Najnowsze

Najnowsze

Kto lepiej prowadzi? Brytyjski raport daje odpowiedź

Kobiety są lepszymi kierowcami niż mężczyźni. Tak przynajmniej mówią wyniki brytyjskiego raportu. Ośmiu na dziesięciu sprawców drogowych wykroczeń to mężczyźni. Jeżdżą za szybko, częściej powodują wypadki i płacą mandaty. Dlatego na Wyspach Brytyjskich to panowie płacą większe składki ubezpieczeniowe. Czy to dyskryminacja? O szczegółach opowiadał w TVN24 BiS Mateusz Walczak.

Polacy toną w długach. Rekordzista zalega z niemal 70 milionami złotych

Zaległości Polaków wynikające między innymi z nieterminowego spłacania kredytów, pożyczek, alimentów czy rachunków za media sięgają blisko 71 miliardów złotych - informuje Biuro Informacji Gospodarczej InfoMonitor oraz BIK. Od początku roku do końca czerwca kwota zaległości wzrosła o blisko 6,5 miliarda złotych.

Na Wall Street rekord goni rekord

Nowojorskie giełdy zakończyły środową sesję na plusach, a indeksy S&P 500 i Nasdaq ustanowiły nowe historyczne rekordy. Uwaga inwestorów skupiała się na lepszym od oczekiwań odczycie PKB za drugi kwartał i na informacjach o rozmowach handlowych między USA a Kanadą.

"Bilans". Jak PPK zmienią polską gospodarkę?

Jaki będzie wpływ Pracowniczych Planów Kapitałowych na polską gospodarkę i sytuację pracowników? O tym w programie "Bilans" w TVN24 BiS mówili: prof. Witold Orłowski, główny ekonomista PwC oraz Maciej Witucki, prezes Work Service.

"Biznes dla Ludzi". Urząd wypełni za nas PIT

Rewolucja w PIT oraz kłopoty z "ulgą na start" - to główne tematy dzisiejszego programu "Biznes dla Ludzi" w TVN24 BiS. Gośćmi Pawła Blajera byli: Grzegorz Baran z kancelarii prawno-podatkowej Baran & Pluta oraz Wojciech Andrusiewicz, rzecznik prasowy Zakładu Ubezpieczeń Społecznych.

Krótsza praca, więcej etatów. Związkowcy domagają się zmian w Biedronce. Rozpoczął się spór zbiorowy

NSZZ "Solidarność" działający w sieci Biedronka rozpoczął spór zbiorowy z pracodawcą - poinformowali w środę związkowcy, którzy domagają się między innymi skrócenia godzin pracy w soboty oraz zwiększenia zatrudnienia w sklepach. "Do środowego popołudnia nie wpłynęło do nas żadne oficjalne pismo w tej sprawie" - odpowiada przedstawiciel spółki i dodaje, że wydłużenie godzin otwarcia sklepów nie skutkowało wydłużeniem indywidualnego czasu pracy pracowników.

Banki krytykują raport o kredytach frankowych. "Tworzy miraż łatwych rozwiązań"

Związek Banków Polskich przedstawi pogłębione stanowisko w sprawie raportu Najwyższej Izby Kontroli dotyczącego frankowiczów - poinformował podczas środowej konferencji prasowej wiceprezes ZBP Jerzy Bańka. Związek uważa, że raport razi brakiem obiektywizmu i tworzy miraż łatwych rozwiązań. Uwagi do raportu ma też Komisja Nadzoru Finansowego. Raport ma być też tematem oddzielnego posiedzenia sejmowej komisji finansów.

Polska dostanie unijne pieniądze. Na pomoc po nawałnicach

Komisja budżetowa Parlamentu Europejskiego opowiedziała się w środę na przyznaniem Polsce ponad 12 milionów euro z unijnego Funduszu Solidarności w związku z nawałnicami, które w ubiegłym roku nawiedziły Pomorze, Kujawy i Wielkopolskę. Na unijne wsparcie mogą liczyć też Litwini, Bułgarzy i Grecy, którzy również zmagali się ze skutkami klęsk żywiołowych.

Nowe znaki drogowe już obowiązują. Zobacz, jak wyglądają i co oznaczają

W środę weszły w życie przepisy rozporządzenia w sprawie znaków i sygnałów drogowych. Wprowadziły one dwa nowe znaki drogowe do oznaczania granic strefy czystego transportu - poinformowało Ministerstwo Infrastruktury. Zmiany są związane z ustawą o elektromobilności i paliwach alternatywnych, która weszła w życie na początku tego roku.

Więcej firm planuje podwyżki w nadchodzących miesiącach

Podwyżki płac w nadchodzących miesiącach zapowiada 15,6 procenta badanych firm - wynika z najnowszego raportu Work Service "Barometr Rynku Pracy X". Jest to wynik niższy o 13,4 punktu procentowego w porównaniu z poprzednim badaniem, ale o 4,3 punktu procentowego wyższy niż w analogicznym okresie ubiegłego roku.

Inwestorzy pod ochroną. Rząd planuje zmiany

Skład Komisji Nadzoru Finansowego zostanie poszerzony o przedstawiciela premiera, Bankowego Funduszu Gwarancyjnego oraz ministra nadzorującego służby specjalne, z tym że dwóch ostatnich nie będzie miało prawa głosu - wynika z opisu projektu resortu finansów, zamieszczonego w wykazie prac legislacyjnych Rady Ministrów. Dodatkowo, lepiej chronieni mają być inwestujący w obligacje korporacyjne.

Emerytalna rewolucja bez tajemnic. Odpowiadamy na Wasze pytania

Czy pracownik będzie mógł zrezygnować z Pracowniczych Planów Kapitałowych? Jak będą oprocentowane środki? Jaką mamy gwarancję, że państwo nie zgarnie zgromadzonych pieniędzy? Na te oraz na inne pytania przesłane na Kontakt 24 odpowiadał prowadzący "Biznes dla Ludzi" w TVN24 BiS Paweł Blajer.

Pierwsza taka sytuacja w historii. Chińczycy wyprzedzili Apple'a

Ponad 374 miliony smartfonów sprzedano w drugim kwartale tego roku na świecie. Oznacza to wzrost o 2 procent rok do roku - wynika z najnowszych danych firmy badawczo-doradczej Gartner. Po raz pierwszy w historii chińska firma Huawei wyprzedziła Apple'a i awansowała na pozycję wicelidera rankingu.

"Mówił, że pachnę jak toaleta". Gorzkie wspomnienia o Jobsie

W przyszłym tygodniu do księgarń trafi książka "Small Fry" autorstwa Lisy Brennan-Jobs, córki współzałożyciela Apple Steve’a Jobsa. Publikacja już teraz wywołuje sporo kontrowersji, ponieważ przedstawia legendarnego biznesmena jako chłodnego i mało troskliwego rodzica.

Pijaństwo i rozpusta. Popularna wyspa chce skończyć z all-inclusive

Turystyczna rewolucja na Majorce. Władze tej popularnej wśród turystów hiszpańskiej wyspy chcą zakazać wczasów all-inclusive. Powód? Nieograniczony dostęp do alkoholu, który powoduje problemy, szczególnie w mieście Magaluf. Tabuny hałaśliwych, podpitych turystów, głównie Brytyjczyków, płoszą z miasta ludzi, którzy przyjechali na rodzinne wakacje i oczekują relaksu. Dodatkowo, jak wynika ze statystyk, w ostatnich trzech latach zainteresowanie przyjazdem do Magaluf spadło niemal o połowę.