"Musi przekonać, że jego wymagania mają sens". Allan Starski o pracy z wybitnymi reżyserami
Współpracował z takimi twórcami jak Steven Spielberg, Roman Polański czy Andrzej Wajda. O kulisach pracy z wybitnymi reżyserami w programie "Ostatnie Piętro" na antenie TVN24BiS opowiadał Allan Starski, laureat Oscara za scenografię do "Listy Schindlera". - Dobry reżyser musi przekonać ekipę do tego, że jego wymagania, często bardzo trudne do zrealizowania, mają sens. Do tego, że robimy film, który ma jakieś znaczenie, że ludzie będą chcieli pójść na ten film, że to jest zadanie, które powinniśmy wykonać jak najlepiej - mówił.
"Ostatnie piętro" – trochę symbolicznie oznacza sam szczyt. Miejsce, które dla wielu jest celem. Ale szczyt – to też miejsce, z którego najwięcej widać. Co widzą ci, którym się udało? Ludzie sukcesu. Jak go osiągnęli? Co w pracy pozwala im osiągać cele? Co poza nią? Jaka mentalność im pomaga, a czego unikają? Co dziś zrobiliby inaczej? A czego żałują, że nie zrobili wcześniej? Właśnie o tym będziemy rozmawiać z gośćmi "Ostatniego piętra".
Emisja w każdą sobotę o godzinie 16.35 na antenie TVN24 BiS. Na program zaprasza Michał Sznajder.
Autor: red / Źródło: tvn24bis
Źródło zdjęcia głównego: tvn24bis
Podziel się
- Podziel się
- Tweetnij
- Wyślij znajomemu
Największą grupą pracujących obcokrajowców w Polsce nadal są Ukraińcy, ale ich udział stopniowo maleje. W ostatnich latach niemal 50-krotnie wzrosła natomiast liczba Kolumbijczyków, których pracodawcy cenią za elastyczność adaptacyjną i dobrą znajomość języka angielskiego - wynika z raportu Smart Solutions.
Ja mówię, że nie będzie dopłat do kredytów. To znaczy Polska 2050, nie tylko ja, cała moja formacja, marszałek Sejmu Szymon Hołownia, nie zagłosuje za dopłatami do kredytów. Nie zagłosujemy za czymś, co spowoduje, że znowu ceny mieszkań zaczną rosnąć - powiedziała w programie "Jeden na Jeden" na antenie TVN24 ministra funduszy i polityki regionalnej Katarzyna Pełczyńska-Nałęcz.
"Nie zagłosujemy za czymś, co spowoduje, że znowu ceny mieszkań zaczną rosnąć"
- Źródło:
- TVN24
Na świecie mnożą się przykłady miast, które w najróżniejszy sposób próbują poradzić sobie z problemem nadmiernej turystyki. Niedawno do tej listy dołączyło japońskie Otaru, położone na zachodnim wybrzeżu wyspy Hokaido. Aby przywołać kłopotliwych turystów do porządku, lokalne władze zaangażowały do pomocy ochroniarzy.
W środę kończy się dwudniowe posiedzenie Rady Polityki Pieniężnej. Ekonomiści spodziewają się, że RPP pozostawi stopy na niezmienionym poziomie. Ekspert Banku Pekao Piotr Bartkiewicz ocenia, że do pierwszej obniżki dojdzie po wakacjach.
Największe braki pracowników występują w branży budowlanej, edukacyjnej i medyczno-opiekuńczej - poinformowała dyrektorka Departamentu Rynku Pracy w Ministerstwie Rodziny, Pracy i Polityki Społecznej Ewa Flaszyńska. Dodała, że 23 zawody w Polsce są uznane za deficytowe.
Lidl wycofuje ze sprzedaży precle w czekoladzie mlecznej i deserowej. Apeluje także o zwrot zakupionych produktów - informuje Główny Inspektorat Sanitarny. Produkt można zwrócić w każdym sklepie sieci bez konieczności okazywania paragonu.
- Pomoc dla Rafako jest wciąż możliwa, trwają w tej sprawie rozmowy - poinformował minister aktywów państwowych Jakub Jaworowski. Sąd Rejonowy w Gliwicach wydał postanowienie o ogłoszeniu upadłości spółki w grudniu ubiegłego roku.
Resort pracuje nad zmianą regulacji w obszarze najmu krótkotrwałego i usług hotelarskich - przekazało tvn24.pl Ministerstwo Sportu i Turystyki (MSiT). Wyjaśniło, że ma zostać między innymi stworzony centralny rejestru wszystkich obiektów, w których są świadczone usługi najmu krótkoterminowego.
We wtorek Ministerstwo Rozwoju i Technologii opublikowało projekt ustawy zakładający uregulowanie kwestii nabywania uprawnień do obsługi maszyn wykorzystywanych w pracach ziemnych, drogowych czy budowlanych. Nowe przepisy określą zasady prowadzenia szkoleń, egzaminów, a także warunków, jakie należy spełnić, by ubiegać się o uprawnienia.
- Polska znajduje się na ścieżce intensywnego wzrostu gospodarczego mimo największego kryzysu energetycznego w Europie od lat 70. - poinformował we wtorek główny ekonomista Organizacji Współpracy Gospodarczej i Rozwoju (OECD) Alvaro Pereira. W jego opinii w ciągu najbliższych dwóch lat Polska pod względem wzrostu PKB będzie w unijnej czołówce.
Polska w unijnej czołówce. Mimo "największego kryzysu w Europie od lat 70."
- Źródło:
- PAP
Nowe cła i wojna handlowa między Stanami Zjednoczonymi a Chinami to najważniejsze impulsy wpływające na globalne nastroje na rynkach - wskazują w porannych raportach ekonomiści. - Trump gra twardą piłkę, starając się utrzymać wiarygodność dla ceł jako broni - pisze w rynkowej nocie Chris Weston, szef działu badań w Pepperstone. W najbliższych dniach złoty może kontynuować osłabienie - oceniają analitycy.
O 6.01 czasu polskiego weszły w życie amerykańskie cła na chińskie towary. W odpowiedzi chińska administracja ogłosiła wprowadzenie dodatkowych ceł na towary z USA, które wejdą w życie od 10 lutego. Obejmą one między innymi sprzęt rolniczy, ropę naftową i gaz ziemny.
Chiny odpowiadają cłami na towary z USA po tym, jak Trump nałożył nowe opłaty
- Źródło:
- Reuters
Oddział austriackiego Raiffeisen Bank International AG (RBI) czerpał korzyści dzięki przedsiębiorstwom, które wspierały rosyjski przemysł wojenny - podała agencja Bloomberg, powołując się na oficjalne dokumenty banku.
Media: oddział europejskiego banku zarabiał na rosyjskiej agresji
- Źródło:
- PAP, Bloomberg
Burmistrz stolicy Kosowa, Prisztiny, ogłosił w poniedziałek stan wyjątkowy w związku z niewywożeniem z miasta śmieci. Służby komunalne ostrzegły, że "sytuacja stwarza poważne ryzyko rozprzestrzenienia się epidemii" - przekazały kosowskie media.
Europejska stolica tonie w śmieciach. Ogłoszono stan wyjątkowy
- Źródło:
- PAP, Turkiye Today
Na lotniskach wiele towarów podlega konfiskacie - woda, żywność, kosmetyki. To standard. Jednak ochrona koreańskiego lotniska Incheon, obsługującego loty międzynarodowe, zajęta jest zatrzymywaniem jeszcze jednego produktu - kimchi. Chociaż to danie z płynem nie ma wiele wspólnego, to tak jest traktowane i w konsekwencji w zeszłym roku skonfiskowano niemal 11 ton tej potrawy.
Jeśli uznamy, że działania podejmowane są arbitralnie i niesprawiedliwie, będziemy zmuszeni zareagować zdecydowanie - stwierdził na antenie TVN24 BiS unijny komisarz do spraw handlu i bezpieczeństwa gospodarczego Maros Sefcovic, odnosząc się do zapowiedzi Donalda Trumpa dotyczących nałożenia ceł na Unię Europejską (UE).
Marco Rubio, sekretarz stanu USA, poinformował w poniedziałek, że został mianowany na pełniącego obowiązki szefa amerykańskiej Agencji ds. Rozwoju Międzynarodowego (USAID), odpowiedzialnej za finansowanie pomocy humanitarnej. Wcześniej Elon Musk zapowiedział zamknięcie agencji.
Premier kanadyjskiej prowincji Ontario Doug Ford zapowiedział zerwanie umowy z firmą Elona Muska Starlink - podała Associated Press (AP). Dodała, że to reakcja na decyzję prezydenta USA Donalda Trumpa o nałożeniu ceł na towary z Kanady.
Zapowiada koniec współpracy z firmą Muska. "Zerwiemy umowę"
- Źródło:
- Associated Press, PAP
Ministerstwo Zdrowia analizuje możliwość wprowadzenia minimalnej ceny za gram alkoholu, co skutkowałoby głównie wzrostem cen piwa. To spełnienie marzeń przemysłu spirytusowego - mówią piwowarzy - informuje wtorkowy "Puls Biznesu".
"To spełnienie marzeń przemysłu spirytusowego". Nowy pomysł może uderzyć w piwowarów
- Źródło:
- PAP
Prezydent Donald Trump chce, aby Ukraina zapewniła USA dostęp do metali ziem rzadkich za pomoc w wojnie przeciwko Rosji - poinformował Reuters. Dodał, że Trump oczekuje "wyrównania" od Ukrainy za amerykańskie wsparcie o wartości "blisko 300 miliardów dolarów".
Cła to opłaty nakładane na towary wywożone i przywożone do kraju. Od lat budzą spore kontrowersje. Politycy uważają je za kluczowe narzędzie regulacji handlu międzynarodowego, a według ekonomistów są nieefektywne i "autodestrukcyjne". Wyjaśniamy, czym są i jak działają cła.
Amerykański dziennik "The Wall Street Journal" pisze o "najgłupszej wojnie handlowej w historii", omawiając skutki, jakie pociągną ze sobą cła nałożone przez Donalda Trumpa na Meksyk i Kanadę. Gazeta wskazuje, że negatywne konsekwencje tych działań odczują sami Amerykanie. Ekonomiści w rozmowie z CNN wskazują z kolei, że amerykańskie rodziny dotknie wzrost cen w sklepach spożywczych.
"Najgłupsza wojna handlowa w historii". Eksperci o tym, w kogo uderzą cła Trumpa
- Źródło:
- "The Wall Street Journal", CNN
W 2023 roku w służbach resortu spraw wewnętrznych i administracji doszło do niespotykanej w dotychczasowej historii liczby zwolnień, co przyczyniło się do niskiego ukompletowania stanu kadr w 2024 roku - przekazał w odpowiedzi na interpelację poselską Czesław Mroczek, wiceszef MSWiA.
Premier najludniejszej prowincji Kanady nakazał wycofanie ze sklepowych półek alkoholu pochodzącego ze Stanów Zjednoczonych. Decyzja władz Ontario to reakcja na cła nałożone przez prezydenta USA Donalda Trumpa.
Wyrzucają amerykański alkohol ze sklepów. "Nigdy nie było lepszego momentu"
- Źródło:
- "The Independent"