Najnowsze

Najnowsze

Koreańczycy na czele listy inwestorów. "Bardzo dobry sygnał"

Zagranicznych inwestycji z rok na rok jest coraz więcej. Są to nawet 5-procentowe wzrosty. Na czoło listy inwestorów w Polsce w tym roku wysunęli się Koreańczycy, którzy kilka lat temu uznali, że jesteśmy wiarygodnym krajem i bardzo szybko multiplikują wartość inwestycji w Polsce - powiedział w TVN24 BiS Tomasz Pisula, prezes Polskiej Agencji Inwestycji i Handlu. Jak dodał, jest to "bardzo dobry sygnał". - Mam nadzieję, że przez efekt konkurencji Koreańczycy zachęcą inwestorów z Japonii i innych krajów azjatyckich - podkreślił.

Prawa Polaków po brexicie. "Brytyjski rząd nie zafunduje sobie dużego zamieszania"

Jeżeli chodzi o osoby, które są rezydentami w Wielkiej Brytanii, to rząd brytyjski nie pozwoli na to, aby zafundować sobie duże zamieszanie. Wiadomo, że potrzebna tam jest siła robocza - zauważył w rozmowie z TVN24 BiS Przemysław Kamil Rosiak, partner w firmie doradczej KPMG. Dodał, że Polacy mieszkający na Wyspach powinni być jednak świadomi tego, że nadchodzi brexit i że zmienią się zasady ich przebywania w Wielkiej Brytanii.

Rafalska: nie będzie spektakularnych spadków bezrobocia

Zbliżamy się do "naturalnego bezrobocia", wiemy, że nie nastąpi już jego spektakularny spadek - powiedziała we wtorek w Krynicy minister rodziny, pracy i polityki społecznej Elżbieta Rafalska. Zaznaczyła, że jednym z wyzwań na rynku pracy jest niedobór wykwalifikowanych pracowników.

Prezes BGK Nieruchomości: "potężna dziura" na rynku mieszkaniowym

Mamy bardzo ambitne zamierzenia. Do końca 2019 roku chcemy zaoferować 100 tysięcy lokali w ramach programu Mieszkanie plus - powiedział w TVN24 BiS Mirosław Barszcz, prezes BGK Nieruchomości. Dodał, że jeśli chodzi o deficyt mieszkań w naszym kraju, to "dziura jest potężna". - Średnia ilość mieszkań w Unii Europejskiej wynosi 435 na tysiąc mieszkańców, a w Polsce jest to 363 - podkreślił Barszcz, który jest gościem odbywającego się w Krynicy Forum Ekonomicznego.

Supermarket idzie pod młotek. Nietypowa aukcja

Supermarket idzie pod młotek jako dzieło sztuki. Niecodzienna aukcja odbędzie się na przełomie września i października w Hongkongu. Dzieło Xu Zhen na pierwszy rzut oka niczym nie różni się od zwykłego sklepu spożywczego w dużym mieście. Na półkach znajdują się produkty codziennego użytku z tą różnicą, że opakowania są puste. Nie brakuje jednak klientów, którzy chcą je kupić i płacą za nie regularną cenę. Dom aukcyjny Sotheby’s oszacował wartość supermarketu na blisko 200 tysięcy dolarów.

Będą zmiany w KNF. Rząd zaakceptował pomysł Ministerstwa Finansów

Rząd za rozszerzeniem składu Komisji Nadzoru Finansowego o przedstawicieli: premiera, prezesów Urzędu Ochrony Konkurencji i Konkurentów i Bankowego Funduszu Gwarancyjnego oraz ministra koordynatora służb specjalnych. Trzech ostatnich – jak wynika z przyjętego projektu – nie będzie miało prawa głosu.

Większość bankowców obawia się kryzysu. Alarmujący raport

Aż 77 procent bankowców wskazuje, że w perspektywie najbliższych pięciu lat może wystąpić kryzys gospodarczy w Europie - wynika z wynika z najnowszej edycji raportu Związku Banków Polskich "Polska i Europa – wyzwania i ograniczenia 2018". Jak podkreślono, w przypadku realizacji takiego scenariusza istotnie wpłynie to na polską gospodarkę.

Ryanair uruchomił pierwsze połączenie na Ukrainę

Irlandzkie linie lotnicze Ryanair zainaugurowały loty między Kijowem a Berlinem. To pierwsze z 12 połączeń, które zostanie uruchomione w najbliższym czasie między stolicą Ukrainy a europejskimi miastami. Połowę stanowią rejsy do polskich portów lotniczych.

Kto najwięcej inwestuje w Polsce? Zaskakujący lider

Blisko 1,9 miliarda euro - tyle wynosi wartość inwestycji południowokoreańskich firm w Polsce, które obsługuje Polska Agencja Inwestycji i Handlu. Stanowi to jedną czwartą wszystkich bezpośrednich inwestycji zagranicznych w naszym kraju. Na drugim miejscu są Chińczycy, a na trzecim Niemcy.

Niedzielny zakaz winduje sprzedaż internetową

Grupa LPP w pierwszym półroczu miała 3,6 miliarda złotych przychodów netto ze sprzedaży wobec 3 miliardów rok wcześniej - podała spółka w raporcie. Jak wskazano, do wzrostów przyczyniły się między innymi zmiany w przyzwyczajeniach klientów w związku z wejściem w życie zakazu handlu w niedziele, którzy chętniej robili zakupy przez internet.

Rusza Forum Ekonomiczne w Krynicy. Ponad cztery tysiące gości na "polskim Davos"

Ponad cztery tysiące gości z Europy, Azji i USA spotka się podczas trzydniowego Forum Ekonomicznego w Krynicy, które startuje dzisiaj. Wśród nich polski premier, ministrowie, parlamentarzyści, szefowie wielkich firm i eksperci, ludzie kultury oraz nauki. To największa tego typu impreza w Europie Środkowo-Wschodniej, zwana często "polskim Davos".

Miesiąc bez mediów społecznościowych. Apel spotkał się dużym odzewem

Zróbcie co najmniej miesięczną przerwę w korzystaniu z mediów społecznościowych - zaapelowało Brytyjskie Królewskie Stowarzyszenie na rzecz Zdrowia Publicznego. Kampania ma pomóc w "przejęciu kontroli nad naszymi relacjami z mediami społecznościowymi", które dla milionów Brytyjczyków odgrywają one prawdopodobnie niezdrowo dużą rolę w życiu. Udział w akcji zadeklarowało 320 tysięcy osób mieszkających w Zjednoczonym Królestwie. O szczegółach mówił w TVN24 BiS Marcin Masewicz.

"Bilans". Obietnice premiera pod lupą ekspertów

Pięć obietnic premiera Mateusza Morawieckiego przed wyborami samorządowymi - to główny temat programu "Bilans" w TVN24 BiS. Gośćmi Mateusza Walczaka byli ekonomiści Kazimierz Krupa oraz Marek Zuber. Ponadto o wzroście płacy minimalnej mówili Wojciech Warski, wiceprezes Business Centre Club i Piotr Ostrowski, wiceprzewodniczący OPZZ.

"Piątka" za miliardy. Sprawdzamy obietnice Morawieckiego

"Piątka Morawieckiego", czyli niedzielne obietnice Prawa i Sprawiedliwości na zbliżające się wybory samorządowe, mają pochłonąć w perspektywie dekady ponad 100 miliardów złotych. Zgodnie z zapowiedziami premiera obywatele mają jednak płacić mniej za prąd i śmieci. Sprawdzamy czy, faktycznie odczujemy ulgę w naszych kieszeniach.

Bruksela chce zażegnać 30-letni spór z USA

Komisja Europejska chce uzyskać od krajów członkowskich mandat do rozmów ze Stanami Zjednoczonymi, który ma jej pozwolić na rozwiązanie sporu z Waszyngtonem w sprawie importu wołowiny do Wspólnoty. To pokłosie porozumienia zawartego pod koniec lipca między szefem KE Jean-Claude'em Junckerem i prezydentem USA Donaldem Trumpem.