Najnowsze

Najnowsze

Rośnie liczba zwolenników drugiego referendum w sprawie brexitu

Brytyjczycy są krytyczni wobec proponowanej przez premier Theresę May umowy w sprawie brexitu i gotowi są poprzeć organizację drugiego referendum, w którym opowiedzieliby się za pozostaniem we Wspólnocie - wynika z dwóch opublikowanych w czwartek sondaży.

"Szokująca sytuacja". Ekonomiści o sprawie KNF

- Z tej sytuacji musimy się wszyscy wspólnie wydobyć. Dlatego, że dla kilkudziesięciu milionów Polaków nadzór finansowy jest wyrocznią - mówił w programie "Tak jest" w TVN24 Krzysztof Pietraszkiewicz, prezes Związku Banków Polskich komentując aferę wokół Komisji Nadzoru Finansowego. Z kolei dr Stanisław Gomułka z Narodowej Rady Rozwoju ocenił, że stan systemu bankowego w Polsce jest dobry.

May: konieczne było podjęcie trudnych decyzji

Brytyjska premier Theresa May broniła w czwartek wypracowanego porozumienia w sprawie brexitu, tłumacząc na konferencji prasowej na Downing Street, że choć żałuje rezygnacji ministrów swojego rządu, to "wierzy, że obrany kurs jest właściwy dla kraju i obywateli".

"Biznes dla Ludzi". Zielona energia w Polsce

Alarmujący raport Najwyższej Izby Kontroli w sprawie OZE oraz nowy próg, od którego kradzież staje się przestępstwem to główne tematy programu "Biznes dla Ludzi", na który zaprasza Paweł Blajer.

"System finansowy funkcjonuje stabilnie"

System finansowy kraju funkcjonuje stabilnie, a Komitet Stabilności Finansowej, czuwając nad bezpieczeństwem sektora bankowego, na bieżąco monitoruje sytuację banków - głosi komunikat Komitetu Stabilności Finansowej, wydany po czwartkowym posiedzeniu.

"Bilans": widmo czarnego scenariusza w sprawie brexitu

Projekt porozumienia między Unią Europejską a Wielką Brytanią w sprawie brexitu, związany z tym kryzys w brytyjskim rządzie oraz kolejne doniesienia związane z aferą dotyczącą Komisji Nadzoru Finansowego - to główne tematy programu "Bilans", na który zaprasza Paweł Blajer.

Chrzanowski odwołany z kolejnej instytucji

Były już przewodniczący Komisji Nadzoru Finansowego Marek Chrzanowski został odwołany z rady nadzorczej Bankowego Funduszu Gwarancyjnego - powiedział PAP rzecznik prasowy KNF Jacek Barszczewski. Decyzję w tej sprawie podjął pełniący obowiązki przewodniczącego KNF Marcin Pachucki.

Tusk: Unia gotowa na ostateczne porozumienie w sprawie brexitu

Unia Europejska jest gotowa na zawarcie ostatecznego porozumienia w sprawie brexitu z Wielką Brytanią w listopadzie - zapewnił w czwartek szef Rady Europejskiej Donald Tusk, wskazując, że "27" jest również przygotowana na scenariusz braku porozumienia.

Cel dotyczący zielonej energii zagrożony. Raport NIK

Polska może nie osiągnąć do 2020 roku obowiązkowego, minimalnego 15-procentowego udziału energii z Odnawialnych Źródeł Energii (OZE) - informuje w raporcie Najwyższa Izba Kontroli. Konsekwencją nieosiągnięcia tego celu może być import takiej energii za nawet 8 miliardów złotych - dodano. W odpowiedzi na raport resort energii poinformował, że dzięki działaniom rządu udało się nadrobić opóźnienia w sektorze energetyki odnawialnej oraz przyspieszyć jego rozwój. "Cel OZE na 2020 rok zostanie zrealizowany" - podkreśliło ministerstwo.

"Mamy cały czas dobrą koniunkturę". Prezydent Duda zainaugurował Kongres 590

Polscy przedsiębiorcy są zadowoleni z obecnej sytuacji gospodarczej - mówił podczas inauguracji Kongresu 590 w Jasionce koło Rzeszowa prezydent Andrzej Duda. Jak dodał, "mamy cały czas dobrą koniunkturę". - Oczywiście straszą nas, że ta koniunktura się pogorszy, ale chciałbym zauważyć, że (...) ona cały czas trwa - zaznaczył.

Funt krwawi po dymisjach w rządzie

Funt brytyjski w czwartek po południu wyraźnie tracił na wartości. W parze do dolara zaliczył drugą największą zniżkę w tym roku. Według ekspertów powodem problemów są zawirowania w brytyjskim rządzie.

Najdroższe ulice handlowe świata. Polski lider daleko w rankingu

Causeway Bay w Hongkongu została po raz pierwszy od pięciu lat najdroższą ulicą handlową świata. Tak wynika z najnowszego raportu "Główne ulice handlowe świata" przygotowanego przez międzynarodową firmę doradczą Cushman & Wakefield. W Polsce, podobnie jak w poprzednim roku, na czele znalazła się ulica Nowy Świat w Warszawie.

Rewolucja w zwolnieniach lekarskich. "Nie ma miejsca na błąd"

Od grudnia w całej Polsce lekarze będą mogli wystawiać zwolnienia tylko w formie elektronicznej. Jak tłumaczył w TVN24 rzecznik Zakładu Ubezpieczeń Społecznych Wojciech Andrusiewicz, w przypadku średnich i większych firm, a także dużej części najmniejszych podmiotów e-zwolnienia oznacza, że "wychodząc od lekarza, nie trzeba nic już robić".

Zmiana na czele Komisji Nadzoru Finansowego. Jest decyzja premiera

Premier Mateusz Morawiecki powierzył pełnienie obowiązków szefa Komisji Nadzoru Finansowego Marcinowi Pachuckiemu, dotychczasowemu zastępcy przewodniczącego - poinformował urząd w czwartkowym komunikacie. Jak dodano, będzie on sprawował tę funkcję do czasu powołania nowego przewodniczącego.

Brexitowe negocjacje na finiszu. Tusk zwołuje nadzwyczajny szczyt

W związku z postępem w negocjacjach w sprawie brexitu przewodniczący Rady Europejskiej Donald Tusk zwołał nadzwyczajny szczyt 27 państw członkowskich na 25 listopada. Przywódcy mają na nim zatwierdzić porozumienie dotyczące wyjścia Wielkiej Brytanii z Unii Europejskiej.

Pociągi coraz mniej punktualne

Punktualność kolejowych przewozów pasażerskich spadła w trzecim kwartale tego roku do 87,42 procent z 88,21 procent w drugim kwartale tego roku i z 90,14 procent w pierwszym kwartale roku 2018 - poinformował Urząd Transportu Kolejowego.

Zmiana progu, od którego kradzież staje się przestępstwem

Określenie na poziomie 500 zł stałego progu, od którego kradzież przestaje być wykroczeniem, a staje się przestępstwem - przewiduje nowelizacja, która w czwartek weszła w życie. Według resortu sprawiedliwości zmiana pozwoli skuteczniej zwalczać drobne kradzieże.

Lekarska organizacja przeciw obowiązkowi e-zwolnień

Porozumienie Organizacji Lekarskich chce, aby resort rodziny, pracy i polityki społecznej wycofał się z obligatoryjnego wprowadzenia e-zwolnień. Lekarze zrzeszeni w tej organizacji uważają, że rozwiązania wprowadzające od 1 grudnia obowiązek wypisywania zwolnień tylko w formie elektronicznej są "przedwczesne i spowodują dezorganizację systemu".

Europosłowie przeciw cięciom w budżecie

Parlament Europejski opowiedział się przeciw zaproponowanym przez KE cięciom środków na politykę spójności i rolnictwo w przyszłym budżecie unijnym na lata 2021-2027. Chce też zwiększenia wydatków na naukę i walkę z bezrobociem.