Najnowsze

Najnowsze

Brytyjski związek samorządów lokalnych chce wyposażyć kosze w mikroczipy. Mają obliczać, ile dane gospodarstwo domowe musi zapłacić za wywóz śmieci.

- Podam się do dymisji, jeśli potwierdzą się zarzuty o fałszowaniu ksiąg rachunkowych PZU za 2006 rok - zapowiedział prezes PZU Jaromir Netzel. To reakcja na prasowe zarzuty.

Białoruś uregulowała wszystkie należności za gaz dostarczony jej w lipcu - informuje rosyjski koncern gazowy Gazprom. Oznacza to, że Mińsk bez opóźnień wywiązuje się opłat za surowiec.

Trasa Gazociągu Północnego zostanie zmieniona. Oficjalny powód? Na dnie morza na południe od Bornholmu zalegają zatopione w czasie wojny zapasy amunicji. Rurociąg ma teraz zostać poprowadzony na północ od wyspy.

Po zeszłotygodniowej panice na warszawskiej giełdzie, analitycy nie mieli wątpliwości: trzeba się spodziewać wycofania pieniędzy przez część zawiedzionych uczestników funduszy. Tymczasem na razie nie ma paniki - donosi "Gazeta Wyborcza".

Sugerują to ogłoszone właśnie dane z brytyjskiego rejestru pracowników. W pierwszym półroczu 2007 r. do obowiązkowego rejestru wpisało się ok. 70 tys. Polaków. To o 20 tys. mniej niż w drugiej połowie 2006 - podaje "Gazeta Wyborcza".

Jeszcze przed wyborami Sejm powinien uchwalić przynajmniej 11 ustaw - wskazuje "Gazeta Prawna". . Wśród nich są przepisy dotyczące przystąpienie Polski do strefy Schengen oraz przyjęcie definicji budownictwa społecznego.

Nasilają się kontrole podatkowe wśród handlujących na portalach internetowych. Gdy serwisy nie chcą podać danych o użytkownikach, wkracza wywiad skarbowy - ostrzega "Gazeta Prawna".

Ceny ropy naftowej na największym na świecie rynku amerykańskim spadły poniżej psychologicznej granicy 70 dolarów za baryłkę. Jest to najniższy poziom od blisko 8 tygodni.

Wtorek przyniósł jedynie niewielkie zmiany na amerykańskim rynku akcji, a główne wskaźniki przesunęły się w przeciwnych kierunkach. Rynek oczekuje na wyraźniejsze sygnały ze strony banku centralnego USA.

Czesi od stycznia będą mieć podatek liniowy. Czeski parlament przegłosował dziś pakiet ustaw, wprowadzających zmiany w systemie podatkowym

Komisja Nadzoru Finansowego przejmie nadzór bankowy dopiero w 2013 roku. Rząd przyjął projekt nowelizacji zeszłorocznej ustawy o nadzorze nad rynkiem finansowym.

Nadal nie wiadomo, czy PZU podniesie składki OC w związku z wprowadzeniem "Podatku Religi". - Decyzja zostanie ogłoszona najwcześniej po wejściu w życie ustawy wprowadzającej tę opłatę - poinformował prezes PZU Jaromir Netzel.

Zatrudnienie w przemyśle motoryzacyjnym w Polsce przekroczyło w połowie tego roku 188,5 tys. osób. Branża zatrudnia już około 4,2 proc. wszystkich zatrudnionych w polskim przemyśle - wynika z analiz Polskiej Izby Motoryzacji.

Czesi w 2012 roku mogą przyjąć euro. Taki termin ma zaproponować w przyszłym miesiącu minister finansów Miroslav Kalousek - czytamy w "Parkiecie".

Dostawcy mleka, którzy zrezygnują z jego produkcji, dostaną rekompensaty. We wtorek rozporządzeniem w tej sprawie zajmie się Rada Ministrów. Do wzięcia jest 20 mln zł - pisze "Rzeczpospolita".

Składki rolników pokrywają jedynie 7,6 proc. wydatków na ich renty i emerytury. Resztę dorzucają płacący podatki. W sumie 1098 zł rocznie - wylicza "Puls Biznesu".

Produkcja i płace szybko rosną. Za nimi mogą pójść ceny. A w tej sytuacji bardzo prawdopodobna jest podwyżka stóp procentowych jeszcze w sierpniu - pisze "Rzeczpospolita".

Za leczenie zębów będziemy mniej płacić. Prezes Narodowego Funduszu Zdrowia Andrzej Sośnierz deklaruje w "Gazecie Prawnej", że połowę ceny wizyty będzie refundował Fundusz.

Przeciwko łamaniu praw pracowniczych i związkowych w firmie protestują pracownicy Aluminium Konin–Impexmetal SA. Dziś po południu 24-godzinny strajk przerodził się w bezterminowy.