Rafał Trzaskowski

Rafał Trzaskowski

Koronawirus. To słowo – odmieniane na różne sposoby - było w tym roku "naj...". Najważniejsze, najgroźniejsze, najsmutniejsze i z największym wpływem na życie każdego z nas. Pandemia, #Zostanwdomu, #Pomagajmysobie, a ostatnio #Polskasieszczepi - aż trudno uwierzyć, że to wszystko wydarzyło się w ciągu niespełna 10 miesięcy. Dużo działo się też w polityce, dlatego ułożyliśmy dla Was ranking najważniejszych wydarzeń.

Ponad sto inwestycji odłożonych na później, droższe parkowanie w centrum, niewykluczona podwyżka cen biletów na komunikację miejską. Prezydent Warszawy Rafał Trzaskowski wyszedł przed kamery i powiedział, że idą trudne czasy. Budżet w czasie pandemii muszą łatać też inne miasta. Łukasz Wieczorek.

Od czasów prezydenta Warszawy z Unii Wolności Marcina Święcickiego, poprzez okres rządów Lecha Kaczyńskiego z PiS, aż po kadencję Hanny Gronkiewicz-Waltz z PO wszystkie projekty rozbudowy oczyszczalni ścieków Czajka zakładały budowę kolektorów ściekowych pod dnem Wisły. Tę koncepcję forsowano jako najlepszą. Gorzej było z realizacją projektu. 

Nowa Solidarność musi poczekać. Teraz "Czajka" stała się priorytetem. Rafał Trzaskowski wstrzymuje na razie ruch i walczy z kryzysem w Warszawie, bo za awarię ściekową może słono zapłacić. Pomaga mu rząd - jest sztab kryzysowy i pierwsze podjęte decyzje. Dawid Rydzek.