Najnowsze

Najnowsze

Jak w Słupsku bezrobocie obniżyli

Od dawna wiadomo, że część osób zarejestrowanych w urzędach pracy ma zajęcie, albo w ogóle nie chce pracować. Według "Metra" lipnych bezrobotnych jest nawet 80 proc.

70-miliardowa dziura w drodze

Koszty budowy dróg na Euro 2012 wydają się rosnąć z każdym dniem. Już nie 100 mld, ale już 164 mld zł ma znaleźć na rządowy program drogowy minister finansów Zyta Gilowska - pisze "Puls Biznesu".

Beztroskie życie bankruta

Już wkrótce każdy, kto uzna, że nie może dalej spłacać swoich zobowiązań finansowych będzie miał prawo do formalnego bankructwa. Wystarczy dogadać się z bankiem, spłacić w dogodnym terminie to, co jesteśmy winni - i można pożyczać znowu.

KNF porządkuje reklamy finansowe

Komisja Nadzoru Finansowego przygotowała regulacje dotyczące reklam funduszy inwestycyjnych. Chce by reklamy były rzetelne, a żeby nie wprowadzały konsumentów w błąd muszą przestrzegać przed ryzykiem inwestycyjnym.

Wielkie odliczanie na "małym parkiecie"

W pierwszym tygodniu funkcjonowania NewConnect - nowego rynku dla mniejeszych firm prowadzonego przez warszawską GPW - może na nim zadebiutować od pięciu do ośmiu spółek.

Nowe tory i dworce na Euro 2012

PKP Polskie Linie Kolejowe zamierzają do 2012 roku m.in. zmodernizować linie kolejowe Warszawa - Gdańsk oraz Wrocław - Poznań - Szczecin - zapowiedział prezes spółki Krzysztof Celiński na branżowym spotkaniu.

Polskie Sieci Elektro- energetyczne bez prezesa

Jacek Socha zrezygnował z po roku sprawowania funkcji z fotelu prezesa Polskich Sieci Elektroenergetycznych. Pełnienie obowiązków prezesa RN powierzyła Pawłowi Urbańskiemu, dotychczasowemu wiceprezesowi.

Za dużo wina w Unii

Hektolitry europejskiego wina nie znajdują nabywców. Bruksela zastanawia się jak zreformować hojnie korzystający z unijnych dotacji rynek wina. KE proponuje, żeby w ciągu pięciu lat wykarczować 200 tys. z 3,6 mln hektarów winnic.

Bezrobocie spada szybko, czy bardzo szybko?

Resort pracy szacuje, że w czerwcu bezrobocie w Polsce spadło do 12,4 procent. Natomiast Instytut BIEC prognozuje, że w kolejnych miesiącach bezrobocie będzie spadać wolniej niż ostatnio.

Niebo gęstnieje od tanich linii

Tanie linie osiągnęły w I kwartale 2007 roku 48-procentowy udziału w polskim rynku lotniczym - wynika z danych Urzędu Lotnictwa Cywilnego (ULC). Liderem jest wciąż LOT, który przewiózł co trzeciego pasażera.

Będzie 12 dni świąt bez handlu?

Zakaz handlu przez 12 świątecznych dni w roku, ale nie w niedzielę - to propozycja zmiany w Kodeksie Pracy, którą przedstawił PiS. Podczas dzisiejszej debaty w sejmie nie poparła jej tylko PO. Prawica RP chce także wolnych niedziel.

Piraci okradają budżet

Polska gospodarka straciła w zeszłym roku 288 miliony dolarów w związku z nielegalną sprzedażą podrabianych towarów.

Bill Gates już nie najbogatszy?

67,8 mld dolarów - tyle ma wynosić fortuna meksykańskiego magnata telekomunikacyjnego Carlosa Slima Helu. To ponad 8 miliardów dolarów więcej niż ma uważany dotąd za lidera na liście najbogatszych na świecie - Bill Gates.

PKP: Włoszczowa zwróci się w dwa lata

Było huczne otwarcie i tryumfalne gesty Przemysława Gosiewskiego. Potem pojawiły się zarzuty o nierentowność i wniosek do prokuratury. Teraz okazuje się, że z peronu we Włoszczowie skorzystał już 10 tys. osób, a jego budowa zwróci się w ciągu 2 lat.

Chrysler made in China

Chiński koncern samochodowy Chery podpisał porozumienie z amerykańskim Chrysler Group. Nowy partner będzie w produkował w Państwie Środka małe, osobowe samochody przeznaczone m.in. na rynek USA i Europy.

Strajk niemieckich kolejarzy trwa

Pomimo zapowiedzianych na środę negocjacji z władzami Deutsche Bahn, niemieccy kolejarze kontynuują strajk ostrzegawczy. Akcja protestacyjna wywołała zakłócenia komunikacyjne w wielu regionach kraju.

PiS odzyskuje Polkomtel

Adam Glapiński nowym prezesem i dyrektorem generalnym Polkomtela. Rada nadzorcza spółki odwołała ze stanowiska Jarosława Bauca. Ta decyzja wzbudziła liczne kontrowersje.

Bogaci wywiozą dobytek za granicę

Jeżeli rząd przeforsuje pomysł o wprowadzeniu podatku dla najbogatszych, posiadacze wielkich majątków m.in. nieruchomości, dzieł sztuki wywiozą je po prostu za granicę lub obciążą tak, że będą niewiele warte - pisze "Rzeczpospolita".

Pracownicy LOT-u uciekają do konkurencji

Zagraniczni przewoźnicy werbują pracowników w Polsce. Po pilotach przyszedł teraz czas na mechaników lotniczych. Irlandzka firma Park Aviation organizuje w warszawie tajne przesłuchania kandydatów - donosi "Rzeczpospolita".

Reklamy funduszy pod specjalnym nadzorem

Reklamy funduszy wprowadzają w błąd - oceniła Komisja Nadzoru Finansowego. I przyjęła zbiór zasad rzetelnego przekazu, ze szczególnym naciskiem na informowanie klientów o ryzyku.

Potrzeby przerastają budżet

Gdyby zsumować wszystkie żądania pracowników, pomysły polityków i uchwalone już ustawy, wydatki budżetu stopniowo rosłyby tak, że za kilka lat byłyby wyższe o 110 mld zł rocznie - pisze "Rzeczpospolita".

Fiskus z przedsiębiorcą za pan brat

60 urzędów skarbowych z całego kraju zostało wyróżnionych w tegorocznej V edycji konkursu Urząd Skarbowy Przyjazny Przedsiębiorcy - poinformował we wtorek Business Centre Club.