Najnowsze

Najnowsze

Niemiecko-francuska poprawka i przełomowa decyzja. "To może być pyrrusowe zwycięstwo"

Ambasadorowie krajów członkowskich Unii Europejskiej przyjęli w piątek w Brukseli projekt nowelizacji dyrektywy gazowej, który dotyczy gazociągu Nord Stream 2. Celem strategicznym Polski i Francji było rozpoczęcie formalnych negocjacji między krajami członkowskimi a Parlamentem Europejskim; ten cel udało się osiągnąć - skomentował wiceszef Ministerstwa Spraw Zagranicznych Konrad Szymański. - Zwycięstwo może być "pyrrusowe" - ostrzega jednak ekspert Wojciech Jakóbik.

Przepisy mają objąć setki tysięcy pracowników. "To kamień milowy"

Przedstawiciele państw Unii Europejskiej i Parlamentu Europejskiego porozumieli się w sprawie dyrektywy mającej zapewnić bardziej przejrzyste i przewidywalne warunki pracy w UE. Przepisy mają objąć setki tysięcy pracowników, którzy teraz nie są chronieni. W Brukseli pojawiają się głosy o zerwaniu z "dumpingiem socjalnym".

Marcowe przelewy na wyższą kwotę. ZUS zwróci nadpłacony podatek

Dzięki podniesieniu kwoty wolnej od podatku Zakład Ubezpieczeń Społecznych zwróci seniorom nadpłacony podatek. - Z naszych szacunkowych wyliczeń, wynika, że osoba z minimalną emeryturą, może liczyć na nieco więcej niż 100 złotych zwrotu - powiedziała rzeczniczka ZUS na Dolnym Śląsku Iwona Kowalska-Matis.

Państwowa kasa pod kreską. "Najniższy deficyt od 1998 roku"

Deficyt budżetu państwa za rok 2018 wyniósł 10,4 miliarda złotych - poinformowało Ministerstwo Finansów. W okresie od stycznia do grudnia dochody wyniosły 380,1 miliarda złotych i były wyższe o 8,5 procent od uzyskanych w roku ubiegłym, a wydatki budżetu państwa wyniosły 390,5 miliarda złotych, czyli 98,3 procent planu.

Bruksela obniża prognozy rozwoju Polski. Ale i tak będziemy w czołówce

Komisja Europejska obniżyła w czwartek prognozy wzrostu Produktu Krajowego Brutto dla Polski na najbliższe dwa lata. Jej zdaniem w 2019 roku polski PKB wzrośnie o 3,5 procent, a w 2020 roku o 3,2 procent. Jesienią zeszłego roku szacowano, że będzie to odpowiednio 3,7 procent i 3,3 procent. Pomimo obniżek to będą i tak nadal jedne z lepszych wyników w całej Unii Europejskiej.

Korupcja w KGHM. Są zarzuty dla zatrzymanych

Czterej mężczyźni, zatrzymani we wtorek przez Centralne Biuro Antykorupcyjne pod zarzutem korupcji przy dostawach urządzeń do KGHM usłyszeli w prokuraturze w Katowicach zarzuty dotyczące wręczania i przyjmowania łapówek lub ich obietnicy. To dwaj nadsztygarzy z grupy kapitałowej KGHM i właściciele dolnośląskiej firmy.