Najnowsze

Najnowsze

Polacy na wakacjach. Jeden kierunek rządzi od lat

Większość klientów biur turystycznych preferuje tygodniowy pobyt all inclusive i podróż samolotem podaje Polska Izba Turystyki w raporcie "Zagraniczne wakacje Polaków 2018 r.". Izba ocenia, że dla branży turystycznej był to udany sezon.

"Bilans". Szansa dla Modlina

Nowa szansa dla lotniska w Modlinie, oraz więcej pieniędzy na służbę zdrowia to główne tematy programu "Bilans", na który zaprasza Mateusz Walczak.

Więcej pieniędzy na zdrowie. "Chcemy, żeby pacjent to odczuł"

Premier Mateusz Morawiecki realizuje to, co zapowiedział i zdrowie traktuje priorytetowo. I faktycznie widać, że jest to priorytet. Mamy realne działania w postaci zwiększenia nakładów na służbę zdrowia. Musimy te realne wzrosty finansowania przełożyć w taki sposób, aby odczuł to pacjent. Dostęp do specjalistów, szybszy dostęp do informacji oraz milsza i lepsza opieka, głównie w SOR-ach i nocnej pomocy lekarskiej; tam musimy kierować te pieniądze - powiedział w TVN24 BiS minister zdrowia Łukasz Szumowski.

Szef Ryanaira o CPK: głupi pomysł, pośrodku niczego

Budowa Centralnego Portu Komunikacyjnego to głupi pomysł, na który mogli wpaść tylko politycy - powiedział szef Ryanaira Michael O’Leary. Skrytykował też propozycję, aby to lotnisko w Radomiu, a nie w Modlinie odciążyło Lotnisko Chopina w Warszawie. Podkreślił, że linia chce współfinansować rozwój portu na Mazowszu.

Gdzie mieszkają najbogatsi? Dotychczasowy lider zdetronizowany

Nowy Jork zdetronizowany. Na czele miast, w których mieszka najwięcej najbogatszych z bogatych, stanął Hongkong. Jak wynika z raportu firmy badawczej Wealth-X, tych, którzy dysponują majątkiem w wysokości co najmniej 30 milionów dolarów, jest tam około 10 tysięcy. To oznacza wzrost aż o 32 procent w stosunku do ubiegłego roku. Z kolei w Nowym Yorku milionerów jest niemal 9 tysięcy.

Te mandaty kierowcy zapamiętają do końca życia. Najwyższe kary na świecie

Milion dolarów, czyli równowartość 3,7 miliona złotych. Taki mandat zapłacił szwedzki kierowca w Szwajcarii, który przekroczył dozwoloną prędkość aż o 170 kilometrów na godzinę. To jeden z najwyższych mandatów w historii. W ostatnich dniach głośno jest również o przypadku piłkarza angielskiego Southampton Mario Leminy, który za wykroczenia drogowe musi zapłacić 96 tysięcy funtów, czyli około 460 tysięcy złotych. Kierowcy na Wyspach Brytyjskich muszą się mieć na baczności. Najwyższe kary za wykroczenia drogowe wynoszą tam bowiem od 125 do nawet 175 procent tygodniowej pensji. O szczegółach mówił Michał Sznajder.

Umowy na wywóz śmieci zagrożone przez zapis w nowej ustawie. "Takich pojazdów nie ma"

Przynajmniej dziesięć procent pojazdów elektrycznych we flocie. Takie wymogi na firmy zajmujące się wywozem śmieci w średnich i dużych miastach od 2020 roku nakłada ustawa o elektromobilności. Jeżeli nie spełnią wymogów, to stracą kontrakty. Tymczasem w ofertach czołowych producentów pojazdów brakuje rozwiązań opartych na silnikach napędzanych wyłącznie energią elektryczną. - Takich elektrycznych pojazdów nie ma - mówi w rozmowie z "Rzeczpospolitą" Marek Wójcik ze Związku Miast Polskich.