Najnowsze

Najnowsze

Rosyjski nadzór fitosanitarny ma zastrzeżenia do polskich produktów roślinnych, które trafiają na teren Federacji. Problemem ma być niedostateczny system kontroli po stronie polskiej.

Telekomunikacja Polska SA złoży skargę do Trybunału Konstytucyjnego oraz do Trybunału Sprawiedliwości w Strasburgu, dążąc do wykreślenia firmy z listy spółek strategicznych - poinformował prezes TP Maciej Witucki.

Polska gospodarka nadal boryka się z problemami, takimi jak 500 mld zł długu, a rząd PiS nie zrealizował nawet 10 proc. obietnic, które miały poprawić jej stan - napisał w liście otwartym do prezydenta Lecha Kaczyńskiego prezes Business Centre Club, Marek Goliszewski.

- W 2009 roku Polska będzie gotowa rozmawiać o terminie przyjęcia euro - powiedziała Zyta Gilowska podczas Forum Ekonomicznego w Krynicy. Jego uczestnicy podsumowują też przyczyny przyspieszenia gospodarczego w krajach Europy Środkowo-Wschodniej od początku 2006 roku.

W liście przesłanym do Trybunału Sprawiedliwości UE Polska zobowiązała się, że nie będzie prowadzić budowy obwodnicy Augustowa na chronionych programem Natura 2000 obszarach Doliny Rospudy - poinformowały w środę nieoficjalnie źródła w Komisji Europejskiej.

W ciągu ostatniego roku wzrosła średnia sprzedaż "Super Expressu", "Faktu" ale i "Gazety Wyborczej". W tym samym czasie "Dziennik" i "Rzeczpospolita" odnotowały spadek liczby sprzedanych egzemplarzy - wynika z danych Związku Kontroli Dystrybucji Prasy.

Od 1 stycznia 2008 roku preferencyjna 7-proc. stawka VAT obejmie nowe mieszkania o powierzchni do 150 m. kw. oraz domy jednorodzinne do 300 m. kw., kupowane od deweloperów i spółdzielni mieszkaniowych - zdecydował w środę Sejm.

Szefowie banków komercyjnych oraz były szef NBP mogli popełnić przestępstwo - wynika ze wstępnego raportu bankowej komisji śledczej do którego dotarło Radio ZET. Według niego banki wpłacały pieniądze na fundację kierowaną przez żonę Balcerowicza w czasie, gdy on sam kierował nadzorem bankowym.

Apteki i stacje benzynowe mogą być nieczynne podczas świąt 12 razy w roku. Wynika to z niejasnych przepisów zakazujących pracy w placówkach handlowych - pisze "Gazeta Prawna"

Brytyjsko-holenderski koncern rolno-spożywczy i kosmetyczny Unilever zlikwiduje 20 tys. etatów na świecie, z czego 10-12 tys. w Europie - poinformowało agencję AFP źródło związkowe w koncernie, zastrzegając swoją anonimowość.

Lotos rusza z wielkimi inwestycjami. Grupa będzie zabiegać w bankach o 1,1 mld euro na sfinansowanie wydatków, a pod hasłem "10 +" rozpoczęła kampanię informacyjną na temat rozbudowy gdańskiej rafinerii.

Ponad 110 odwołań od decyzji wojewody małopolskiego w sprawie budowy "zakopianki" na odcinku Poronin-Zakopane złożyły działające w tych miejscowościach komitety protestacyjne - poinformowali kierujący komitetami Janina Stańco i Andrzej Chowaniec.

- Bioton nie stanie do licytacji Laboratorium Frakcjonowania Osocza, jeśli nie wyjaśni się sprawa frakcjonatora - zapowiedział prezes spółki Adam Wilczęga.

Telekomunikacja Polska o jedną piątą obniżyła ceny usług dostępu do internetu. Ma to pomóc w pozyskaniu nowych klientów, bo bez tego spółka mogłaby mieć kłopot z realizacją planu sprzedaży - czytamy w "Rzeczpospolitej".

Dwa tysiące gości z 60 krajów, 150 dyskusji na temat biznesu i polityki międzynarodowej. Rusza XVII. Forum Ekonomiczne. Krynica będzie gościć m.in. Jarosława Kaczyńskiego i Kazimierza Marcinkiewicza, Aleksandra Kwaśniewskiego i Wiktora Janukowycza, Vaclava Havla i Guenter Verheugen.

Agata Rowińska, nowy prezes Powszechnego Zakładu Ubezpieczeń dostała spory kredyt zaufania. Premiera otwarcie przyznaje, że nic nie wie o nowej szefowej największego polskiego ubezpieczyciela.

Rząd przyjął listę spółek strategicznych. Znalazły się na niej te firmy, które zajmują się transmisjami danych. Nad nimi państwo chce zachować kontrolę.

Sejmowa Komisja Gospodarki postanowiła, że pozytywnie zaopiniuje Sejmowi wniosek o wyrażenie wotum nieufności wobec ministra gospodarki Piotra Woźniaka.

Polacy we współpracy ze Szwedami będą produkować lekkie czołgi wsparcia. Dziś polskie Zakłady Mechaniczne Bumar-Łabędy i spółka Bumar zawarły w tej sprawie porozumienie ze szwedzką firmą Hngglunds AB.

Ponad 1 mld euro na inwestycje infrastrukturalne przekazano na rachunki beneficjentów z Funduszu Spójności - podał minister transportu Jerzy Polaczek.

Dłuższe urlopy macierzyńskie i większe ulgi rodzinne zakłada projekt zmian w Kodeksie pracy przyjętym przez rząd.

Nowy terminal na warszawskim lotnisku Okęcie nie zostanie otwarty we wrześniu. Straż pożarna nadal ma zastrzeżenia do zabezpieczeń przeciwpożarowych, a władze lotniska nie są w stanie podać nawet przybliżonej daty otwarcia Terminalu II.

Wynika z kontroli przeprowadzonej na polecenie premiera wykazały, że była minister pracy wydała na premie 23 proc. środków zamiast planowanych trzech proc. W tym samym czasie nie płaciła grzywien, jakie na resort nakładał sąd - pisze "Rzeczpospolita".