Najnowsze

Najnowsze

Aleksander Miedwiediew jeden z szefów rosyjskiego koncernu Gazprom zapowiedział podniesienie w przyszłym roku cen dla europejskich odbiorców. Ta podwyżka może oznaczać dla nas o 3-4 proc. wyższe rachunki za gaz - donosi "Rzeczpospolita".

Będzie abolicja podatkowa dla emigrantów - donosi "Polska". Jak dowiedział się dziennik, za kilka tygodni do Sejmu trafi rządowy projekt ustawy, który powstał na podstawie przedwyborczego programu Platformy Obywatelskiej "Powrót do domu".

W stolicy agencje pracy tymczasowej prześcigają się przed świętami w oferowaniu atrakcyjnych warunków pracy: zapewniają darmowy dojazd do pracy, hotel na koszt pracodawcy i zarobki nawet 2,5 tysiąca złotych - donosi "Życie Warszawy".

Sąd Ochrony Konkurencji i Konsumentów rozpatrzy zażalenie wniesione przez RWE Stoen. Koncern skarży się na postanowienie prezesa Urzędu Regulacji Energetyki wstrzymujące uwolnienie cen energii.

Twórca potęgi firmy NG2 (dawne CCC), Dariusz Miłek został wybrany polskim przedsiębiorcą roku 2007 w konkursie Ernst&Young. Jego firma, zajmująca się sprzedażą obuwia, zwyciężyła także w kategorii "Usługi".

Jeśli podczas przyszłotygodniowej rady ministrów ds. pracy w Brukseli nie będzie porozumienia w sprawie dyrektywy o czasie pracy lekarzy, a Polska utrzyma obecne przepisy, to grozi jej postępowanie przed unijnym Trybunałem Sprawiedliwości.

Warszawska prokuratura wyjaśnia, czy były wiceminister skarbu Michał Krupiński wywierał naciski w sprawie sprzedaży udziałów Skarbu Państwa w dzienniku "Rzeczpospolita".

Wyjazdy Polaków za granicę powodują, że wyludniają się niektóre regiony kraju, a przedsiębiorcy mają kłopoty ze znalezieniem rąk do pracy - wynika z przedstawionego dzisiaj raportu w ramach programu "Work in Poland".

- Komisarz UE ds. zdrowia i ochrony konsumentów Markos Kyprianou zobowiązał się, że zorganizuje spotkanie Rosja–UE–Polska w sprawie rosyjskiego embarga na polskie produkty - powiedział minister rolnictwa Marek Sawicki.

Przeciętny Polak patrzy w przyszłość z coraz większym optymizmem - przynajmniej jeśli chodzi o sytuację ekonomiczną. Tak wynika z najnowszych danych GUS dotyczących koniunktury konsumenckiej.

Rada Polityki Pieniężnej podwyższyła stopy procentowe o 25 pkt. bazowych. Takiej decyzji RPP oczekiwało większość obserwatorów i analityków, ale dla zwykłych obywateli oznacza ona wzrost kosztów kredytów.

KGHM Polska Miedź ma prawo wypłacić drugą transzę dywidendy za 2006 r. - orzekł wrocławski Sąd Apelacyjny. Pierwszą część dywidendy wypłacono w lipcu, a drugą wstrzymano, z powodu zaskarżenia uchwały dotyczącej wypłaty z zysku spółki.

Komisja Europejska pozwała Polskę i Łotwę do Europejskiego Trybunału Sprawiedliwości za opóźnienia we wprowadzaniu przepisów o jednym europejskim numerze alarmowym 112.

Maksymalne wykorzystanie środków unijnych w perspektywie finansowej na lata 2004-2006 oraz zakończenie negocjacji wszystkich programów operacyjnych zapowiedziała minister rozwoju regionalnego Elżbieta Bieńkowska. W jej ocenie, najbardziej zagrożony w realizacji jest program "Rybołówstwo".

- W przyszłym tygodniu rozpoczną się rozmowy z przedstawicielami Komisji Europejskiej w sprawie zniesienia zakazu KE, dotyczącego połowów dorsza na Bałtyku Wschodnim przez polskich rybaków - zapowiedział minister rolnictwa Marek Sawicki.

- Wiek emerytalny kobiet powinien zostać podniesiony. Rząd powinien jednak poczekać na wyrok Trybunału Konstytucyjnego w tej sprawie - uważa minister pracy i polityki społecznej Jolanta Fedak.

Istnieje wysokie prawdopodobieństwo, że za 2007 rok wynik NBP będzie ujemny - powiedział w wywiadzie dla "Rzeczpospolitej" prezes banku centralnego Sławomir Skrzypek. I dodał: To nic takiego.

- Przez obniżenie składki rentowej budżet straci miliardy złotych. Te pieniądze można by przeznaczyć na podwyżkę płac nauczycieli, na załatwienie sprawy dyżurów lekarskich i jeszcze by coś zostało na obniżenie deficytu budżetowego - mówił w TVN24 Marek Borowski z LiD.

- Nie chcę wymusić na kobietach przechodzenia na późniejszą emeryturę. Wiek zakończenia pracy zawodowej powinnen być elastyczny - powiedział w TVN CNBC Biznes Rzecznik Praw Obywatelskich Janusz Kochanowski.

Minister gospodarki i wicepremier Waldemar Pawlak nie obawia się dzisiejszej decyzji Rady Polityki Pieniężnej. Ta może dziś znacznie podnieść stopy procentowe. - Dla gospodarki byłoby dobrze, gdyby RPP je obniżyła, ale to groziłoby inflacją. Mam zaufanie do Rady - powiedział w TVN CNBC Biznes Pawlak.

Liczni posiadacze przedwojennych obligacji walczą przed sądami o wypłatę odszkodowań. Wyroki mogą kosztować państwo nawet 5 mld zł - wylicza "Polska".

Prawdopodobnie posłowie będą musieli zacząć sami płacić za taksówki. W Sejmie trwają nerwowe obliczenia, jak można ograniczyć budżet Kancelarii Sejmu - pisze "Polska".

Vattenfall jako pierwsza firma zaskarżył decyzję szefa Urzędu Regulacji Energetyki o utrzymaniu regulowanych cen energii - pisze "Gazeta Wyborcza".

Roman Kluska, twórca Optimusa, teraz zabrał się za hodowlę owiec i wyrób sera. Sprzyja mu szczęście, bo najnowsze odkrycia naukowców z Wrocławia wskazują, że owczy ser może zapobiegać nowotworom - pisze "Gazeta Krakowska".

Tegoroczne święta będą droższe niż w roku ubiegłym. Wzrosły ceny podstawowych produktów spożywczych, które znajdą się na bożonarodzeniowych stołach - wynika z danych GUS na październik 2007. Zaskakują różnice w cenach tych samych produktów w różnych częściach Polski.