TVN24 | Wrocław

"Wyskoczyłam z kabiny i zatrzymałam nadjeżdżający pojazd". Motornicza uratowała rannego dzięcioła

TVN24 | Wrocław

Autor:
ib/gp
Źródło:
MPK Wrocław
Motornicza uratowała dzięciołaMPK Wrocław
wideo 2/7
MPK WrocławMotornicza uratowała dzięcioła

Pani Kamila, motornicza MPK Wrocław, wykazała się dużą spostrzegawczością. W trakcie jazdy dostrzegła na torowisku rannego dzięcioła, w stronę którego nadjeżdżał autobus. Nie zastanawiając się długo, wyskoczyła z kabiny i uratowała ptaka.

Motornicza tramwaju numer 4, we wtorek w godzinach popołudniowych, jechała w kierunku Oporowa. W okolicach Ronda Reagana zauważyła na torowisku rannego ptaka.

OGLĄDAJ TVN24 NA ŻYWO W TVN24 GO >>>

- Widziałam, że atakuje go wrona, która wypuściła go wprost na torowisko. Ranny dzięcioł nie mógł się ruszyć, a w jego stronę jechał autobus. To był moment. Wyskoczyłam z kabiny i zatrzymałam nadjeżdżający pojazd, który mógł nieświadomie najechać na ptaszka - mówi motornicza Kamila Kołosowska.

Motornicza uratowała dzięciołaMPK Wrocław

Dzięcioł uratowany

Pracownica MPK zabrała dzięcioła do kabiny i zaopiekowała się nim. Przyjechali po niego wolontariusze ekostraży. Z uszkodzonym skrzydłem trafił do azylu stowarzyszenia. Otrzymał pomoc weterynaryjną.

- Dziękujemy za zdjęcia panu Piotrowi, który jako świadek poinformował nas o zdarzeniu. Pani Kamila to motornicza, która kocha zwierzęta i to nie jej pierwszy raz, gdy podczas służby postanowiła pomóc rannemu zwierzęciu - przyznaje Bartosz Naskręski, rzecznik MPK Wrocław.

Dzięcioł w azylu ekostrażyMPK Wrocław

Ratunek dla zajączka

Miesiąc wcześniej, w innej części Wrocławia, miała miejsce bardzo podobna sytuacja. Grupka dzieci znalazła na jezdni rannego zajączka, który spadł z wiaduktu. Zwierzątko zanieśli motorniczej, która czekała na pętli na kurs. Pani Alicja na kolanach wiozła malucha przez całe miasto na pętlę, skąd odebrał go wolontariusz wrocławskiej ekostraży.

Zajączek dzięki zaangażowaniu dzieci i motorniczej trafił do azylu

Autor:ib/gp

Źródło: MPK Wrocław

Źródło zdjęcia głównego: MPK Wrocław