Rafał Trzaskowski

Rafał Trzaskowski

Ramię w ramię, choć pojawia się element rywalizacji - jest też wspólny cel: odsunąć PiS od władzy. Donald Tusk i Rafał Trzaskowski razem na Campus Polska Przyszłości. Jednym z tematów jest sytuacja na granicy polsko-białoruskiej. Donald Tusk twierdził, że dla obecnej władzy ta sytuacja to "polityczne złoto", a dużo groźniejsze niż przekroczenie granicy państwowej jest "przekroczenie granicy podłości". Barbara Sobska.

Kiedy emocje opadły, przyszedł czas na zabranie głosu. Rafał Trzaskowski nie ma do nikogo żalu, bo w polityce patrzy się w przyszłość, nie w przeszłość. Prezydent Warszawy zabiera się za Campus Przyszłości, a Donald Tusk za rozmowy z opozycyjnymi liderami. Do wyborów zostały dwa lata. Materiał Barbary Sobskiej.

Donald Tusk po długiej nieobecności wchodzi znów do polskiej polityki i krzyżuje plany nie tylko PiS-owi, ale i Rafałowi Trzaskowskiemu. Prezydent Warszawy chciał stanąć na czele Platformy Obywatelskiej. Z jednej strony ma duże poparcie wyborców, z drugiej niewiele od wyborów prezydenckich zrobił. Barbara Sobska.