereg zmian w 500 plus. Resort pokazał projekt

500 złotych na pierwsze dziecko - to największa, ale nie jedyna zmiana w rządowym programie wsparcia rodzin. Projekt ustawy zakłada także m.in. wprowadzenie specjalnego trzymiesięcznego okresu na złożenie wniosku dla rodziców nowo narodzonych dzieci. Od 2021 roku zmienić ma się także moment składania wniosków o świadczenie.

"Bezsensowna fuzja". Krytyka niemieckiej prasy

"Bezsensowna fuzja" - oto wtorkowy komentarz dziennika "Tagesspiegel" do planów fuzji największych niemieckich prywatnych banków: Deutsche Banku i Commerzbanku. "Stuttgarter Zeitung" dodaje, że wielkość nie oznacza odporności na wstrząsy.

Duża zmiana dla kierowców coraz bliżej. "Trwa końcowe dopinanie projektu"

Ministerstwo Cyfryzacji i Ministerstwo Infrastruktury pracują wspólnie nad zmianami w przepisach, dzięki którym już wkrótce kierowcy będą mogli zostawić w domu prawo jazdy. - Trwa końcowe dopinanie projektu. Lada moment trafi do konsultacji międzyresortowych - przyznał w rozmowie z tvn24bis.pl Karol Manys z resortu cyfryzacji.

500 plus na pierwsze dziecko. Minister podała koszt

Koszt nowego programu 500 plus jest oceniany na 31 miliardów złotych w 2019 roku i ponad 41 miliardów w pełnym roku budżetowym - powiedziała minister rodziny, pracy i polityki społecznej Elżbieta Rafalska. Projekt w tej sprawie we wtorek trafił do konsultacji społecznych.

Dwa grosze co miesiąc. Oto najniższe i najwyższe emerytury w Polsce

2 grosze - tyle wynosi najniższa emerytura w Polsce. Pobiera ją 62-letnia kobieta z województwa lubelskiego. Najwyższe świadczenie wynosi około 22,2 tysiąca złotych i otrzymuje je 86-latka z województwa kujawsko-pomorskiego. Tak wynika z informacji, które tvn24bis.pl przesłał Zakład Ubezpieczeń Społecznych.

Gorzki kryzys w słodkiej branży. Klienci korzystają z niskich cen

Ceny cukru na giełdach światowych utrzymują się na niskim poziomie. Taka sytuacja jest niekorzystna dla krajowych producentów, ale także dla plantatorów buraka cukrowego - ocenili eksperci z Instytutu Ekonomiki Rolnictwa i Gospodarki Żywnościowej. Z niskich cen korzystają natomiast konsumenci, niekoniecznie z zyskiem dla zdrowia.

"Bardzo ważne jest to, co stanie się z OFE"

Prezes Polskiego Funduszu Rozwoju Paweł Borys uważa, że przyszłość Otwartych Funduszy Emerytalnych (OFE) powinna być znana przed startem Pracowniczych Planów Kapitałowych (PPK). Jego zdaniem pomogłoby to w odbudowie zaufania do rynku kapitałowego.