Najnowsze

Najnowsze

Cyberprzestępcy czyhają na twoją firmę. Jak się przed nimi chronić?

ARTYKUŁ SPONSOROWANY. W ostatnich latach biznes przeszedł prawdziwą rewolucję cyfrową. W rezultacie, jak podaje GUS, w 2017 r. 95% polskich firm posiadało już dostęp do internetu szerokopasmowego. Z kolei własną stronę internetową założyło 67% badanych podmiotów. Funkcjonowanie biznesu z każdym rokiem coraz bardziej przenosi się do sieci, a internetowa przedsiębiorczość stwarza nowe potrzeby w zakresie ochrony zasobów firmy. Na popularności zyskują więc usługi i produkty wspierające cyberbezpieczeństwo przedsiębiorstwa. Oferuje je m.in. T-Mobile, który zwraca się zarówno do dużego, jak i małego czy średniego biznesu.

"Bilans". Koniec z zatorami płatniczymi?

Skrócenie terminów płatności dla firm - to jeden z głównych tematów programu "Bilans" w TVN24 BiS. Gościem Mateusza Walczaka była Jadwiga Emilewicz, minister przedsiębiorczości i technologii.

Dieselgate. Gigantyczna kara dla potentata

Należący do Volkswagena producent samochodów Audi został obłożony przez niemiecką prokuraturę karą grzywny w wysokości 800 milionów euro za naruszenia związane z emisją spalin w sześcio- i ośmiocylindrowych silnikach wysokoprężnych - podała we wtorek agencja Reutera.

Piwo będzie droższe. Winne globalne ocieplenie

Ocieplenie klimatu i związane z nim coraz częściej występujące i coraz bardziej intensywne susze i fale upałów mogą znacznie uszczuplić zbiory jęczmienia – informują naukowcy w piśmie "Nature Plants". Niedobór jęczmienia pociągnie za sobą z kolei wzrost cen piwa.

Międzynarodowy front antypiracki powstaje w Warszawie

Jakie są modele biznesowe pirackich serwisów? Jakie przychody osiągają? Które z podejmowanych działań mają realny wpływ na ograniczenie zysków serwisów działających kosztem legalnego rynku? Jakie rozwiązania prawne umożliwiłyby skuteczniejszą ochronę własności intelektualnej? Na te i inne pytania odpowiedzą uczestnicy International Content Protection Summit. Do Warszawy, która w dniach 18-19 października br. stanie się miejscem debaty nt. międzynarodowej współpracy w zakresie zwalczania piractwa, przyjadą eksperci ds. ochrony własności intelektualnej z kilkunastu krajów. Konferencja jest organizowana przez Stowarzyszenie Sygnał we współpracy z Urzędem UE ds. Własności Intelektualnej (EUIPO).

Rynek pracy traci impet

We wrześniu przeciętne wynagrodzenie brutto w sektorze przedsiębiorstw, czyli w średnich i dużych firmach, wzrosło do poziomu 4771, 86 złotych – poinformował Główny Urząd Statystyczny. Jego wzrost był niższy od oczekiwań.

Problemy budowlanki. Długi branży rosną

Zadłużenie branży budowlanej na koniec czerwca wzrosło o 246 miliona złotych i przekroczyło 4,7 miliarda złotych - wynika z raportu BIG InfoMonitor, BIK i Polskiego Związku Pracodawców Budownictwa.

"Biznes dla Ludzi". Podwyższony rating Polski

Podwyższenie długoterminowego ratingu Polski w walucie obcej do "A-" z BBB+" przez agencję S&P Global Ratings - to jeden z głównych tematów programu "Biznes dla Ludzi" w TVN24 BiS. Gośćmi Mateusza Walczaka byli profesor Marian Noga z Wyższej Szkoły Bankowej we Wrocławiu oraz Mariusz Adamiak, dyrektor działu inwestycji strategicznych PKO BP. Ponadto o rynku nieruchomości mówił Marcin Krasoń, analityk Home Broker.

"Bilans". Radomskie lotnisko w rękach rządu

Umowa w sprawie sprzedaży radomskiego lotniska Przedsiębiorstwu Państwowemu Porty Lotnicze - to główny temat programu "Bilans" w TVN24 BiS. Gośćmi Mateusza Walczaka byli Marek Miesztalski z rady nadzorczej Portu Lotniczego Warszawa-Modlin oraz Mariusz Piotrowski z portalu Fly4free.pl.

Wizja czasowego zamknięcia lotniska oddalona. Modlin dostanie mobilną wieżę

Od 1 stycznia 2019 roku na lotnisku w Modlinie będzie działać mobilna wieża kontroli lotów Polskiej Agencji Żeglugi Powietrznej, która zastąpi dotychczasową wieżę z 2012 roku - zapowiedział pełniący obowiązki prezesa Agencji Janusz Janiszewski. Kilka miesięcy temu media informowały, że nadzór budowlany wydał decyzję, na mocy której dotychczasowa wieża może działać tylko do końca tego roku.

Szybciej na zachodzie. Otwarto ponad 36-kilometrowy odcinek ekspresówki

W poniedziałek oddano do użytku ponad 36-kilometrowy fragment trasy S3 od węzła Legnica Południe do węzła Bolków w województwie dolnośląskim. Jak powiedział minister infrastruktury Andrzej Adamczyk, droga dedykowana jest regionom zachodnim, a w sposób szczególny zespołowi portów Szczecin-Świnoujście.

Minister wzywa do interwencji. "Oczekujemy zdecydowanych kroków"

Minister energii Krzysztof Tchórzewski wystąpił w poniedziałek do Komisji Europejskiej z prośbą o zwołanie Komitetu do spraw Zmian Klimatu i podjęcie interwencji na rynku uprawnień do emisji dwutlenku węgla. Zdaniem przedstawiciela polskiego rządu zostały spełnione warunki, które obligują Komisję do podjęcia odpowiednich działań.

Brexit nadal bez porozumienia. "Nie dramatyzujemy"

Polska apeluje o elastyczność, by uniknąć najgorszego rozwiązania, jakim byłoby wyjście Wielkiej Brytanii z Unii Europejskiej bez porozumienia - mówił w poniedziałek w Luksemburgu minister spraw zagranicznych Jacek Czaputowicz. Tego samego dnia rzecznik Komisji Europejskiej Margaritis Schinas poinformował, że do rozpoczęcia unijnego szczytu w środę wieczorem nie przewidziano żadnych rozmów z Wielką Brytanią na temat brexitu. - Nie ma powodów do paniki - komentują szefowie dyplomacji państw unijnych.

Ceny prądu mogą uderzyć po kieszeniach. Wyraźny wzrost

O ponad 60 procent - o tyle we wrześniu wzrosła rok do roku średnia cena kontraktu na dostawy energii na następny dzień na Towarowej Giełdzie Energii. Podwyżki w hurcie uderzają coraz mocniej, a firmy mają argument, by podnieść taryfy w przyszłym roku. Jeśli tak się stanie, gospodarstwa domowe będą musiały się zmierzyć z wyższymi rachunkami za prąd. Głębiej do kieszeni będą musieli sięgnąć też przedsiębiorcy.

Partyjne przepychanki o VAT. PiS składa zawiadomienie, Platforma chce wyjaśnień

Składamy zawiadomienie do prokuratury o możliwości popełnienia przestępstwa przez Andrzeja Parafianowicza - poinformowała rzeczniczka Prawa i Sprawiedliwości Beata Mazurek, nazywając byłego wiceministra finansów w rządzie Platformy Obywatelskiej "główną twarzą nieudolności i nieefektywności w walce z mafiami VAT-owskimi". PO odpowiada wnioskiem do komisji finansów publicznych, by w "nadzwyczajnym trybie" zajęła się rzekomymi zaniedbaniami rządu w sprawie ściągalności podatków.

Droga do porozumienia. Wspólny projekt na Półwyspie Koreańskim

Korea Południowa i Północna rozpoczną w listopadzie lub grudniu realizację projektu, mającego połączyć oba kraje drogami i koleją. To efekt poniedziałkowych uzgodnień delegacji obu stron podczas rozmów w miejscowości Panmundżom. Jeśli inwestycja dojdzie do skutku, będzie pierwszym od ponad 60 lat połączeniem między obydwiema Koreami.