Rafał Trzaskowski

Rafał Trzaskowski

Rafał Trzaskowski będzie kandydatem Koalicji Obywatelskiej na prezydenta - przekazali w piątek po spotkaniu zarządu Platformy Obywatelskiej liderzy partii, które tworzą Koalicję Obywatelską. Nowy kandydat mówił, że bierze "olbrzymią odpowiedzialność walki o demokratyczną Polskę, o silne państwo". Wcześniej tego dnia o rezygnacji z kandydowania poinformowała wicemarszałek Sejmu Małgorzata Kidawa-Błońska.

Platforma Obywatelska postawi w wyborach prezydenckich na Rafała Trzaskowskiego. Nie mam żadnych wątpliwości. To jest bardzo naturalny wybór - powiedział w "Jeden na jeden" w TVN24 prezydent Poznania Jacek Jaśkowiak. - Wybór w grudniu Małgorzaty Kidawy-Błońskiej obciąża tych wszystkich, którzy wtedy podjęli taką decyzję. Teraz całe szczęście, że z tych złych decyzji potrafią się wycofać - dodał.

Małgorzata Kidawa-Błońska doprowadziła do tego, że pseudowybory nie odbędą się w maju, poniosła przy tym koszty polityczne. Natomiast to, czy będzie startować, jest jej decyzją - mówił w "Tak jest" senator Koalicji Obywatelskiej Krzysztof Brejza. Warszawski radny PiS, rzecznik Porozumienia Jan Strzeżek ocenił, że Rafał Trzaskowski byłby "na pewno groźniejszym kandydatem".

Od szczegółowych wytycznych Głównego Inspektora Sanitarnego oraz czasu na przygotowanie się do nich Rafał Trzaskowski, prezydent Warszawy, uzależnił otwarcie obiektów sportowych oraz bibliotek podlegających stołecznemu ratuszowi. Podczas spotkania z dziennikarzami przyznał również, że wpływ epidemii na inwestycje jest w dalszym ciągu nieznany i zależny od rządowej pomocy.