Najnowsze

Najnowsze

Europosłowie przyjęli dyrektywę o prawie autorskim

Parlament Europejski w Strasburgu poparł unijną dyrektywę o prawach autorskich bez poprawek. 348 europosłów było za, 274 przeciw, a 36 wstrzymało się od głosu. Dyrektywa ma zabezpieczyć interesy twórców treści w internecie i wzmocnić ich pozycję wobec gigantów takich jak Google czy Facebook. Jej przeciwnicy wskazują jednak, że może prowadzić do cenzury w sieci.

Dodatkowe pieniądze dla emerytów. Rząd przyjął projekt

Rada Ministrów przyjęła we wtorek projekt ustawy o świadczeniu Emerytura plus. W ramach nowego programu emeryci i renciści mają otrzymać jednorazowo 1100 złotych brutto, czyli 888 złotych "na rękę". - Terminy wypłaty będą tożsame z tymi świadczeniami, które emeryci i renciści otrzymują co miesiąc - powiedziała minister rodziny i pracy Elżbieta Rafalska. Jak wyjaśniła, nie będzie trzeba składać żadnego wniosku, by otrzymać pieniądze.

"Wygrana nie za każdą cenę". Ostrzeżenie przed "greckim scenariuszem" w Polsce

Ekonomiści zwrócili się z apelem do polityków i obywateli o rozwagę oraz poszanowanie stabilizacji w finansach publicznych. "Wygrana nie za każdą cenę" - podkreślili w tytule listu. Zdaniem autorów ostatnie propozycje rządowe łamią podstawowe wymogi gwarantujące stabilność finansów publicznych i zabezpieczające kraj przed wejściem na drogę znaną jako "scenariusz grecki".

Nowe wyposażenie obowiązkowe w autach. Jest porozumienie

Przedstawiciele państw członkowskich Unii Europejskiej, Parlamentu Europejskiego oraz Komisji Europejskiej porozumieli się w sprawie przepisów mających poprawić bezpieczeństwo na drogach. Przewidują one, że od 2022 roku w europejskich pojazdach obowiązkowo będą instalowane dodatkowe technologie bezpieczeństwa, niezależnie od wersji wyposażenia.

Około 71 tysięcy złotych za leżenie na łóżku. Ochotniczki poszukiwane

Europejska Agencja Kosmiczna (ESA) oraz amerykańska Narodowa Agencja Aeronautyki i Przestrzeni Kosmicznej (NASA) poszukują kandydatek, którzy wezmą udział w badaniu i spędzą 60 dni w łóżku. Eksperyment ma dać odpowiedź na pytanie, w jaki sposób sztuczna grawitacja może pomóc w poprawie stanu fizycznego astronautów podczas misji. Ochotniczki, oprócz pomocy w rozwoju nauki, mogą również sporo zarobić.

Finansowe obietnice PiS. Kotecki: starania Czerwinskiej to "mission impossible"

- Pani minister będzie musiała bardzo się postarać. Moim zdaniem jest to zadanie niewykonalne – mission impossible – powiedział w "Faktach po Faktach" na antenie TVN24 były wiceminister finansów Ludwik Kotecki, odnosząc się jednocześnie do słów szefowej resortu finansów Teresy Czerwińskiej. Minister podczas poniedziałkowej konferencji zaznaczyła, że chciałaby zrobić wszystko, aby deficyt sektora finansów publicznych nie przekroczył 3 proc. PKB.

Oszukał Facebooka i Google na ponad 100 milionów dolarów

Obywatel Litwy Evaldas Rimasauskas przyznał się do wyłudzenia, przy pomocy wspólników, ponad 100 milionów dolarów od Facebooka i Google'a, jako zapłaty za usługi, których nigdy nie wykonał. Oszust podszywał się pod firmę Quanta Computer z Tajwanu - podał serwis Cnet.

Rząd sprawdził, co Polacy myślą o zmianie czasu. Wiceminister o wynikach konsultacji

W konsultacjach oraz sondażu, które przeprowadziło Ministerstwo Przedsiębiorczości i Technologii, zdecydowana większość Polaków opowiedziała się za wprowadzeniem u nas czasu letniego - powiedział wiceminister przedsiębiorczości i technologii Marcin Ociepa. Zastrzegł jednak, że "zmiany czasu w pojedynkę przeprowadzić się nie da". - Dlatego powinniśmy osiągnąć pewien konsensus w Unii Europejskiej - zaznaczył wiceszef MPiT.

Puste pierwsze strony w dziennikach. Apel w sprawie zmiany prawa

W poniedziałek dzienniki, w tym "Rzeczpospolita", "Gazeta Wyborcza", "Dziennik Gazeta Prawna" i "Fakt", ukazały się z pustymi pierwszymi stronami. Wydawcy w ten sposób zaapelowali do polskich europarlamentarzystów o poparcie dyrektywy o prawie autorskim na jednolitym rynku cyfrowym.

"Pajęczyna nowych linii". Pociągiem do superlotniska w dwie godziny

Około 1,6 tysiąca kilometrów nowych linii kolejowych ma powstać do obsługi Centralnego Portu Komunikacyjnego - poinformowała w poniedziałek spółka CPK. Przed otwarciem Portu Lotniczego Solidarność ma być gotowy między innymi odcinek dużych prędkości łączący Warszawę z nowym lotniskiem i Łodzią.