Najnowsze

Najnowsze

Pieniądze za praworządność. Wszyscy komisarze "za"

Komisja Europejska debatowała w środę nad przyszłym budżetem unijnym po 2020 roku. Wszyscy komisarze opowiedzieli się za wprowadzeniem mechanizmu uzależniania wypłaty unijnych środków od praworządności w państwach członkowskich - przekazała komisarz do spraw sprawiedliwości Viera Jourova.

"Bilans". Koniec efektu 500 plus?

Spadająca liczba urodzeń w Polsce - to główny temat programu "Bilans" w TVN24 BiS. Gośćmi Roberta Stanilewicza byli Małgorzata Starczewska-Krzysztoszek z Wydziału Nauk Ekonomicznych Uniwersytetu Warszawskiego oraz Wiktor Wojciechowski, główny ekonomista Plus Bank. O prywatnych kontrolach prędkości mówił zaś Tomasz Kuchar, kierowca rajdowy.

Reforma Kodeksu karnego. Kary m.in. za cofanie licznika

Walka z nieuczciwymi pożyczkodawcami, surowsze kary za przestępstwa internetowe, łapówki i cofanie liczników samochodów oraz walka z aferzystami gospodarczymi - takie zmiany zakłada reforma Kodeksu karnego, które przedstawił w środę minister sprawiedliwości Zbigniew Ziobro oraz wiceminister Marcin Warchoł.

Minister w sprawie nagród zasłania się konstytucją. Brejza: tego nie było od 2 lat!

Minister środowiska Henryk Kowalczyk nie chce podać nazwisk członków gabinetu politycznego w jego resorcie, którzy otrzymali nagrody w poprzednich dwóch latach. Kowalczyk w odpowiedzi na poselską interpelację wskazał, że stanowiłoby to naruszenie konstytucji. "Tego nie było od 2 lat! Wreszcie PiS powołuje się na Konstytucję RP!" - skomentował poseł PO Krzysztof Brejza na Twitterze.

Roboty zabiorą nam pracę. Połowa zawodów zagrożona

Prawie połowa miejsc pracy w krajach OECD objęta jest ryzykiem automatyzacji - informuje tygodnik "Economist". W Polsce odsetek stanowisk zagrożonych automatyzacją wynosi nieco ponad 50 procent. Najwyższe ryzyko obejmuje miejsca pracy w przemyśle spożywczym.

Bezrobocie w dół. "Poprawa we wszystkich regionach"

Stopa bezrobocia w marcu 2018 roku wyniosła 6,6 procent wobec 6,8 procent w lutym - podał Główny Urząd Statystyczny. - Poprawa sytuacji na rynku pracy jest odczuwalna we wszystkich regionach - ocenia ekspert Konfederacji Lewiatan Monika Fedorczuk.

Danina solidarnościowa już funkcjonuje w Europie. To rozwiązania na czas kryzysu

Rząd chce dodatkowo opodatkować najbogatszych, żeby mieć środki na sfinansowanie pomocy osobom niepełnosprawnym. Nad szczegółami pracują już resort finansów i ministerstwo rodziny, pracy i polityki społecznej, a efekty poznamy w połowie maja. Kilka krajów unijnych wdrożyło u siebie w ostatnich latach mechanizm daniny solidarnościowej, głównie miało to jednak związek z kryzysem gospodarczym.

Zwolniony wiceminister po dwóch miesiącach wraca do kancelarii premiera

Jarosław Pinkas był jednym z pierwszych wiceministrów odwołanych w ramach zapowiedzianej przez premiera Mateusza Morawieckiego redukcji liczby sekretarzy i podsekretarzy stanu. Teraz wraca jako pełnomocnik premiera do spraw organizacji struktur administracji publicznej odpowiedzialnych za bezpieczeństwo żywności.

Powstaje "zaplecze intelektualne rządu". Premier powołał pełnomocnika

Premier Mateusz Morawiecki podpisał zarządzenie w sprawie powołania pełnomocnika do spraw utworzenia i kierowania Centrum Analiz Strategicznych. To nowa jednostka w Kancelarii Prezesa Rady Ministrów, w której kierownictwo obejmie profesor Waldemar Paruch - powiedział szef kancelarii premiera Michał Dworczyk.

Największa miejska plantacja w Europie. Warzywa prosto z dachu

Zajmuje powierzchnię czterech tysięcy metrów kwadratowych i znajduje się na dachu budynku w Brukseli. Założyciel największej miejskiej plantacji w Europie podkreśla, że produkcja jest ekologiczna, a wyhodowane w ten sposób warzywa będzie można kupić od razu w centrum belgijskiej stolicy - świeże i bez jakichkolwiek dodatków podtrzymujących świeżość. Materiał programu "24 Godziny".

Pokojowe menu. Co zjedzą przywódcy obu Korei?

Poznaliśmy menu na spotkanie liderów Korei Północnej i Południowej. Przywódcom zostaną zaserwowane m.in. rosti, czyli szwajcarskie placki ziemniaczane i pieczona ryba piotrosz. Pierwsza z potraw jest ukłonem w stronę Kim Dzong Una, który spędził kilka lat w Szwajcarii. Druga to hołd dla Mun Dze Ina, który w młodości mieszkał w południowo-koreańskim portowym mieście Pusan. Piątkowe spotkanie przywódcy komunistycznej Korei Północnej i prezydenta Korei Południowej to trzeci w historii szczyt koreański. Jest on wynikiem nagłego zwrotu stanowiska Pjongjangu w sprawie rozbrojenia nuklearnego i rozpoczętej przez tamtejsze władze ofensywy dyplomatycznej. Materiał programu"24 Godziny".

NASA: jedna z planet Układu Słonecznego cuchnie jak zgniłe jajo

Specjaliści z NASA zabrali się za analizowanie atmosfery na Uranie, jednej z największych planet Układu Słonecznego. Ich zdaniem cuchnie jak zgniłe jajo. A wszystko dlatego, że chmury na tej planecie składają się z siarkowodoru. Badanie były możliwe dzięki wykorzystaniu spektrometru zainstalowanego na teleskopie Gemini. Naukowcy obserwowali w podczerwieni promieniowanie słoneczne odbite od górnych warstw atmosfery Urana. I dzięki analizom ustalono właśnie jej skład. Materiał programu "24 Godziny".

Będą zmiany w płacy minimalnej? Ministerstwo liczy koszty

Ministerstwo Rodziny, Pracy i Polityki Społecznej szacuje wstępne skutki ewentualnych zmian w zasadach wyliczania płacy minimalnej. Resort chce, żeby minimalna pensja była wyliczana bez uwzględniania dodatków, między innymi za staż pracy. Na zmianach skorzystaliby starsi i gorzej wykwalifikowani pracownicy.

Rekord w zwolnieniach lekarskich. "Nie wierzę w pogarszanie się stanu zdrowia Polaków"

10 procent zwolnień lekarskich wykorzystywanych jest na malowanie mieszkania, wyjazd z rodziną albo na pracę w ogródku - ocenił Jeremi Mordasewicz z Konfederacji Lewiatan komentując rekordową liczbę dni spędzonych przez Polaków na L4 w ubiegłym roku. Z kolei zdaniem dr Mateusza Warchała, eksperta NSZZ Solidarność, warunki pracy obecnie są gorsze niż kiedyś, a pracownicy coraz częściej skarżą się na stres w pracy.

LOT zamówił kolejne Dreamlinery. "Nowe samoloty to nowe połączenia"

Polskie Linie Lotnicze LOT zamówiły kolejne trzy samoloty typu Boeing 787-9 Dreamliner. Zostaną one dostarczone w 2019 roku. W sumie przewoźnik będzie dysponował 15 Boeingami 787 Dreamliner, co oznacza, że strategia LOT-u na lata 2016-2020 zostanie wykonana przed czasem - poinformowała we wtorek spółka w komunikacie.