Najnowsze

Najnowsze

"Bilans". Co z cenami paliw?

Sejm uchwalił w środę ustawę o biokomponentach i biopaliwach ciekłych, która wprowadza m.in. opłatę emisyjną od paliw. Jak na zmianę zareagują ceny paliw? Czy kierowcy zapłacą więcej? O tym w programie "Bilans" w TVN24 BiS rozmawiali: Urszula Cieślak z BM Reflex, Jakub Bogucki z E-Petrol.pl oraz Dawid Piekarz z Instytutu Staszica.

"Biznes dla Ludzi". Pensje polityków w dół

Senat poparł nowelizację ustawy o wykonywaniu mandatu posła i senatora, która przewiduje obniżenie uposażenia parlamentarzystów o 20 proc. O zmianach wynagrodzeń polityków w programie "Biznes dla ludzi" rozmawiali: publicysta Grzegorz Cydejko oraz Kazimierz Krupa z Kancelarii Drawbridge.

Mało kobiet na kierowniczych stanowiskach. Jaka jest przyczyna?

Równe traktowanie i zarobki, brak szklanych sufitów i uznanie, że kobieta nie jest gorsza od mężczyzny - pozornie oczywiste, jednak wciąż nie jest to norma. Ostatnio głośnym echem odbiła się sprawa hollywoodzkiego producenta Harveya Weinsteina, którego kilkadziesiąt kobiet oskarżyło o napastowanie i gwałty. Czy dyskusja wywołana przy okazji tej sprawy pomoże w walce o równouprawnienie? Odpowiedzi na to pytanie, szukał Rafał Wojda wraz ze swoimi gośćmi w programie "Świat".

Mieszkaniowa gorączka. Spektakularne wzrosty cen

Za domy w Ameryce trzeba już płacić więcej niż u szczytu ostatniej hossy. Podobnie jest w Niemczech, Francji, Chinach, Kanadzie czy Australii – wynika z danych zebranych przez Open Finance. W Polsce wciąż "za metr" płacić trzeba mniej niż w 2007 roku, ale już niedługo może się to zmienić.

Z polityki prosto do pracy w supermarkecie. "Wiedziałem, że kiedyś przyjdzie taki dzień"

Przez ostatnie lata zarabiał 10 tysięcy euro miesięcznie, a teraz na jego konto będzie wpływało każdego miesiąca zaledwie 1250 euro. Mowa o Michele Mognato, byłym już włoskim deputowanym, który wrócił do pracy w supermarkecie po tym, jak nie został wybrany do parlamentu ponownie. – Wiedziałem, że kiedyś przyjdzie taki dzień, że będę musiał wrócić do prawdziwego życia – przyznaje polityk.

Poprawia koncentrację i nastrój. Moc kawy można znacznie zwiększyć

Ośrodek naukowo-badawczy amerykańskiej armii postanowił stworzyć narzędzie, które pozwoli utrzymać optymalne pobudzenie i wydolność organizmu. Trwają testy specjalnej aplikacji, która ma podpowiadać, kiedy i ile kawy powinniśmy wypić, aby przyniosło to pobudzający skutek. Naukowcy twierdzą, że korzystając z aplikacji, będzie można zwiększyć działanie kawy o ponad 60 procent. Opracowano algorytm mający przekazywać potrzebne wskazówki. Nie wiadomo jeszcze, kiedy testy się zakończą. Materiał programu "24 Godziny" TVN24 BiS.

Shakira i Pique zostali okradzeni. Stracili biżuterię i luksusowe zegarki

Piosenkarka Shakira i obrońca reprezentacji Hiszpanii Gerard Pique stracili biżuterię i luksusowe zegarki, po tym jak w nocy do ich posiadłości w Barcelonie włamali się złodzieje. Rabusie wykazali się sprytem, bo akcję przeprowadzili w czasie silnej burzy, kiedy podejrzane odgłosy nie zwróciły niczyjej uwagi. Słynnej pary nie było wówczas w domu. Media hiszpańskie nie podają informacji o wartości skradzionych przedmiotów. Policja prowadzi dochodzenie w sprawie włamania. Materiał programu "24 Godziny" TVN24 BiS.

Mogą mieć prawo jazdy, ale konta w banku nie założą. Lista zakazów jest długa

Mimo otrzymanego prawa do prowadzenia pojazdów, lista zakazów dla kobiet w Arabii Saudyjskiej wciąż jest długa. Bez męża lub męskiego opiekuna nie założą konta w banku ani nie złożą wniosku paszportowego. Wymagania co do stroju również są restrykcyjne. Kobiety same nie mogą zdecydować o małżeństwie ani rozmawiać z niespokrewnionym mężczyzną. W razie ewentualnego rozwodu, matki tracą prawo do opieki nad dziećmi: chłopcami powyżej 7 roku życia i dziewczynkami, które ukończyły 9 lat. O sytuacji kobiet w państwie Saudów w programie "24 Godziny" mówił Mateusz Walczak.

Opłata za wjazd do centrów miast. Posłowie dają zielone światło

W miastach liczących powyżej 100 tysięcy mieszkańców będą mogły powstawać strefy czystego transportu, do których wyjazd będzie płatny dla właścicieli samochodów z tradycyjnym napędem silnikowym - wynika z uchwalonej w środę nowelizacji ustawy o biokomponentach i biopaliwach ciekłych. Opłata będzie mogła wynieść maksymalnie 2,5 zł za godzinę.

"Bilans". Co dalej z Lotniskiem Chopina?

Jaka będzie przyszłość warszawskiego portu lotniczego im. Fryderyka Chopina? O tym w programie "Bilans" w TVN24 BiS rozmawiali Leszek Wiśniewski, ekspert Centrum Analiz Klubu Jagiellońskiego oraz Sławomir Majman, ekspert ds. inwestycji zagranicznych w kancelarii Dentos.

Nowa opłata doliczana do paliwa. Sejm przyjął ustawę

Sejm uchwalił w środę nowelizację ustawy o biokomponentach i biopaliwach ciekłych, która wprowadza między innymi opłatę emisyjną od paliw. Opozycja przekonuje, że to kolejny podatek. Rząd podkreśla, że pieniądze z opłaty pójdą na walkę ze smogiem.

Na skróty po szczęście. Dlaczego sekty wciąż przyciągają?

Sekty, kulty czy wiara w magię. Dlaczego w XXI wieku ludzie wciąż wierzą cudowne rozwiązania i ufają osobom twierdzącym, że zostały wybrane przez Boga? Czy to ludzka naiwność czy wyjątkowe umiejętności przywódców sekt przyciągają ludzi? O tym w programie "Świat" mówili goście Rafała Wojdy.

Co dalej z Lotniskiem Chopina? Ma atut, który w Europie potrafią wykorzystać

Lansowany do tej pory scenariusz zakładał, że budowa Centralnego Portu Komunikacyjnego oznacza konieczność zamknięcia Lotniska Chopina w Warszawie. Teraz być może koncepcja się zmieni i największy port lotniczy w Polsce nie zostanie wygaszony. Zdaniem części ekspertów byłaby to słuszna decyzja, bo z lotniska można szybko dojechać do centrum stolicy. A to duży atut portu na Okęciu, także w porównaniu z lotniskami w innych krajach Unii Europejskiej.