Wrocław

Pseudokibice przygotowali ustawkę, ale zanim zaczęli, wkroczyła policja

Wrocław

[object Object]
Policjanci zapobiegli ustawce pseudokibiców policja dolnośląska
wideo 2/3

Niemal sto wylegitymowanych osób i kilkanaście zatrzymanych aut, w których znaleziono ochraniacze i rękawice bokserskie - to efekt działań policjantów, którzy zapobiegli planowanej ustawce pseudokibiców. Funkcjonariusze mówią o "szybkim i zdecydowanym" działaniu.

- Funkcjonariusze uzyskali informacje o planowanej ustawce dwóch grup pseudokibiców. Do spotkania miało dojść w sobotę na terenie województwa wielkopolskiego - informuje nadkom. Krzysztof Zaporowski z biura prasowego dolnośląskiej policji.

Kilkanaście samochodów, sto osób wylegitymowanych

Mundurowi ruszyli do akcji. - Pierwsze działania podjęto już na drogach dojazdowych do miejsca spotkania. Następnie w kompleksie leśnym. Łącznie sprawdzono kilkanaście pojazdów i wylegitymowano prawie 100 osób - wylicza Zaporowski. I wyjaśnia, że były to osoby sympatyzujące z klubami piłkarskimi z Warszawy i Wrocławia. W ich samochodach znaleziono między innymi ochraniacze i rękawice bokserskie. - W trakcie kontroli mężczyźni nie potrafili wytłumaczyć logicznie, co robili w tym miejscu - mówi policjant.

Po przeprowadzeniu kontroli obie grupy rozjechały się do domów. Do bójki nie doszło.

Sprzęt znaleziony w samochodach pseudokibiców | policja dolnośląska

Autor: tam/jb / Źródło: TVN24 Wrocław

Źródło zdjęcia głównego: policja dolnośląska

Pozostałe wiadomości