Najnowsze

Najnowsze

Przemysł urósł mocniej, niż się spodziewano

Produkcja przemysłowa w kwietniu 2018 roku wzrosła o 9,3 procent rok do roku, a w porównaniu z poprzednim miesiącem spadła o 6,8 procent - poinformował Główny Urząd Statystyczny. To dane lepsze od prognoz.

Rosną zatory płatnicze. "Sygnał mocno niepokojący"

Niepłacący w terminie kontrahenci to problem, z którym boryka się obecnie 85 proc. polskich przedsiębiorstw. Przeciętny czas oczekiwania na zapłatę w ciągu kwartału wydłużył się o ponad 3 tygodnie - wynika z najnowszego badania KRD "Portfel należności polskich przedsiębiorstw”.

Włoski strajk w LOT? Rzecznik: działanie na szkodę spółki

Dwa związki zawodowe reprezentujące pilotów i personel pokładowy PLL LOT po raz kolejny wywołują nieuzasadniony niepokój u pasażerów - ocenił rzecznik LOT Adrian Kubicki. Dodał, że nawoływanie do protestów w trakcie postępowania sądowego to działanie na szkodę spółki.

Premier: polski przemysł stoczniowy ma ogromny potencjał

Mamy ogromny potencjał w przemyśle stoczniowym, to czego nam brakuje, to dobrej organizacji i przełamania niemocy odziedziczonej po poprzednikach – powiedział w niedzielę w Gdyni premier Mateusz Morawiecki. Chcemy, żeby Polska była znowu silna przemysłem stoczniowym - dodał.

Lew, gepard czy zebra. Jakim typem kierowcy jesteś?

Najwięcej na polskich ulicach jest Lwów. Najmniej jeździ po nich gepardów. Tak wynika z badań przeprowadzonych przez jednego z producentów olejów silnikowych. Mowa o raporcie "Drogowa dżungla, czyli Polak za kierownicą". Szczegóły tego zwierzęcego podziału w programie "Raport" w TVN Turbo przedstawił Mateusz Skwirut.

Nowe wyposażenie obowiązkowe w autach. Jak wpłynie na ceny?

Komisja Europejska proponuje zmiany w obowiązkowym wyposażeniu aut. Jeśli zostaną przyjęte, zmuszą producentów, by montowali we wszystkich swoich modelach nowoczesne rozwiązania, które mają zwiększać bezpieczeństwo na drogach. W programie "Biznes dla Ludzi" TVN24 BiS ten pomysł komentowali eksperci rynku motoryzacyjnego.

Mundurki i śpiewy dla króla. Tak wygląda nauka w tajskiej szkole

Uczyłam angielskiego, ale także socjologii, ekonomii i geografii - mówi Zuza Ledworowska, która prawie rok pracowała w szkole w Bangkoku. Jak wskazuje, "tajska szkoła jest bardzo surowa". - Dzieci noszą mundurki, tajscy nauczyciele noszą mundury żołnierskie, a codziennie rano jest godzinny apel, na którym trzeba stać i śpiewać dla króla - opowiada podróżniczka. Materiał z cyklu "Pokaż nam świat" w TVN24 BiS.

Co warto zobaczyć w Prowansji?

Prowansja jest idealna, jeżeli chodzi o zieleń, kwiaty. To jest niesamowity klimat i natura - powiedziała Karolina Ponzo, która przez trzy lata mieszkała w tym regionie Francji. Jej zdaniem warto wybrać się w Prealpy. - Są tam niesamowite szlaki trekkingowe - podkreślała. Ktoś, kto planuje wyjazd do Prowansji, musi przygotować się na większe wydatki niż w wielu innych krajach Europy. - Jedzenie jest droższe niż w Hiszpanii czy we Włoszech, zwłaszcza restauracyjne - zwracała uwagę. Materiał z cyklu "Pokaż nam świat" w TVN24 BiS.

Ile kosztuje wycieczka do Prowansji?

Planujesz wycieczkę do Prowansji? Ceny biletów lotniczych w dwie strony z Krakowa do Marsylii zaczynają się od 262 złotych. Za nocleg dla czterech osób trzeba natomiast zapłacić od 104 do 1198 złotych za dobę. Zorganizowana wycieczka to wydatek rzędu 1498 złotych. O szczegółach w cyklu "Pokaż nam świat" w TVN24 BiS opowiadał Jakub Porada.

Raport: ceny mieszkań na rynku wtórnym wciąż rosną

Od 4 do nawet 11 procent - o tyle w ciągu roku wzrosły ceny mieszkań na rynku wtórnym w sześciu największych miastach w Polsce. Jak wskazano w raporcie Metrohouse i Expandera, zainteresowanie mieszkaniami z drugiej ręki wzmaga sytuacja na rynku deweloperskim, gdzie próżno szukać ofert gotowych do odbioru "od ręki".

Ochrona przyrody to fikcja. Alarmujące doniesienia naukowców

Parki narodowe, rezerwaty, strefy ochronne - na świecie powstało bardzo dużo miejsc, które formalnie znajdują się pod ochroną. To oznacza, że człowiek sam sobie zakazał ingerowania w to, co stworzyła natura. Jak się jednak okazuje w wielu przypadkach to fikcja. Australijscy naukowcy z Uniwersytetu w Queensland sprawdzili, że ponad blisko jedna trzecia miejsc objętych ochroną jest degradowanych działalnością człowieka. W wielu takich miejscach budowane są drogi i inna infrastruktura albo prowadzona jest wycinka lasów. Materiał z programu "24 Godziny" w TVN24 BiS.

Pierwsza taka plaża. Wstęp tylko dla młodzieży

Plaża dozwolona tylko od 16 do 29 lat zostanie otwarta we włoskiej miejscowości Bellarna-Igea Marina nad Adriatykiem. Tak zwana studencka plaża zaprasza tych, którzy chcą spędzać czas nad morzem w sposób, jaki nie zawsze wszystkim odpowiada: głośno i na zabawie.

Lotos ma nowego prezesa

Rada nadzorcza Grupy Lotos wybrała zarząd spółki na nową kadencję. W jej skład weszli Mateusz Bonca jako prezes, a także Jarosław Kawula (wiceprezes ds. produkcji i handlu) oraz Patryk Demski (wiceprezes ds. inwestycji i innowacji) - poinformowała gdańska spółka w komunikacie.

Ranking gospodarek cyfrowych. Polska wśród najgorszych

Polska zajęła 24. miejsce na 28 państw członkowskich w opublikowanym przez Komisję Europejską zestawieniu gospodarki cyfrowej i społeczeństwa cyfrowego. Cyfrowa przepaść między liderami a pozostającymi w tyle zmniejsza się bardzo powoli.