Najnowsze

Najnowsze

24 września może dojść do paraliżu Poczty - ostrzega "Gazeta Wyborcza". Dziś mają się odbyć rozmowy ostatniej szansy między związkowcami a dyrekcją generalną Poczty Polskiej.

Nawet zaległość w wysokości 2 zł może sprawić że żaden bank nie udzieli nam kredytu. Absurdalne przepisy mogą zaważyć na życiowych planach - ostrzega "Życie Warszawy"

Cena ropy na rynku amerykańskim przekroczyła w środę psychologiczną granicę 80 dol. za baryłkę. To pierwszy taki przypadek w dziejach światowego rynku.

Niemal 40 chińskich firm jest zainteresowanych budową w Polsce autostrad o wartości 20 mld euro - podał na swoich stronach internetowych oficjalny chiński dziennik "China Daily". Porozumienie w tej sprawie z chińskim ministerstwem komunikacji podpisał minister transportu Jerzy Polaczek.

Niewłaściwe księgowanie wydatków, przekraczanie budżetów, opóźnione rozliczanie umów, nienależne premie, a także nieuzasadnione wydatki wykryła kontrola wewnętrzna przeprowadzona w PZU. Zlecił ją jeszcze poprzedni prezes Jaromir Netzel.

Zakończył się pierwszy etap przetargu na rezerwacje częstotliwości z zakresu 1800 MHz. Komisja przetargowa chce zakończyć prace i ogłosić wyniki do końca września.

Według Urzędu Ochrony Konkurencji i Konsumenta, ponad połowa skontrolowanych biur pośrednictwa oraz zarządców nieruchomości łamie prawo. Kontrolę na zlecenie UOKiK przeprowadziła Inspekcja Handlowa.

O sprzedaż magazynowanego zboża zaapelował do rolników minister rolnictwa Wojciech Mojzesowicz. - Tego rynku nie można dusić - mówił. W ostatnich tygodniach ceny ziarna gwałtownie rosną m.in. z powodu małych dostawi zbóż do skupów.

Grozi nam ograniczenie funduszy strukturalnych przekazywanych przez Unię Europejską. "Podwójna" ulga prorodzinna może spowodować, że Polska nie będzie w stanie obniżyć deficytu sektora finansów do wymaganego przez UE poziomu.

Senacka komisja ds. rodziny jednogłośnie zarekomendowała senatorom przyjęcie ulgi prorodzinnej w wersji przyjętej przez Sejm. Wcześniej propozycję zmniejszenia ulgi z 1145 zł do 572 zł złożył senackiej komisji gospodarki narodowej senator Jacek Włosowicz z PiS.

Miliony Włochów chcą zrezygnować z porannego cappucino. To forma protestu przeciwko wzrostowi cen na m.in. kawę oraz makaron.

W zeszłym tygodniu posłowie zdecydowali, że wypełniając PIT za 2008 rok za każde dziecko będzie można odliczyć 1145 zł. Postanowiliśmy więc policzyć, ile tak naprawdę mogliby zaoszczędzić rodzice zatrudnieni na etacie.

Co najmniej połowa wyroków w sprawach o alimenty w UE pozostaje niewyegzekwowana. To ma się zmienić już od przyszłego roku - wchodzą nowe przepisy, które mają ujednolicić i usprawnić ściąganie alimentów od dłużników.

O wiele szybciej będzie przybywać domów, bloków, hoteli i... stodół. W ciągu ostatniego roku o ponad 22 proc. wzrosła liczba pozwoleń na budowę - podał Główny Urząd Nadzoru Budowlanego (GUNB) - pisze "Gazeta Wyborcza"

Po Słowacji i Czechach oraz Rumunii i krajach byłej Jugosławii - grupa Asseco wkroczyła do Niemiec. Spółka kupiła niemieckiego producenta oprogramowania dla firm. Niebawem wchłonie także rodzimy Prokom - donoszą gazety.

Bruksela chce surowo karać nieprawidłowości przy inwestycjach finansowanych z jej funduszy. W skrajnych przypadkach do unijnego budżetu może wrócić więcej pieniędzy, niż z niego wydano - ostrzega "Rzeczpospolita"

Choć Rada Polityki Pieniężnej już trzykrotnie w tym roku podwyższała stopy procentowe, możliwy jest ich dalszy wzrost. Chodzi o to, by nie dopuścić do znacznego wzrostu inflacji - pisze "Gazeta Prawna"

Z najnowszych danych GUS wynika, że w Polsce pracuje ponad 15,15 mln osób. Dwa lata temu było 13,95 mln zatrudnionych. To najlepszy wynik od 1998 roku, kiedy pracowało 15,60 mln osób - pisze "Gazeta Prawna".

We wtorek sąd okręgowy w Pradze zwolnił z aresztu za kaucją polskiego lobbystę Jacka Spyrę. W areszcie spędził prawie cztery miesiące, zarzucono mu działania korupcyjne, wokół przejęcia przez PKN Orlen czeskiego koncernu naftowego Unipetrol.

Przedstawiciele państw należących do OPEC podjęli decyzję o zwiększeniu od listopada poziomów wydobycia ropy naftowej o 500 tys. baryłek na dzień.

Szanghaj planuje wydatkowanie 110 mld juanow (14,6 mld dol) na rozwój transportu publicznego, aby do 2009 roku z miejskich autobusów i metra korzystało dziennie o pięć milionów ludzi więcej.

Zyta Gilowska nie ukrywa niezadowoenia z decyzji Sejmu, który ustalił ulgę podatkową na każde dziecko na 1200 zł rocznie. Być może dlatego nie uwzględniła decyzji posłów w projekcie budżetu na 2008 rok, licząc, że zmieni ją Senat.

Rząd przyjął wstępny projekt budżetu na 2008 rok z deficytem 28,16 mld zł. Dochody mają wynieść 246,99 mld zł, a wydatki - 275,15 mld zł - poinformowała minister finansów Zyta Gilowska. Jako "mało wiarygodny" oceniają jednak ten projekt ekonomiści.

Przewodniczący komisji bankowej Artur Hofman z PiS zapowiada, że w sprawozdaniu z prac bankowej komisji śledczej mogą znaleźć się wnioski do prokuratury, jeśli ta potwierdzi, iż nie uległy przedawnieniu sprawy, których te wnioski mogłyby dotyczyć.

Polski PKB wzrośnie w 2007 roku do 6,5 proc. - podała Komisja Europejska w opublikowanych dziś prognozach gospodarczych dla UE, strefy euro i siedmiu największych gospodarek Wspólnoty. Inflacja w Polsce wyniesie 2,4 proc.