Najnowsze

Najnowsze

Pewna 60-letnia japońska gospodyni domowa zarobiła około 3,5 miliona dolarów na giełdzie Forex. Nie chciała się jednak podzielić zyskiem z fiskusem i sprawa zakończyła się w sądzie.

Wybory tuż, tuż - a w telewizji, prasie czy radiu w jesiennych planach zostało już niewiele wolnego miejsca na reklamy - pisze "Rzeczpospolita".

Właściciele aut napędzanych gazem płynnym mają powody do obaw. W najbliższych miesiącach paliwo to może znacznie zdrożeć - mimo że od maja ceny autogazu wzrosły już na stacjach o 15 procent - ostrzega "Rzeczpospolita"

Najgroźnejszy dla człowieka wirus H5N1 został wykryty na fermie drobiu w Bawarii na południu Niemiec.

Prawie 400 pociągów na specjalne zamówienie uruchomiły od początku tego roku PKP Przewozy Regionalne. Składy zamawiały m. in. prasa, biura podróży i kluby sportowe.

Amerykański nastolatek, wyposażony w lutownicę i duży zapas napojów energetycznych "odblokował" niewątpliwie najpopularniejszy gadżet tego roku - iPhone'a firmy Apple. Dotychczas był on dostępny jedynie w sieci AT&T - teraz będzie można używać urządzenia także poza nią.

Zadłużenie Polaków z tytułu kredytów mieszkaniowych po raz pierwszy przekroczyło 100 mld zł, wynika z danych NBP. Do połowy 2009 roku wartość kredytów mieszkaniowych powinna przekroczyć 200 mld - prognozuje Expander.pl.

Już niedługo zakupy w święta będziemy mogli zrobić najprawdopodobniej tylko na stacji benzynowej. Sejm przyjął poprawki Senatu o całkowitym zakazie handlu w 12 świątecznych dni. Tyle, że przepis może okazać się martwy.

Posłowie w końcu określili zasady telepracy. W nowelizacji kodeksu pracy, którą przyjął dziś Sejm wskazane są prawa i obowiązki pracownika, który pracuje "na odległość" oraz jego pracodawcy.

Rosja ograniczyła dostawy ropy naftowej do Niemiec - podał niemiecki dziennik "Sueddeutsche Zeitung". A niemieckie koncerny naftowe potwierdziły spadek dostaw.

Likwidacja pozwoleń na budowę, usprawnienie procedury podziału nieruchomości oraz wprowadzenie możliwości wcześniejszego uzyskania premii gwarancyjnej - to podstawowe założenia zmian w ustawach dotyczących budownictwa.

Ministerstwo Zdrowia zliberalizowało swoje podejście do aptek internetowych, pisze "Puls Biznesu". Jednak zanim wirtualni farmaceuci poznają zasady, na jakich będą funkcjonować, minie jeszcze trochę czasu.

Strajkujący pracownicy zakładów Aluminum Konin - Impexmetal SA pozwolili na pracę części wydziałów. Wprawdzie, pomimo pomocy rządowego mediatora, związkowcy nie porozumieli się z zarządem, protest jednak złagodzono.

Tylko kilku, być może kilkunastu największych deweloperów zostanie za kilka lat na polskim rynku. Reszta zostanie przez nich przejęta lub zakończy działalność w ogóle, pisze "Rzeczpospolita".

Byli ministrowie finansów odnieśli się do pomysłu obniżenia podatków, autorstwa Platformy Obywatelskiej. Nie wszyscy wierzą, że projekt ma minimalne choćby szanse na realizację, ale zgodnie twierdzą, że takie posunięcie byłoby dla podatnika korzystne, pisze "Puls Biznesu".

Jest szansa, że ceny mieszkań spadną. Minister budownictwa chce, by Sejm w trybie pilnym uchwalił ustawę ułatwiającą budowę nowych domów. Jednym z pomysłów jest odrolnienie wszystkich terenów w miastach, a także gruntów klasy 4, 5 i 6 na wsi - dowiedziała się "Rzeczpospolita".

Czwartkowa sesja na nowojorskiej giełdzie zakończyła się niewielkimi spadkami indeksów. Indeks 30 największych amerykańskich spółek Dow Jones stracił 0,25 pkt., aby zamknąć się na poziomie 13235,88 pkt.

- Nie ma możliwości zawieszenia lub zmniejszenia opłat za przejazd 60-kilometrowym odcinkiem autostrady A-4 między Katowicami a Krakowem mimo prowadzonych na tej trasie dokuczliwych remontów - twierdzi firma eksploatująca drogę.

Rozmowy z Komisją Europejską w sprawie przyszłości Stoczni Gdańskiej są obecnie "o wiele bardziej przyjazne" niż poprzednio - oświadczył wiceminister gospodarki Paweł Poncyliusz. Chodzi o spór o finansowanie stoczni, jaki toczy się na linii Warszawa - Bruksela.

Największe na świecie targi gier i rozrywki komputerowej odbywają się właśnie w Lipsku. Na Games Cenvention nie liczy się wiek, ale dobra zabawa.

- Doniesienia o szkodliwości dla zdrowia zabawek produkowanych w Chinach są przesadzone - uważa chiński wiceminister handlu Wang Chao i zarzuca Stanom Zjednoczonym protekcjonizm w handlu.

W ciągu siedmiu miesięcy tego roku najchętniej kupowanymi na polskim rynku modelami aut były Skoda Fabia i Toyota Yaris - informuje instytut Samar.