Najnowsze

Najnowsze

Jeśli Jaromirowi Netzlowi zostaną postawione prokuratorskie zarzuty, natychmiast straci on funkcję prezesa PZU SA - oświadczył wiceminister Skarbu, Paweł Szałamacha. Oficjalnie ministerstwo skarbu mówi, że decyzje "zostaną podjęte po wyjaśnieniu statusu pana Netzla w postępowaniu co zakładamy nastąpi dziś lub jutro".

Belgijska policja nie pozwoliła polskim stoczniowcom protestować w siedzibie Komisji Europejskiej w Brukseli i wyprowadziła około 30 osób z budynku. Protest przeciwko żądaniom KE o ograniczenie produkcji w Stoczni Gdańskiej rozpoczął się dzień wcześniej niż planowano.

Amerykańska telewizja CNN od piątku przestaje korzystać z serwisu informacyjnego brytyjskiej agencji Reutera. Z powodu cięć wydatków po 27 latach kończy się współpraca Reutera i CNN należącego do koncernu medialnego Time Warner Inc.

- Czwartkowe zatrzymania, bez publicznego podania poważnych podstaw prawnych nie mogą być traktowane inaczej, jak vendetta polityczna - uznali członkowie elitarnego Business Centre Club i wystosowali apel do rządu.

Grupa posłów z Małopolski złoży do prokuratury wniosek o popełnieniu przestępstwa w związku z pobieraniem opłat od kierowców na płatnym odcinku autostrady A4. Pobieranie opłat za produkt, którego się nie dostarcza, nie jest zgodne z prawem - argumentują posłowie.

Ryszard Krauze stracił dziś na giełdzie ponad 697 mln zł. Kiedy okazało się, że biznesmanem interesuje się prokurator, akcje jego spółek drastycznie poszybowały w dół.

Komisja Europejska zdecydowała się podtrzymać na rok cła na produkowane w Chinach energooszczędne żarówki. Decyzja zapadła mimo, że tylko jeden z czterech europejskich producentów żarówek poprosił o czas na dostosowanie się do nowej konkurencji.

Bezpośrednich inwestycje zagraniczne w roku 2007 wyniosą 10-11 mld euro - poinformował prezes Polskiej Agencji Informacji i Inwestycji Zagranicznych Paweł Wojciechowski. Agencja spodziewała się, że inwestycje osiągną przynajmniej wartość zeszłoroczną, czyli 12 mld euro.

GUS podał, że polski Produkt Krajowy Brutto w II kwartale wzrósł o 6,7 procent. - Te dane świadczą o umacnianiu się polskiej gospodarki - oceniła wicepremier, minister finansów Zyta Gilowska.

Zarząd gdańskiej Grupy Lotos może zaskarżyć do prokuratury władze płockiego Orlenu - dowiaduje się nieoficjalnie "Parkiet". Powodem miałyby być ostatnie wypowiedzi przedstawicieli płockiego koncernu dotyczące połączenia obu firm.

Jaromir Netzel, szef PZU został zatrzymany - potwierdziła Prokuratura Okręgowa w Warszawie.

Dziś spółka Agora - wydawca między innymi "Gazety Wyborczej" - zmienia głównodowodzącego. Odchodząca, pierwsza i do tej pory jedyna prezes zarządu Wanda Rapaczyńska złożyła rezygnacje 20 sierpnia.

Polska Organizacji Handlu i Dystrybucji zamierza jeszcze w tym tygodniu złożyć skargę do Komisji Europejskiej na prawne ograniczenia w budowie nowych sklepów, które wprowadza ustawa o wielkopowierzchniowych obiektach handlowych - donosi "Rzeczpospolita".

Portal Wirtualna Polska zaczął sprzedawać pod marką WPmobi usługi telefonii komórkowej. Portal nie ma własnej sieci, ale będzie korzystać z infrastruktury operatora sieci Orange - PTK Centertel - czytamy w "Rzeczpospolitej".

Rada Polityki Pieniężnej już po raz trzeci w tym roku podniosła stopy procentowe. W takiej sytuacji banki chętnie zwiększają koszty kredytu, ale zyskowność naszych oszczędności rośnie znacznie wolniej - zauważa "Rzeczpospolita".

Polskie przepisy wykluczają odszkodowania dla rodzin ofiar, które zginęły w wypadku. Na pieniądze od sprawcy mają szansę ci, którzy przeżyli, ale zostali inwalidami - czytamy w "Rzeczpospolitej".

W czwartek pierwsze notowania pierwszych pięciu spółek na NewConnect - nowym rynku giełdowym przeznaczonym dla młodych i perspektywicznych firm. Do końca 2007 roku może zadebiutować na nim co najmniej 15 firm.

Prezydent Kielc uważa, że jedyną drogą dla kieleckiej MPK jest jej likwidacja. Projekt uchwały w tej sprawie wysłał radnym. To może zaognić atmosferę, bo pracownicy nie chcą prywatyzacji, a tym bardziej likwidacji firmy. W pomoc w rozwiązaniu konfliktu zaangażowali się kieleccy biskupi.

Telewizja 4Fun.tv łamie ustawę o radiofonii i telewizji - stwierdziła KRRiT. I dodaje: - Upomniana w zeszłym roku stacja nie dostosowała się do zaleceń Rady i konsekwentnie puszcza deprawujące młodzież programy.

"To nie tylko zakład wytwarzający statki, ale jeden z najważniejszych symboli współczesnej historii Polski" - napisał do unijnych komisarzy w liście dotyczącym sytuacji Stoczni Gdańskiej Marszałek Senatu Bogdan Borusewicz.

Porozumienie rządu z "Solidarnością" dotyczące m.in. wzrostu płacy minimalnej nie rodzi nowych skutków budżetowych w 2008 roku - uważa wicepremier Zyta Gilowska. Jest natomiast zaskoczona decyzją RPP o podwyżce stóp procentowych.

Zmiany kadrowe we władzach Telewizji Polskiej. Beata Jakoniuk-Wojcieszak, dotychczasowa redaktor prowadząca w redakcji publicystyki TVP1, została nowym szefem TVP Info. Wcześniej zarząd TVP odwołał z tego stanowiska Janusza Sejmeja.

Ceny kredytów pójdą w górę. Rada Polityki Pieniężnej na zakończonym w środę posiedzeniu podniosła wszystkie stopy procentowe o 0.25 proc. Główna stopa NBP będzie na poziomie 4,75 proc.

Związki zawodowe działające w Grupie Lotos sprzeciwiają się ewentualnej fuzji firmy z PKN Orlen. Uważają ją za szkodliwą i sprzeczną z zapisami rządowego programu dla sektora naftowego.

Większość przedsiębiorców należących do Business Centre Club uważa, że wcześniejsze wybory parlamentarne byłyby korzystne dla ich firm i dla gospodarki - wynika z sondażu przeprowadzonego przez BCC.