Najnowsze

Najnowsze

Rekordowe długie, trwające łącznie 17 godzin, dwudniowe posiedzenie komisji weryfikacyjnej dotyczące Noakowskiego 16 dobiegło końca. Przesłuchano lokatorów, prezesa spółki Fenix oraz Andrzeja Waltza. Mąż prezydent Warszawy zapewnił, że nie konsultował z żoną decyzji dotyczących kamienicy. - Była to moja sprawa spadkowa - wskazał.

Jak dotąd policja nie ustaliła tożsamości osób, które niosły rasistowskie hasła na marszu narodowców 11 listopada. Mimo że od marszu minęły ponad trzy tygodnie, nie opublikowała też wizerunków sprawców z prośbą o pomoc w ich identyfikacji. Niespełna rok wcześniej, po grudniowych ulicznych demonstracjach przed Sejmem, policja po niecałym tygodniu opublikowała zdjęcia demonstrantów z sugestią, że są to osoby podejrzane o naruszenie prawa.

Mariusz R. sprzedał znanemu handlarzowi roszczeń spadek i prawa do warszawskiej nieruchomości. Rok później popełnił samobójstwo - pisze "Rzeczpospolita". Prokuratura bada opisaną przez gazetę sprawę, by sprawdzić, czy śmierć mężczyzny miała związek z reprywatyzacją.

Mieszkańcy dostarczyli prezydent Hannie Gronkiewicz-Waltz wiedzę, że decyzja o zwrocie kamienicy przy Noakowskiego 16 została wydana na podstawie fałszywego dokumentu. Obowiązkiem było wznowienie postępowania przez prezydent Warszawy - powiedział na briefingu prasowym szef komisji weryfikacyjnej Patryk Jaki.