Najnowsze

Najnowsze

Wrak statku piratów odkryty przez poszukiwaczy skarbów. "Trzystuletnia tajemnica"

Historyczne znalezisko u wybrzeży Florydy. Grupa poszukiwaczy podwodnych skarbów wyciągnęła armatę pochodzącą z statku piratów z początku XVIII wieku. To jednak być może tylko pierwsze z wielu kolejnych odkryć. Grupa posiada bowiem prawa do całego wraku i wszystkich rzeczy, których się na nim znajdują. A skoro statkiem pływali piraci, to rzeczy te mogą okazać się wartościową niespodzianką. - Musimy wszystko dokładnie zbadać. To jest ponad trzystuletnia tajemnica - mówi jeden z poszukiwaczy.

Europejczycy marnują ogromne ilości jedzenia. Alarmujące dane

Gospodarstwa domowe Unii Europejskiej wytwarzają rocznie na jedną osobę 35,3 kilograma odpadów w postaci świeżych owoców i warzyw. Z łatwością można by uniknąć produkcji około 14,2 kilograma tych odpadów - czytamy w raporcie opublikowanym na łamach "Waste Management". W sumie w UE wyrzuca się do śmieci 17 miliardów kilogramów owoców i warzyw rocznie.

Orlen coraz bliżej przejęcia kontroli nad Lotosem. "Zrobiliśmy kolejny krok"

W ramach prowadzonego procesu prenotyfikacji PKN Orlen przesłał we wtorek do Komisji Europejskiej komplet analiz dotyczących koncentracji z Grupą Lotos - poinformował prezes PKN Orlen Daniel Obajtek. Zgodnie z zakładanym przez PKN Orlen harmonogramem zgoda Komisji Europejskiej na fuzję Orlenu z Lotosem powinna nastąpić do końca pierwszego półrocza 2019 roku.

Kontrowersyjne przepisy Prawa wodnego zmienione. "To daje nam szansę"

Polscy producenci urządzeń do pomiaru ścieków mogą odetchnąć z ulgą. Prezydent podpisał nowelizację ustawy Prawo wodne, która w praktyce ponownie otwiera rynek dla rodzimych firm. To rozwiązanie daje nam szansę na działanie w ramach uczciwej konkurencji. Mamy już nowe zamówienia - powiedział Adam Kloska, jeden z producentów takich urządzeń, bohater reportażu "Superwizjera". Kilka miesięcy temu "Superwizjer" TVN24 wyemitował reportaż poświęcony tej sprawie.

"Bilans". Wyższe kary za niesegregowanie odpadów?

Wyższe kary za niesegregowanie odpadów - to jeden z głównych tematów programu "Bilans" w TVN24 BiS. Gościem Pawła Blajera był Sławomir Mazurek, wiceminister środowiska. Ponadto w programie pojawiły się informacje o napięciach na linii Ankara - Waszyngton oraz końcu użytkowania wieczystego.

Tysiąc złotych kary dla LOT za zwolnienie szefowej związku. "Zarząd mandatu nie przyjął"

Państwowa Inspekcja Pracy nałożyła tysiąc złotych kary na zarząd Polskich Linii Lotniczych LOT w związku ze zwolnieniem z pracy Moniki Żelazik, liderki jednego ze związków zawodowych. Inspekcja uznała, że przewoźnik podejmując decyzję o zwolnieniu kobiety naruszył przepisy. Rzecznik prasowy spółki Adrian Kubicki poinformował, że linia lotnicza złożyła odwołanie od nałożonej kary. - Stoimy na stanowisku, że zwolnienie pani Moniki Żelazik było słuszne - podkreślił w rozmowie z tvn24bis.pl.

Rośnie ryzyko twardego brexitu. "Potrzebna zmiana postawy"

Rośnie ryzyko tak zwanego twardego brexitu, czyli wyjścia Wielkiej Brytanii z Unii Europejskiej bez porozumienia. Potrzebna jest zmiana postawy Komisji Europejskiej, jeśli porozumienie ma być osiągnięte - oświadczył we wtorek brytyjski minister spraw zagranicznych Jeremy Hunt. Wielka Brytania rozpoczęła proces wyjścia z UE 29 marca 2017 roku i powinna opuścić Unię 29 marca 2019 roku.

Niedzielny zakaz handlu winduje sprzedaż na stacjach paliw. Nawet dwucyfrowe wzrosty

Alkohol, napoje bezalkoholowe, a także produkty pierwszej potrzeby. To rzeczy po jakie najczęściej sięgają klienci sklepów przy stacjach paliw, zwłaszcza w niedziele objęte zakazem handlu. Dzięki temu firmy notują wzrost dynamiki sprzedaży artykułów pozapaliwowych, ale jak zastrzegają ich przedstawiciele na ostateczną ocenę wpływu nowych przepisów trzeba poczekać.

Wystarczyła jedna składka. ZUS wysłał ponad 20 milionów listów

Do wszystkich ubezpieczonych - nawet tych, dla których odprowadzono tylko jedną składkę na ubezpieczanie społeczne - Zakład Ubezpieczeń Społecznych wysłał do list z informacją o stanie konta i tegorocznych wpłatach. Część osób dostała list elektroniczny, ale większość - tradycyjną pocztą.

Gospodarka lekko zwolniła. Nowe dane urzędu statystycznego

Produkt Krajowy Brutto w drugim kwartale 2018 roku wzrósł o 5,1 procenta rok do roku wobec wzrostu o 5,2 procenta w pierwszym kwartale - podał we wtorek w tak zwanym szybkim szacunku Główny Urząd Statystyczny. Z kolei inflacja, czyli wzrost cen, sięgnęła w lipcu 2 procent.