Najnowsze

Najnowsze

Gorąco wokół zmian w zakazie handlu. "Rząd będzie karał kolejnymi ograniczeniami"

Doprecyzowanie przepisów o placówkach pocztowych - to jedna z głównych zmian w zakazie handlu w niedziele. Jak mówiła minister rodziny Elżbieta Rafalska ma to pomóc w nadużywaniu przepisów przez franczyzobiorców. - Z jednej strony rząd otwiera się na przedsiębiorców, a z drugiej będzie ich karał kolejnymi ograniczeniami w zakazie handlu - uważa Patryk Wachowiec z Forum Obywatelskiego Rozwoju. W podobnym tonie wypowiada się Renata Juszkiewicz, prezes Polskiej Organizacji Handlu i Dystrybucji.

Morawiecki: chcemy zwiększać wydobycie surowców

Chcemy zwiększać wydobycie surowców, korzystać z zasobów, bo to tworzy dobrobyt, nowe miejsca pracy, więcej możliwości rozwoju - powiedział w niedzielę w Kramarzówce na Podkarpaciu premier Mateusz Morawiecki. Gaz z Kramarzówki trafi do sieci w przyszłym roku.

Będzie trudniej o kredyt na mieszkanie

Kredyty hipoteczne są obecnie rekordowo tanie i dość łatwo dostępne. Już w przyszłym roku może to się jednak zmienić. Część krajów - na przykład Czechy - zaczęła już podnosić stopy procentowe. Kiedy Rada Polityki Pieniężnej zdecyduje się na taki krok, to nie tylko wzrosną raty, ale również spadnie zdolność kredytowa. Z wyliczeń Expandera wynika, że dostępna kwota kredytu może spaść nawet o jedną trzecią. Wzrosną za to raty.

Podróżowanie bez barier. "Każdy może, tylko trzeba chcieć"

- Chcemy pokazywać, że osoba poruszająca się na wózku inwalidzkim może podróżować, powinna podróżować i zdobywać świat - powiedziała Małgorzata Kowalewicz, autorka bloga "Robimy podróże". - Każdy może, tylko trzeba chcieć, bariery są w naszych głowach - wtórował Kamil Kowalewicz. Goście programu "Pokaż nam świat" w TVN24 BiS odwiedzili między innymi Rosję, Francję, Włochy, Chorwację, Maltę, czy Teneryfę. Ich najdalszą wyprawą były jednak Chiny.

Marsjańskie widoki na wyciągnięcie ręki. "Wrażenia są bezcenne"

Pustynia Wadi Rum oraz Petra - to obowiązkowe miejsca do odwiedzenia podczas wyprawy do Jordanii. - Petra jest w gronie siedmiu cudów świata i jest uznawana za największą atrakcję turystyczną Jordanii - mówił Łukasz Lipka. Wadi Rum to z kolei jedna z najpiękniejszych pustyń na świecie, znana z wielu filmów. - To marsjańskie klimaty z czerwonym piachem - mówiła Kasia Lipka. - Najlepiej zwiedzać te miejsca z przewodnikiem. To przemili ludzie, opowiadają ciekawe historie - dodała. Materiał z programu "Pokaż nam świat" w TVN24 BiS.

Podróż do Jordanii na każdą kieszeń. Sprawdź, ile trzeba zapłacić za bilety

Planujesz podróż do Jordanii? Za bilety lotnicze z Warszawy do Ammanu, w obie strony, trzeba zapłacić 190 złotych. Nocleg na miejscu kosztuje od 25 do 933 złotych. Czterodniowa wycieczka to zaś wydatek rzędu 2099 złotych. Jakub Porada wskazywał, że w Jordanii niedrogie jest jedzenie. Za falafela trzeba zapłacić około 3 złote, a za shoarmę - około 13 złotych. Materiał z programu "Pokaż nam świat" w TVN24 BiS.

Szok na aukcji w Londynie. Dzieło Banksy'ego zniszczone

Obraz "Dziewczynka z balonikiem" autorstwa Banksy'ego uległ "samozniszczeniu" tuż po tym, jak został sprzedany na aukcji w Londynie za ponad milion funtów. "The Guardian" nazwał to wydarzenie jednym z najbardziej zuchwałych wybryków w historii sztuki.

"To szeroka furtka dla rządu". Ekonomiści o rewolucji emerytalnej

Istnieje duże ryzyko, że nasze oszczędności w Pracowniczych Planach Kapitałowych pójdą na finansowanie Centralnego Portu Komunikacyjnego, jakiejś kopalni węgla albo innego politycznie ważnego tematu - powiedział w programie "Bilans" w TVN24 BiS dr Aleksander Łaszek z Forum Obywatelskiego Rozwoju. Zdaniem profesora Witolda Orłowskiego z PwC jest to najlepszy moment na wprowadzenie sytemu. - Dlatego, że mamy do czynienia z bardzo szybkim wzrostem płac - uzasadnił.

Sprzedawał lody i był milionerem. Nawet o tym nie wiedział

14 milionów funtów na koncie może oznaczać same kłopoty. Taka fortuna przez ponad rok widniała na rachunku pakistańskiego sprzedawcy lodów i mieszkańca slumsów w Karaczi. Abdul Qadir dowiedział się o tym, kiedy do jego drzwi zapukali śledczy. Ale to był dopiero początek jego problemów. O tym, jak pieniądze znalazły się na koncie 52-latka, opowiadała Kamila Chlebińska.

Zbliża się ważny termin dla studentów. "Można sporo zaoszczędzić"

Do 20 października można składać wnioski o kredyt studencki. Bartosz Turek z Open Finance przekonuje, że warto rozważyć pożyczkę studencką, nawet jeśli jej nie potrzebujemy. Przede wszystkim ze względu na bardzo niskie koszty kredytu, które i tak musimy ponieść dopiero po dwóch latach po zakończeniu studiów - wyjaśnia Turek i dodaje, że najwięcej mogą skorzystać ci, którzy zdecydują się oszczędzać pieniądze ze studenckiego kredytu.

"Biznes dla Ludzi". Stacje paliw poszerzają ofertę

Dynamiczny wzrost sprzedaży produktów spożywczych na stacjach paliw - to jeden z głównych tematów programu "Biznes dla Ludzi" w TVN24 BiS. Gośćmi Mateusza Walczaka byli Renata Juszkiewicz, prezes Polskiej Organizacji Handlu i Dystrybucji oraz Patryk Wachowiec z Forum Obywatelskiego Rozwoju. Ponadto o drożejącej ropie naftowej mówił Dawid Czopek z firmy Polaris.

"Bilans". Emerytalna rewolucja

Ustawa o Pracowniczych Planach Kapitałowych - to główny temat programu "Bilans" w TVN24 BiS. Gośćmi Mateusza Walczaka byli profesor Witold Orłowski, główny ekonomista PwC oraz doktor Aleksander Łaszek, główny ekonomista Forum Obywatelskiego Rozwoju.

Sześć złotych za litr benzyny? To coraz bardziej realne, ale jest też "iskierka nadziei"

Dla większości osób jest już niemal pewnikiem, że za baryłkę ropy trzeba będzie zapłacić 100 dolarów - powiedział w programie "Biznes dla Ludzi" w TVN24 BiS Dawid Czopek z firmy Polaris. A to może oznaczać podwyżki na stacjach paliw. Niewykluczone, że za litr benzyny trzeba będzie zapłacić nawet 6 złotych, choć jest też iskierka nadziei dla kierowców. To rosnąca na stacjach sprzedaż produktów innych niż paliwa. - Być może dzięki temu będziemy mogli troszkę taniej zapłacić za benzynę - dodał ekspert rynku paliw.

Ryanair pod lupą Brukseli. Wątpliwości w sprawie biletów

Ryanair zmienił politykę sprzedaży biletów, przez co belgijscy pasażerowie będą musieli dochodzić swoich praw przed sądami nie w Belgii, a w Irlandii - poinformowały w piątek belgijskie media. Komisja Europejska wyraziła wątpliwości co do nowych regulacji przewoźnika.

Szybciej przez Łódź. Podpisano umowę na pierwszy odcinek obwodnicy

Ruszają przygotowania do budowy około 12-kilometrowego odcinka S14 od węzła Łódź Lublinek do węzła Teofilów, czyli elementu ringu wokół aglomeracji łódzkiej. W piątek Generalna Dyrekcja Dróg Krajowych i Autostrad podpisała umowę z konsorcjum firm Budimex - Strabag. Inwestycja pochłonie 561,8 miliona złotych.

Mija ultimatum dla Astaldi. PKP: mamy przygotowane warianty działania

Jeśli firma Astaldi nie wróci do realizacji kontraktów na liniach kolejowych Lublin - Warszawa i Poznań - Wrocław, mamy przygotowane warianty działania - powiedział członek zarządu PKP Polskie Linie Kolejowe Arnold Bresch. W piątek mija wyznaczony włoskiej firmie czas na wznowienie prac.

Europa przeciw autom spalinowym. Kolejny kraj chce zakazać ich sprzedaży

W ciągu najbliższych dwunastu lat po duńskich drogach ma jeździć milion samochodów elektrycznych. Co więcej, od roku 2030 sprzedaż nowych aut z silnikami Diesla i benzynowymi ma zostać zakazana. - Samochody elektrycznie są niestety przyszłością - przyznaje mechanik Emil Skov. Jednak, jak dodaje, "silniki V8 brzmią wspaniale", a tego dźwięku nigdy nie usłyszmy z auta elektrycznego. Dodajmy, że podobne zakazy dotyczące sprzedaży aut spalinowych mają w ciągu najbliższych lat wejść w życie w Holandii, Norwegii, Francji i Wielkiej Brytanii. Natomiast ograniczenia dotyczące poruszania się starszymi autami z silnikiem Diesla wprowadziły właśnie Bruksela i włoska Lombardia.