Najnowsze

Najnowsze

- W sprawie placu Piłsudskiego nie mówimy o żadnych nieprawidłowościach. Wojewoda ma prawo wystąpić do ministerstwa o przekazanie w trwałe użytkowanie nieruchomości Skarbu Państwa - oświadczył w poniedziałek w TVN24 minister infrastruktury Andrzej Adamczyk, który był gościem Bogdana Rymanowskiego w programie "Jeden na Jeden".

Instytut Meteorologii i Gospodarki Wodnej wydał alerty meteorologiczne dla kilku województw, w tym dla mazowieckiego. Silny wiatr w porywach może sięgać do 90 kilometrów na godzinę. Ostrzeżenie obowiązuje do godziny 21 w poniedziałek.

Jarosław Niezgoda znów to zrobił. Zagrał piąty mecz w podstawowym składzie i strzelił piątego gola. Tym razem Arce Gdynia i Legia została wiceliderem ekstraklasy. Mistrzowie nie musieli drżeć o wynik do końca, bo drugą bramkę zdobył jeszcze Michał Kucharczyk.

Dwa dodatkowe pojemniki na śmieci i nowa kategoria - odpady BIO. Ratusz przygotowuje mieszkańców do zmian w selekcji odpadów komunalnych. W listopadzie w poszczególnych dzielnicach zaplanowano szereg spotkań informacyjnych w tej sprawie.

Sygnalizator świetlny przechylił się i może runąć na jezdnię. Nie wiadomo, czy to skutek silnego wiatru, czy też remontu, który trwa w okolicy. Sytuacja jest jednak niebezpieczna, bo słup może spaść na jadące samochody.

Zorganizowanie w czasie wyborów samorządowych w Warszawie referendum w sprawie pomników smoleńskich zaproponował w niedzielę poseł Platformy Obywatelskiej Rafał Trzaskowski. - Niech warszawiacy wypowiedzą się, czy chcą pomników, czy nie - mówił.

- Wszyscy zaparkowali prostopadle, a jeden z kierowców postanowił się wyłamać i zostawił swój samochód ustawiony równolegle do ulicy zajmując co najmniej dwa miejsca - mówi reporter tvnwarszawa.pl, który obserwuje sytuację wokół stołecznych cmentarzy.

Surowe kary dla "czyścicieli kamienic" i pomoc dla ich ofiar - to wytyczne dla prokuratorów. - Nie będziemy tolerować dręczenia lokatorów, którzy są w bezprawny sposób zmuszani do opuszczania mieszkań - powiedział Polskiej Agencji Prasowej minister sprawiedliwości-prokurator generalny Zbigniew Ziobro.

29 specjalnych linii cmentarnych C: 27 autobusowych i dwie tramwajowe. Do tego 80 informatorów i dodatkowe punkty sprzedaży biletów - to niektóre z zapewnionych przez Zarząd Transportu Miejskiego udogodnień dla odwiedzających warszawskie cmentarze w okresie Wszystkich Świętych i weekendzie poprzedzającym święto.

"Dyscyplinarka" sędziego Mirosława Topyły, który wskutek wyroku pierwszej instancji został usunięty ze stanu sędziowskiego za kradzież 50 złotych, została odroczona przez Sąd Najwyższy. Powodem odroczenia było uwzględnienie wniosku obrony o przeprowadzenie badań psychologicznych sędziego.

Z budynkami jest jak z ludźmi. Jeden jest wysoki, drugi obszerny. Wysoki niekoniecznie musi być obszerny, obszerny nie musi być wysoki. W Warszawskim TOP5 tydzień temu prezentowaliśmy najwyższe budowle w stolicy. Tym razem pokazujemy te o największej liczbie pięter.