Najnowsze

Najnowsze

Polacy kupują pod wpływem impulsu

Sezon wyprzedaży w pełni - Polacy ruszyli do sklepów w poszukiwaniu "superokazji". Tymczasem Urząd Ochrony Konkurencji i Konsumentów ostrzega - nie znamy naszych naszych podstawowych praw i dokonujemy zakupów pod wpływem impulsu.

Gosiewski: eksperci przedyskutują kryteria

Sprawa zakresu uprawnień do emerytur pomostowych będzie przez tydzień dyskutowana przez ekspertów Komisji Trójstronnej. Wicepremier Przemysław Gosiewski zapewnia, że zamierza kontynuować negocjacje na ten temat.

Legalna praca w Polsce dla wschodnich sąsiadów

W czwartek ogłoszono rozporządzenie pozwalające obywatelom Białorusi, Ukrainy i Rosji na podjęcie pracy we wszystkich sektorach gospodarki - poinformowała minister pracy i polityki społecznej Anna Kalata.

Mocna pozycja Polski w unijnej debacie o VAT

Komisja Europejska przyjęła w czwartek propozycję w sprawie utrzymania niższego VAT-u na niektóre usługi i towary do 2010 roku. Jednak i po tej dacie niektóre kraje, w tym Polska, mają szansę na utrzymanie przywilejów.

Drogi na Euro? Nie widzimy zagrożeń...

W ciągu ośmiu lat wydamy na drogi 164 mld zł i na Euro 2012 zdążymy - zapewnił minister transportu Jerzy Polaczek, potwierdzając wcześniejsze wyliczenia prasy.

140 tysięcy dla każdego pracownika Kozienic

Najpierw konsolidacja koncernu ENEA i Elektrowni Kozienice, potem debiut grupy na giełdzie - zapowiada wiceminister skarbu Michał Krupiński. Według jego zapowiedzi najbardziej skorzystają... pracownicy Kozienic.

Wywłaszczanie w imię racji stanu

Realizacja inwestycji, takich jak drogi i stadiony na Euro 2012, ma być łatwiejsza. Państwo będzie mogło zająć grunt, jeszcze przed wypłatą odszkodowania, jeśli uzna, że przedsięwzięcie jest konieczne - pisze "Gazeta Prawna".

Euro przelatują nam przez palce

Do maja Polska wydała niecałe 3,5 proc. z 7,5 mld zł przyznanych nam funduszy strukturalnych. Jeśli nie będziemy korzystać z unijnych pieniędzy, to możemy je stracić - czytamy w "The Wall Street Journal Polska".

Czy Polacy oszaleją na punkcie kosmetyków?

W niedalekiej przyszłości wyszczuplający żel do ciała i krem matujący na półce w łazience przeciętnego Polaka przestaną dziwić - twierdzą rynkowi eksperci, cytowani przez "Wall Street Journal Polska".

Balcerowicz do MFW?

Leszek Balcerowicz jest wymieniany wśród najpoważniejszych kandydatów na stanowisko Dyrektora Zarządzającego Międzynarodowego Funduszu Walutowego - twierdzi agencja Reutera.

Prąd uwolniony, ale droższy

Firma Vattenfall jako pierwsza wykorzystała uwolnienie rynku energii od 1 lipca i zaoferowała dostawy prądu klientom indywidualnym w całej Polsce. Zapowiada jednak wzrost jego cen - nawet o około 10 procent.

Panek opuszcza PZU

Odpowiedzialny za finanse Mirosław Panek zrezygnował po 10 miesiącach z pracy w PZU. Jest to już druga osoba, która odchodzi z zarządu największego ubezpieczyciela w ciągu tygodnia - czytamy w "Rzeczpospolitej".

Jak w Słupsku bezrobocie obniżyli

Od dawna wiadomo, że część osób zarejestrowanych w urzędach pracy ma zajęcie, albo w ogóle nie chce pracować. Według "Metra" lipnych bezrobotnych jest nawet 80 proc.

70-miliardowa dziura w drodze

Koszty budowy dróg na Euro 2012 wydają się rosnąć z każdym dniem. Już nie 100 mld, ale już 164 mld zł ma znaleźć na rządowy program drogowy minister finansów Zyta Gilowska - pisze "Puls Biznesu".

Beztroskie życie bankruta

Już wkrótce każdy, kto uzna, że nie może dalej spłacać swoich zobowiązań finansowych będzie miał prawo do formalnego bankructwa. Wystarczy dogadać się z bankiem, spłacić w dogodnym terminie to, co jesteśmy winni - i można pożyczać znowu.

KNF porządkuje reklamy finansowe

Komisja Nadzoru Finansowego przygotowała regulacje dotyczące reklam funduszy inwestycyjnych. Chce by reklamy były rzetelne, a żeby nie wprowadzały konsumentów w błąd muszą przestrzegać przed ryzykiem inwestycyjnym.

Wielkie odliczanie na "małym parkiecie"

W pierwszym tygodniu funkcjonowania NewConnect - nowego rynku dla mniejeszych firm prowadzonego przez warszawską GPW - może na nim zadebiutować od pięciu do ośmiu spółek.

Nowe tory i dworce na Euro 2012

PKP Polskie Linie Kolejowe zamierzają do 2012 roku m.in. zmodernizować linie kolejowe Warszawa - Gdańsk oraz Wrocław - Poznań - Szczecin - zapowiedział prezes spółki Krzysztof Celiński na branżowym spotkaniu.

Polskie Sieci Elektro- energetyczne bez prezesa

Jacek Socha zrezygnował z po roku sprawowania funkcji z fotelu prezesa Polskich Sieci Elektroenergetycznych. Pełnienie obowiązków prezesa RN powierzyła Pawłowi Urbańskiemu, dotychczasowemu wiceprezesowi.

Za dużo wina w Unii

Hektolitry europejskiego wina nie znajdują nabywców. Bruksela zastanawia się jak zreformować hojnie korzystający z unijnych dotacji rynek wina. KE proponuje, żeby w ciągu pięciu lat wykarczować 200 tys. z 3,6 mln hektarów winnic.

Bezrobocie spada szybko, czy bardzo szybko?

Resort pracy szacuje, że w czerwcu bezrobocie w Polsce spadło do 12,4 procent. Natomiast Instytut BIEC prognozuje, że w kolejnych miesiącach bezrobocie będzie spadać wolniej niż ostatnio.

Niebo gęstnieje od tanich linii

Tanie linie osiągnęły w I kwartale 2007 roku 48-procentowy udziału w polskim rynku lotniczym - wynika z danych Urzędu Lotnictwa Cywilnego (ULC). Liderem jest wciąż LOT, który przewiózł co trzeciego pasażera.