Najnowsze

Najnowsze

Sklep zakazuje fotografowania produktów? "Mogą być kary"

Klienci mają prawo porównywać ceny, zabranianie im tego można uznać za nieuczciwą praktykę rynkową – poinformował Urząd Ochrony Konkurencji i Konsumentów, odnosząc się do kwestii fotografowania produktów w sklepach. W tej sprawie ruszyło właśnie postępowanie wyjaśniające. Co powinien zrobić klient, gdy obsługa marketu zakaże nam robienia zdjęć towarów i cen? - Klient może powołać się na prowadzone postępowanie i zapytać obsługę, czy jest świadoma, że sygnał o nieprawidłowościach trafi do naszego urzędu. Sprawa może zakończyć się wówczas karą - powiedział w programie "Biznes dla Ludzi" prezes UOKiK Marek Niechciał.

"Biznes dla Ludzi", 27.02

Fuzja Orlenu z Lotosem, zakaz robienia zdjęć w sklepach oraz porady dla podatników - to główne tematy programu "Biznes dla Ludzi", na który zaprasza Robert Stanilewicz.

"Bilans", 27.02

Potencjalna fuzja Orlenu z Lotosem oraz zakaz handlu w niedziele - to główne tematy programu "Bilans", na który zaprasza Robert Stanilewicz.

Książka w XXI wieku. Skąd wiedzieć, co czytać?

63 procent Polaków nie przeczytało ani jednej książki w 2016 roku, a 66 procent nie powiększyło domowej biblioteczki o żaden tytuł. Czy w ogóle warto czytać? A jeśli tak, to po co? Odpowiedzi na te pytania szukali goście Rafała Wojdy w programie "Świat".

PIT bez tajemnic. Odpowiadamy na pytania

Jaki trzeba wypełnić PIT, gdy rozliczamy się z małżonkiem? Ile PIT-ów należy złożyć, gdy w ciągu roku pracowało się u trzech różnych pracodawców? Czy trzeba rozliczać się z dochodów uzyskanych za granicą? Na te i inne pytania, przysłane na Kontakt 24, odpowiadał w programie "Biznes dla Ludzi" Piotr Augustyniak z kancelarii PATH Augustyniak, Hatylak i Wspólnicy.

Pierwszy krok w sprawie wielkiej fuzji. Eksperci podzieleni w sprawie wpływu na ceny paliw

Po połączeniu Orlenu i Lotosu możemy się spodziewać, że paliwa zdrożeją, a to spowoduje podwyżki cen innych towarów i usług - uważa profesor Henryk Ćwikliński z Uniwersytetu Gdańskiego. Innego zdania jest ekspert Instytutu Jagiellońskiego Marcin Roszkowski, który twierdzi, że oba koncerny niepotrzebnie ze sobą konkurowały na polskim rynku. - Ich połączenie przyniesie oszczędności, co powinno wpłynąć korzystnie na ceny przy dystrybutorach - przekonuje.

Celnicy zakwestionowali blisko 700 tysięcy zabawek dla dzieci

Blisko 700 tysięcy zakwestionowanych i 30 tysięcy zniszczonych zabawek. To efekt wspólnej akcji Urzędu Ochrony Konkurencji i Konsumentów oraz Krajowej Administracji Skarbowej. Podczas kontroli polscy celnicy sprawdzili łącznie około 1,5 miliona zabawek sprowadzanych spoza Unii Europejskiej.

Uważaj na swoje pieniądze. Największy polski bank ostrzega przed oszustami

PKO BP ostrzega przed oszustami podszywającymi się pod operatorów telefonii komórkowej. W SMS-ach informują oni odbiorców o konieczności spłaty rzekomego zadłużenia. "Podanie na fałszywej stronie poufnych informacji skutkuje przejęciem ich przez oszustów, którzy uzyskują możliwość zalogowania się w serwisie internetowym banku oraz zlecenia transakcji z rachunku klienta" - ostrzegają przedstawiciele banku.

"Spichlerz zagłady" skończył 10 lat. Kryje w sobie milion rodzajów nasion

Znajdujący się na norweskiej wyspie Spitsbergenie specjalny schron, w którym przechowywane są nasiona roślin uprawnych, działa już od dekady. Dzięki zamrożeniu w szczelnej komorze, ma być możliwe odtworzenie gatunków, które na przykład wyginęłyby z powodu jakiegoś kataklizmu czy zarazy. Właśnie przyjęto tam kolejną partię nasion, razem jest już ponad milion próbek. Materiał z programu "24 Godziny" w TVN24 BiS.

Uchodźcy okupują starożytne ruiny. Nie mają pieniędzy na opłacenie przemytników

Czekający na swoją szansę przedostania się dalej do Europy migranci, coraz częściej koczują w starożytnych greckich zabytkach. Tak jest na przykład w Salonikach. Przybysze z Pakistanu chętnie skorzystaliby z pomocy przemytników ludzi, aby pojechać dalej, ale nie mają pieniędzy na ich opłacenie. Część korzysta z pomocy greckich organizacji charytatywnych, ale nie brak próbujących sobie radzić na własną rękę. Materiał z programu "24 Godziny" w TVN24 BiS.

Zgłoszenie narodzin dziecka przez internet. Posłowie są na tak

Sejmowa komisja administracji i spraw wewnętrznych pozytywnie zaopiniowała projekty nowych przepisów, dzięki którym rodzice będą mieli możliwość zgłoszenia narodzin dziecka za pośrednictwem internetu. Nowelę przepisów przygotowało Ministerstwo Cyfryzacji. Nowe prawo ma wejść w życie już w połowie bieżącego roku.

"Biznes dla Ludzi", 26.02

Daimler w chińskich rękach, protesty na targach rolnych w Paryżu oraz porady dla podatników - to główne tematy programu "Biznes dla Ludzi", na który zaprasza Robert Stanilewicz.

"Bilans", 26.02

Płaca minimalna w Polsce - to jeden z głównych tematów programu "Bilans" w TVN24 BiS. Gośćmi Roberta Stanilewicza byli Mariusz Adamiak, dyrektor działu strategii inwestycyjnych PKO BP oraz ekonomista Marek Zuber. Ponadto o lukach w zakazie handlu w niedziele mówili Maciej Ptaszyński, dyrektor generalny Polskiej Izby Handlu oraz Rafał Trzeciakowski, ekonomista Forum Obywatelskiego Rozwoju.

Z Rzeszowa do Nowego Jorku. Są pieniądze na dodatkowe inwestycje na lotnisku

W trakcie poniedziałkowej sesji sejmiku województwa podkarpackiego radni zgodzili się przeznaczyć 6 milionów złotych na zakup 60 tysięcy udziałów w spółce Port Lotniczy Rzeszów-Jasionka, która zarządza podrzeszowskim lotniskiem. Pieniądze mają być przeznaczone na inwestycje między innymi dostosowujące port do wymogów związanych z uruchomieniem połączenia do Nowego Jorku.

Genetyczna rewolucja. Jakie niesie szanse, a jakie zagrożenia?

Z jednej strony dzięki genetyce lekarze mogą skuteczniej leczyć. Z drugiej strony badania genetyczne wywołały różne oczekiwania społeczne. I nie są one zbieżne z tym, co jest istotne i fundamentalne dla lekarzy. Czego oczekujemy poddając się badaniu genetycznemu? Na to pytanie odpowiadali goście Rafała Wojdy w programie "Świat".

Polskiej płacy minimalnej daleko do najbogatszych państw. "Jeżeli przesadzimy, będzie problem"

Polska znalazła się na 13. miejscu pod względem wysokości płacy minimalnej wśród krajów Unii Europejskiej. Nasz kraj pod tym względem odstaje od najbogatszych, ale jednocześnie jesteśmy jednym z liderów regionu. Zdaniem gości programu "Bilans" w TVN24 BiS, najniższe wynagrodzenie w Polsce znajduje się na "optymalnym poziomie". - Kiedy się przedobrzy, to może się odwrócić przeciwko tym, dla których jest stworzona - ostrzega Mariusz Adamiak, dyrektor w PKO BP.