Najnowsze

Najnowsze

Prezes Nissana zatrzymany za przestępstwa finansowe

Prezes Renault-Nissan-Mitsubishi Alliance Carlos Ghosn został w poniedziałek zatrzymany w Japonii pod zarzutem złamania prawa finansowego. Od 2011 roku przez pięć lat miał zaniżyć zgłaszany dochód o 44 mln dolarów - podały źródła agencji Kyodo.

Pensje mocno w górę. "Niespodzianka"

Dobre wieści z rynku pracy. Przeciętne wynagrodzenie brutto w sektorze przedsiębiorstw w październiku 2018 roku wyniosło 4.921,39 złotych, co oznacza wzrost rok do roku o 7,6 procent.

Rewolucja w oszczędzaniu na emeryturę. Prezydent podpisał ustawę

Prezydent Andrzej Duda podpisał w siedzibie Giełdy Papierów Wartościowych ustawę o Pracowniczych Planach Kapitałowych. Nowe przepisy zakładają utworzenie powszechnego, dobrowolnego i prywatnego systemu oszczędzania na emeryturę, współtworzonego przez pracowników, pracodawców oraz państwo.

Polska pogoń za cyfrowymi potęgami Europy. "Nowy motor wzrostu"

Dzięki potencjałowi rozwojowemu i ekonomicznemu cyfryzacji do 2025 roku Produkt Krajowy Brutto Polski może wzrosnąć o około 275 miliardów złotych - wynika z raportu firmy McKinsey "Polska jako Cyfrowy Challenger". Rozwój cyfryzacji ma zwiększyć też zdolności konkurowania na światowych rynkach.

Dramatyczne sytuacje na drodze. Sprawdź, jak się zachować

Blisko 200 wypadków było spowodowanych przez pojawienie się dzikich zwierząt na drodze. Tak wynika ze statystyk Komendy Głównej Policji za 2017 rok. Zginęło w nich 10 osób, a 229 zostało rannych. Co zrobić w sytuacji, kiedy spotkamy dzikie zwierzę na drodze? Materiał z programu "Raport" w TVN Turbo.

O tym przejściu granicznym krążą setki legend. "Nie do końca wiadomo, gdzie się dojdzie"

Choć Kambodża jest jednym z biedniejszych krajów, to ludzie mnie bardzo pozytywnie zaskoczyli. Byłam pod wrażeniem otwartości miejscowych - mówiła Anna Kozubska, podróżniczka. Jak opowiadała, wyzwaniem jest jednak pokonanie samej granicy między Tajlandią a Kambodżą. Na miejscu nie brakuje bowiem naciągaczy, nie do końca wiadomo również, ile zapłacimy za wizę. - Przejście graniczne między Tajlandią a Kambodżą. O nim krążą setki legend. Idzie się z tłumem i nie do końca wiadomo, gdzie się dojdzie - wskazała Kozubska, podkreślając, że "to niesamowite przeżycie przejść przez tę granicę". Gra jest jednak warta świeczki, bo na miejscu czeka na nas między innymi świątynia Angkor Wat. - To co widzi się na żywo, to jest coś czego nie można opisać i nie jest w stanie pokazać żadne zdjęcie - mówiła. Materiał z programu "Pokaż nam świat" w TVN24 BiS.

Polka na jednej z najlepszych uczelni świata. "17 osób na roku z kilku tysięcy kandydatów"

Co zrobić, żeby studiować na jednej z najlepszych uczelni świata? Czym różnią się studia w London School of Economics od studiów na innych uczelniach? O tym w programie "Pokaż nam świat" w TVN24 BiS opowiadała Olivia Drost, dziennikarka i studentka London School of Economics. - Wykładowcy, którzy mają z nami zajęcia, są najlepsi na świecie. Miałam zajęcia z osobami, które cytowałam w swoich pracach licencjackich i magisterskich - mówiła. Olivia Drost zwróciła uwagę, że na roku jest "tylko 17 osób na roku z kilku tysięcy kandydatów".

Ile kosztuje podróż do Kambodży?

Planujesz podróż do Kambodży? Za bilety lotnicze z Warszawy do Phnom Penh, z przesiadkami w Monachium i Singapurze, trzeba zapłacić 2805 złotych. Nocleg na miejscu kosztuje od 9 do 806 złotych. Zorganizowana dziewięciodniowa wycieczka to zaś wydatek rzędu 5673 złotych. Niedrogie jest za to jedzenie. Kurczak z orzeszkami nerkowca, cebulą i papryką kosztuje około 15 złotych. Materiał z programu "Pokaż nam świat" w TVN24 BiS.

Niemcy kontra diesle. Zakaz nawet na jednej z autostrad

Niemiecki sąd administracyjny wprowadził zakaz poruszania się przez starsze samochody z silnikiem Diesla po niektórych częściach gęsto zaludnionego Zagłębia Ruhry. Nowe przepisy mają zacząć obowiązywać od stycznia i obejmą też część ruchliwej autostrady A40.

Fałszywa oliwa i parmezan. "Agromafie" zbudowały biznes wart 22 miliardy euro

Włoskie organizacje przestępcze wykorzystały dziesięcioletni kryzys gospodarczy w kraju, aby zbudować agrobiznes wart ponad 22 miliardy euro. Jak pisze "Financial Times", ich konta zasilają dotacje unijne, pieniądze pobierane od właścicieli restauracji "za ochronę", kontrolują oni także rynki hurtowe. Dlatego w kraju słynącym z kuchni kwitnie handel podróbkami produktów wysokiej jakości - od oliwy z oliwek z pierwszego tłoczenia po parmezan. O szczegółach w TVN24 BiS mówił Jan Niedziałek.

Spór o niemieckie żubry. Leśnicy domagają się odszkodowania

Niepewna przyszłość jednego, wolno żyjącego stada żubrów w górach Rothaargebirge w środkowych Niemczech. Zwierzęta wypuszczone na wolność w 2013 roku wędrują przez lasy i objadają korę z drzew, także w prywatnych lasach, w których drzewa uprawiane są na sprzedaż. Dlatego leśnicy z regionu Sauerlan pozwali do sądu organizację, która przywróciła zwierzęta naturze. Żądają odszkodowań i usunięcia żubrów z ich lasów.

Posłowie opozycji bez dostępu do dokumentów. KNF tłumaczy

Urząd Komisji Nadzoru Finansowego nie miał możliwości udzielenia posłom, którzy w piątek pojawili się w Urzędzie, informacji w trybie interwencji poselskiej. Do KNF nie mają zastosowania przepisy ustawy o wykonywaniu mandatu posła i senatora dotyczące interwencji - podkreśla rzecznik prasowy Komisji Jacek Barszczewski.