Najnowsze

Najnowsze

Otyłość, zaburzenia krążenia i cukrzyca. Pracownicy ryzykują zdrowiem

Siedzący tryb pracy - duża część z nas zna to z własnego doświadczenia. Naukowcy od lat zwracają uwagę, że im więcej siedzimy, tym więcej przybywa nam kilogramów. A to często prowadzi do otyłości, niewydolności krążenia, a nawet cukrzycy. Okazuje się, że stojąc w pracy możemy w ciągu jednej godziny stracić dodatkowo 50 kalorii. W ten sposób w ciągu roku można stracić 3,5 kilograma. Naukowcy ze Sztokholmu twierdzą, że stojący tryb życia spowalnia starzenie, a eksperyment przeprowadzony w Leicester pokazał, że praca na stojąco bardziej angażuje pracowników i zwiększa ich efektywność.

Ruszył strajk w LOT. Związkowcy: kilkadziesiąt rejsów zagrożonych uziemieniem

Około 300 osób zadeklarowało udział w czwartkowym strajku związków zawodowych działających w PLL LOT. Rozpoczęta o godzinie 5.00 akcja ma polegać na dobrowolnym, powszechnym powstrzymaniu się od pracy przez protestujących pracowników. Związkowcy twierdzą, że tylko dziś może nie odlecieć "ze 40 samolotów", czyli około połowy dziennych rejsów. Spółka utrzymuje, że strajk jest złamaniem prawa i że protest nie wpłynie na rozkład.

Problemy z budową odcinka A1. Wykonawca zrezygnował z podpisania umowy

Konsorcjum Przedsiębiorstwa Budowy Dróg i Mostów Kobylarnia, spółki zależnej Mirbudu, oraz Mirbudu, zdecydowało o nieprzystępowaniu do zawarcia umowy z Generalną Dyrekcję Dróg Krajowych i Autostrad Oddział w Łodzi - podała spółka w komunikacie. Rzecznik GDDKiA Jan Krynicki poinformował tvn24bis.pl, że wysłano już zapytanie o przedłużenie aktualności oferty do konsorcjum spółek Budimex i Strabag. Jeżeli firmy nie wyrażą chęci realizacji inwestycji, będzie potrzebny nowy przetarg na budowę odcinka autostrady A1 węzeł Bełchatów - węzeł Kamieńsk, a to może oznaczać opóźnienia w dokończeniu autostrady.

Umowy na dostawy tańszego gazu do Polski. "Zużycie może wzrosnąć"

Polska powiększa możliwości przyjmowania gazu przez terminal w Świnoujściu - powiedział w środę na konferencji z okazji podpisania umowy kupna gazu LNG z USA premier Mateusz Morawiecki. - Stany Zjednoczone były i będą wiarygodnym partnerem dla Polski w przyszłości - wtórowała ambasador USA w Polsce Georgette Mosbacher. Prezes PGNiG Piotr Woźniak poinformował, że amerykański LNG jest o "dwadzieścia kilka" procent tańszy niż gaz rosyjski.

Dwa bratanki na zakupach. Węgierskie rezerwy złota wzrosły dziesięciokrotnie

Węgierski bank centralny (MNB) dziesięciokrotnie zwiększył w ostatnim czasie rezerwy złota. Jak podano w środowym komunikacie, to jeden z najbezpieczniejszych aktywów na świecie, który może odgrywać rolę stabilizującą i działać jako linia obrony na przykład w niesprzyjających warunkach rynkowych. Węgierski bank kupił złoto po raz pierwszy od 1986 roku. W ostatnich miesiącach złote rezerwy powiększyła także Polska.

Dane są dramatyczne. Rośnie liczba ludzi cierpiących z powodu głodu

Setki ton jedzenia lądują w koszach na śmieci. Tymczasem w 2017 roku aż 821 milionów ludzi na świecie było głodnych lub niedożywionych - wynika z danych Organizacji Narodów Zjednoczonych. Oznacza to wzrost o 17 milionów w porównaniu do danych z roku 2016. Są państwa, w których śmiercią głodową zagrożona jest połowa populacji. O szczegółach w TVN24 BiS przy okazji Światowego Dnia Żywności mówił Marcin Masewicz.

Duży kawałek Księżyca na aukcji. Trzeba sięgnąć głęboko do kieszeni

Waży około pięciu kilogramów, a jego wartość oszacowana jest na pół miliona dolarów, czyli w przeliczeniu niemal dwa miliony złotych. Bostoński dom wystawia na aukcję jeden z większych meteorytów księżycowych. - To jedne z najrzadszych materiałów, jakie możemy znaleźć na Ziemi. Jak dotąd znaleźliśmy około 60 tysięcy różnych meteorytów, wśród nich zaledwie 350 to meteoryty pochodzące z Księżyca - wskazał Geoff Notkin z Aerolite Meteorites. Meteoryt w sześciu kawałkach został odnaleziony w północno-zachodniej Afryce. Aukcja zakończy się w czwartek. Materiał z programu "24 Godziny" w TVN24 BiS.

Cyberprzestępcy czyhają na twoją firmę. Jak się przed nimi chronić?

ARTYKUŁ SPONSOROWANY. W ostatnich latach biznes przeszedł prawdziwą rewolucję cyfrową. W rezultacie, jak podaje GUS, w 2017 r. 95% polskich firm posiadało już dostęp do internetu szerokopasmowego. Z kolei własną stronę internetową założyło 67% badanych podmiotów. Funkcjonowanie biznesu z każdym rokiem coraz bardziej przenosi się do sieci, a internetowa przedsiębiorczość stwarza nowe potrzeby w zakresie ochrony zasobów firmy. Na popularności zyskują więc usługi i produkty wspierające cyberbezpieczeństwo przedsiębiorstwa. Oferuje je m.in. T-Mobile, który zwraca się zarówno do dużego, jak i małego czy średniego biznesu.

"Bilans". Koniec z zatorami płatniczymi?

Skrócenie terminów płatności dla firm - to jeden z głównych tematów programu "Bilans" w TVN24 BiS. Gościem Mateusza Walczaka była Jadwiga Emilewicz, minister przedsiębiorczości i technologii.

Dieselgate. Gigantyczna kara dla potentata

Należący do Volkswagena producent samochodów Audi został obłożony przez niemiecką prokuraturę karą grzywny w wysokości 800 milionów euro za naruszenia związane z emisją spalin w sześcio- i ośmiocylindrowych silnikach wysokoprężnych - podała we wtorek agencja Reutera.

Piwo będzie droższe. Winne globalne ocieplenie

Ocieplenie klimatu i związane z nim coraz częściej występujące i coraz bardziej intensywne susze i fale upałów mogą znacznie uszczuplić zbiory jęczmienia – informują naukowcy w piśmie "Nature Plants". Niedobór jęczmienia pociągnie za sobą z kolei wzrost cen piwa.