Najnowsze

Najnowsze

"Bilans". Koniec użytkowania wieczystego

Koniec użytkowania wieczystego - to jeden z głównych tematów programu "Bilans" w TVN24 BiS. Gościem Pawła Blajera był Marcin Krasoń, analityk rynku nieruchomości w Home Broker.

Były szef KNF zwolniony z prokuratury

Były szef Komisji Nadzoru Finansowego Andrzej Jakubiak oraz sześciu jego współpracowników, w tym były wiceprzewodniczący KNF Wojciech Kwaśniak, zostali zwolnieni z prokuratury. Ostatnie czynności prokuratury trwały do późnego wieczora w piątek. Nie ma wniosków o areszt.

Czarny scenariusz w sprawie brexitu. Minister zdrowia ostrzega

Brytyjski minister zdrowia Matt Hancock ostrzegł w piątek przed możliwością wystąpienia sześciomiesięcznych opóźnień w portach w Dover i Folkestone w razie wyjścia Wielkiej Brytanii z Unii Europejskiej bez porozumienia w sprawie dalszych relacji handlowych.

Jest porozumienie w sprawie ropy. Kurs wystrzelił

Ministrowie ropy z Organizacji Krajów Eksportujących Ropę Naftową oraz ich sojusznicy uzgodnili obniżenie produkcji ropy o 1,2 miliona baryłek dziennie - postanowiono podczas szczytu OPEC w Wiedniu. W reakcji na to porozumienie ceny ropy wzrosły o kilka procent.

Prezes NIK: Polska ma najgorszą jakość powietrza w Unii Europejskiej

Spośród krajów Unii Europejskiej, to w Polsce jakość powietrza jest najgorsza – powiedział w piątek w Katowicach prezes Najwyższej Izby Kontroli Krzysztof Kwiatkowski. Po przeprowadzonej kontroli Izba wskazała na złą koordynację działań i zbyt małe środki przekazywane na walkę ze smogiem. Jak podał resort środowiska, rząd nie bagatelizuje tej sytuacji, dlatego powstał program Czyste Powietrze.

Nowe dowody osobiste od marca. Sejm za poprawkami Senatu

Sejm poparł w czwartek poprawki Senatu do nowelizacji ustawy umożliwiającej wprowadzenie tak zwanych e-dowodów. Nowe dokumenty mają być bezpiecznym i bezpłatnym narzędziem do komunikacji elektronicznej z administracją, służbą zdrowia i podmiotami komercyjnymi.

Prawa migrantów po brexicie. Londyn ma plan awaryjny

Brytyjskie ministerstwo do spraw wyjścia kraju z Unii Europejskiej opublikowało w czwartek szczegóły planów dotyczących przyszłych praw 3,3 miliona mieszkających w Wielkiej Brytanii obywateli UE na wypadek tak zwanego twardego brexitu, czyli opuszczenia Wspólnoty bez umowy regulującej przyszłe relacje.

Potężny koszt rządowego pomysłu na energetykę

Realizacja polityki energetycznej w wersji zaproponowanej przez Ministerstwo Energii będzie kosztowała do 2030 roku około 70 miliardów euro - wynika z zaprezentowanego w czwartek na COP24 raportu "Wkład polskiego sektora energetycznego w realizację globalnej polityki klimatycznej".

Modowy gigant rezygnuje z futer

Dom mody Chanel zapowiedział, że przestanie używać w swoich produktach i kolekcjach naturalnych futer i skór pochodzących z egzotycznych zwierząt. Ma je zastąpić skórami będącymi odpadami z przemysłu spożywczego.

Próg 500 plus do zmiany? Minister mówi o warunkach

Jeżeli wynagrodzenie minimalne będzie rosło tak szybko, że będzie stanowiło barierę dostępu do tego świadczenia, to kryterium dochodowe upoważniające do świadczenia Rodzina 500 plus musi być podniesione - powiedziała w czwartek minister rodziny i pracy Elżbieta Rafalska.

Ceny jedzenia mogą uderzyć po kieszeniach. "Takich podwyżek jeszcze nie mieliśmy"

Według wstępnych szacunków ceny jedzenia w 2019 roku mogą podrożeć co najmniej o 10 procent - powiedział w TVN24 Andrzej Gantner, prezes Polskiej Federacji Producentów Żywności Związku Pracodawców. - W niektórych kategoriach, tych które są bardziej energochłonne podwyżki mogą być jeszcze wyższe - dodał. Chodzi na przykład o mleko, jego przetwory, mięso czy chleb.