Najnowsze

Najnowsze

"Biznes dla Ludzi". Nadchodzi koniec ery diesli?

Ograniczenia dla diesli - to jeden z głównych tematów programu "Biznes dla Ludzi" w TVN24 BiS. Gościem Mateusza Walczaka był Jakub Jędrak z Polskiego Alarmu Smogowego. Ponadto o preferencjach rodzimych pracowników mówił Łukasz Kozłowski, główny ekonomista Federacji Przedsiębiorców Polskich.

Rostowski: Morawiecki nie podjął decyzji patriotycznej, żeby wstąpić do naszego rządu

- We wrześniu 2013 roku zapytałem Mateusza Morawieckiego, czy chciałby zostać ministrem finansów - przyznał w programie "Fakty po Faktach" w TVN24 były wicepremier i szef resortu finansów Jacek Rostowski. Według jego relacji Morawiecki odmówił. - Nie podjął patriotycznej decyzji, żeby wstąpić do tego rządu, zostać ministrem i walczyć z oszustami, skoro twierdzi, że tak dobrze potrafi to robić - dodał Rostowski.

Raport: Polacy wolą pracę w zagranicznych firmach

Niemal co drugi Polak chciałby zatrudnić się w firmie zagranicznej, a jedynie co czwarty wybrałby firmę lokalną - wynika z badania przeprowadzonego przez Nielsen Polska. - Firmy z kapitałem zagranicznym przez lata zbudowały wizerunek solidnego pracodawcy, który dobrze płaci. To czynnik, który bardzo liczy się dla polskich pracowników - podkreślił w programie "Biznes dla Ludzi" w TVN24 BiS Łukasz Kozłowski, główny ekonomista Federacji Przedsiębiorców Polskich.

Google odwołał się od gigantycznej kary

Google odwołał się do unijnego Sądu od kary w wysokości 4,34 miliarda euro nałożonej przez Komisję Europejską za łamanie unijnych przepisów antymonopolowych na rynku systemów operacyjnych, wykorzystywanych między innymi przez smartfony.

Stare diesle nie wjadą. Jest nakaz sądu

Sąd administracyjny w Berlinie wydał we wtorek orzeczenie nakazujące władzom stolicy Niemiec wprowadzenie od połowy 2019 roku zakazów wjazdu starszych samochodów z silnikami Diesla na co najmniej 11 odcinków ulic o dużym natężeniu ruchu.

73 procedury, by otworzyć lodziarnię. Raport o biurokracji

Nawet 86 podań i różnych zaświadczeń należy złożyć, by otworzyć we Włoszech warsztat samochodowy. W przypadku baru potrzeba 70 wniosków, a salonu fryzjerskiego 65. To dane z raportu na temat biurokracji w kraju. Koszty tych procedur mogą sięgać 20 tysięcy euro.

Ceny prądu porażą firmy. Zapłacić za to możemy wszyscy

Rosnące ceny energii elektrycznej uderzą przedsiębiorstwa po kieszeni. Eksperci szacują, że z początkiem 2019 roku firmy za prąd będą musiały zapłacić nawet 70 procent więcej niż przed rokiem. To zła wiadomości dla wszystkich, bo część firm może wtedy zdecydować się na podwyższenie cen swoich produktów. Więcej zapłacimy między innymi za żywność. Droższe mogą być usługi.

Kontrole skarbowe w centrach handlowych. Postępowania karne

Łódzki Urząd Celno-Skarbowy wszczął 11 kontroli celno-skarbowych wobec podmiotów gospodarczych, związanych z obrotem towarami w centrach handlowych w Rzgowie i Głuchowie - poinformowało w komunikacie Ministerstwo Finansów. Dodano, że wobec pięciu z nich wszczęto postępowanie karne skarbowe.

Podwykonawcy Astaldi zapowiadają protesty na drogach

Na środę część podwykonawców inwestycji kolejowych firmy Astaldi zapowiedziała w ramach protestu blokadę dróg krajowych w okolicach inwestycji infrastrukturalnych - poinformowała Generalna Dyrekcja Dróg Krajowych i Autostrad.

Wiceminister: mafie VAT-owskie przeniosły się do innych krajów

W 2019 roku będziemy mieli 50 miliardów złotych z poprawy ściągalności podatków - zapowiedział w programie "Bilans" w TVN24 BiS wiceminister finansów Leszek Skiba. Dodał, że mafie VAT-owskie w Polsce już nie są takie groźne. - Przeniosły się raczej do innych krajów, bo wiedzą, że tam łatwiej jest oszukiwać skarbówkę - tłumaczył.