Najnowsze

Najnowsze

Kolejny nieoczekiwany zwrot w sprawie śmiertelnego potrącenia 16-letniej Magdy na ulicy Świętego Wincentego. Oskarżony Adrian M. przyszedł na środową rozprawę w obstawie antyterrorystów. Jak dowiedział się portal tvnwarszawa.pl, prokuratura prowadzi śledztwo w sprawie "podżegania do jego zabójstwa".

- Złożyliśmy zawiadomienie o podejrzeniu popełnienia przestępstwa przez Zbigniewa Dubiela, byłego burmistrza Bielan w sprawie działania na szkodę interesu publicznego - oświadczyli w środę członkowie Partii Razem. Ich wątpliwości budzi kariera polityka w spółce Posesor zarządzającej nieruchomościami, w tym zreprywatyzowaną kamienicą przy Schroegera 72.

Z dużymi utrudnieniami w ruchu musieli borykać się w środę po południu kierowcy i pasażerowie w rejonie skrzyżowania alei "Solidarności" i alei Jana Pawła II. Powodem była przede wszystkim awaria sygnalizacji świetlnej, do której doszły też kiepskie warunki pogodowe.

Najpierw został dużej mierze rozebrany, teraz zbliża się do docelowej formy. Dawny Smyk przy Alejach Jerozolimskich owinęła już szklana elewacja, która ma nawiązywać do oryginału z lat 50. Budynek ma zostać oddany do użytku za około pół roku.

- Plan zagospodarowania dla Śródmieścia Południowego całkowicie zmieni oblicze tej części miasta i doprowadzi do dalszego eksodusu mieszkańców - uważa szef stowarzyszenia Wolne Miasto Jan Śpiewak. W środę zwrócił się w tej sprawie do kandydata Platformy Obywatelskiej na prezydenta stolicy Rafała Trzaskowskiego. Ten, choć był w biurze, do pikietujących nie wyszedł.

Legia Warszawa w półfinale Pucharu Polski. Drużyna wygrała we wtorek rewanżowy mecz z pierwszoligowcem - Bytovią Bytów. Legioniści zwyciężyli w Bytowie 4:2.

Jesteśmy zobowiązani podjąć działanie, które spowodowałoby że wszyscy będziemy czuli się bezpiecznie na uniwersytecie - mówią członkowie nowej organizacji. Zrzeszyli się po tym, jak ktoś rozrzucił na uczelni ulotki propagujące faszyzm.

Schroegera 72 - zwrotem kamienicy pod tym adresem zajmowała się we wtorek komisja weryfikacyjna. Zeznawali między innymi lokatorzy, którzy żalili się na podwyżki czynszów i przekonywali, że zwrot był dokonany "na podstawie fałszywych dokumentów". Z drugiej strony, byli też właściciele kamienicy - podważający argumenty mieszkańców i stwierdzający, że reprywatyzacja była dla budynku "zbawienna".