Najnowsze

Najnowsze

Trybunał Stanu odroczył bez podania nowego terminu rozprawę przeciwko b. ministrowi skarbu Emilowi Wąsaczowi. Wniosek o odroczenie złożyła obrona. Oskarżenie przychyliło się do tego wniosku.

"Duże bobasy" - tak podczas debaty budżetowej określił dorosłych ludzi, którzy mieszkają jeszcze z rodzicami włoski minister finansów Tommaso Padoa Schioppa. Rząd chce wprowadzić ulgi podatkowe dla tych, którzy zdecydują się opuścić dom rodzinny.

Prezydent Lech Kaczyński podpisał znowelizowaną we wrześniu ustawę o podatku PIT, wprowadzającą tzw. podwójną ulgę na dzieci. Rodzice będą mogli odliczyć od podatku 1145 zł na każde dziecko.

Polska wciąż nie wykonała wyroku Europejskiego Trybunału Sprawiedliwości ws. zwrotu akcyzy za importowane z krajów UE samochody. Maciej Brzeziński, który wygrał z Polską sprawę przed ETS-em zapowiedział w TVN CNBC Biznes, że tym razem złoży skargę do Komisji Europejskiej.

Rosyjski koncern Gazprom poinformował, że będzie kontynuował rozmowy z Ukrainą, mimo wcześniejszych informacji, że negocjacje zostały zerwane. Chodzi o zapowiedź ograniczenia dostaw surowca, jeśli Kijów nie spłaci 1,3 miliarda dolarów długu za poprzednie dostawy.

- Jeśli Polska nie otrzyma 1000-1200 megawatów mocy z elektrowni w Ignalinie, to projekt tzw. mostu energetycznego między Polską a Litwą opóźni się - uważa minister gospodarki Piotr Woźniak.

Po dziewięciu miesiącach budżet zanotował około 160 mln zł nadwyżki, wobec planowanego deficytu w wysokości 18,55 mld zł. Według wiceminister finansów Elżbiety Suchockiej-Roguskiej, jest to efekt przede wszystkim niewydatkowanych środków.

W polskich urzędach brakuje rąk do pracy. W niektórych nie obsadzony jest już co trzeci etat. Rząd chce przyciągnąć młodych i dobrze wykształconych pracowników wyższymi pensjami.

222 tys. dolarów - tyle będzie musiała zapłacić firmom fonograficznym kobieta, która nielegalnie ściągała i udostępniała muzykę przez internet. To pierwszy przypadek procesu wytoczonego przez przemysł muzyczny prywatnej osobie.

Ponad 555 tysięcy chińskich produktów, głównie zabawek, zostanie wycofanych z rynku w USA z powodu zbyt dużej zawartości ołowiu. Decyzję podjął amerykański urząd ds. bezpieczeństwa konsumentów.

Właściciel największej na świecie wyszukiwarki internetowej Google zamierza powiększyć swoje placówki w Polsce. Chodzi o Kraków, Wrocław i Warszawę.

Już od jutra sądy cywilne na wniosek zainteresowanego, będą mogły wysyłać pisma procesowe na adres jego skrzynki pocztowej. Przepisy mają być dużym ułatwieniem, ale już wzbudzają kontrowersje.

Ministerstwo Transportu szykuje rewolucję. Nie chodzi jednak o przyspieszenie budowy autostrad, a wprowadzenie elektronicznego systemu poboru opłat. Za jazdę po drodze ekspresowej mają płacić nie tylko ciężarówki, ale też samochody osobowe.

Listonosze - akwizytorzy Pocztyliona mają ułatwiony dostęp do klientów, którym doręczają list z ZUS przed losowaniem OFE. Badania rynku wykazują, że firma może z tego korzystać.

W ciągu najbliższych trzech lat nie mamy co liczyć na kolejne zmiany, które spowodują obniżenie podatków - twierdzi wicepremier i minister finansów Zyta Gilowska w wywiadzie dla "Rzeczpospolitej". Jej zdaniem, redukcja podatków będzie możliwa dopiero po 2009 roku.

Organizacja mistrzostw piłkarskich Euro 2012 spowoduje w Polsce boom gospodarczy - takie wnioski wyciągnęli uczestnicy dzisiejszej debaty poświęconej Euro 2012.

210 mln euro kary ma zapłacić koncern Siemens. Niemiecki sąd nałożył ją po zakończeniu śledztwa w sprawie łapówek wręczanych przez firmę.

Dziesiątki polskich majsterkowiczów w niebezpieczeństwie. Obudowy wiertarek udarowych Verto są źle zmontowane i ich użytkownikom grozi porażenie prądem.

Kolejny polski przewoźnik zaprzecza, jakoby miał zostać kupiony przez Rosyjskie Koleje Żelazne (RDŻ) i Deutsche Bahn. PKP Linia Hutnicza Szerokotorowa oświadczyła, że nie planuje zmian własnościowych.

PKP Intercity zmierza w stronę prywatyzacji. Zarząd firmy złożył już wniosek o przekształcenie spółki z ograniczoną odpowiedzialnością w spółkę akcyjną.

Finanse publiczne, Euro 2012, fuzje i przejęcia, prywatyzacja - te i inne tematy poruszą czołowi dziennikarze TVN CNBC Biznes w rozmowach z politykami. 8 października ruszy nowy program stacji - Wyborczy Biznes Lunch.

Brytyjscy listonosze rozpoczęli 48-godzinny strajk. 130 tysięcy pracowników brytyjskiej poczty domaga się podwyżek płac i protestuje przeciwko zwolnieniom.

Gigant w branży samochodów ciężarowych - niemiecki koncern MAN - otworzył nową fabrykę w podkrakowskich Niepołomicach. Do 2010 roku ma w niej pracować 650 osób.

Wojciech Mojzesowicz krytycznie odniósł się do embarga na mączkę rybną z Polski, które wprowadziła wczoraj Moskwa. A Rosja w przysłanym dziś resortowi rolnictwa piśmie ostrzega przed kolejnymi ograniczeniami.

Posłowie Platformy Obywatelskiej zapowiedzieli powołanie komisji śledczej do wyjaśnienia powodów opóźnień w budowie autostrady A1. Ich zdaniem winny jest minister transportu. - Jestem jak najbardziej za - ripostuje Jerzy Polaczek.

- Postawa "wait and see" w polityce pieniężnej wydaje się obecnie właściwa - stwierdził prezes Narodowego Banku Polskiego Sławomir Skrzypek. Podkreślił jednocześnie, że sytuacja na polskim rynku jest stabilna.