Świat

Świat

Rok 2021 będzie równie gorący jak ostatnie lata - wynika z prognozy brytyjskiego serwisu meteorologicznego Met Office. Eksperci przewiduje, że średnia globalna temperatura w nadchodzącym roku będzie o 0,91-1,15 stopnia Celsjusza wyższa niż w okresie przedindustrialnym.

Po intensywnych opadach śniegu w Japonii jeszcze w piątek rano około tysiąca kierowców było uwięzionych w ogromnym korku na jednej z dróg ekspresowych. Minęły dwa dni, zanim udało się udrożnić przejazd.

Pracownicy ratusza w tureckim mieście Nevsehir byli bardzo zaskoczeni, gdy wczesnym rankiem w poniedziałek zobaczyli w okolicach budynku owcę, kozę i trzy jagnięta. Zwierzęta atakowały przechodniów i goniły urzędników. Ich właściciel stwierdził, że musiały wydostać się z pastwiska z powodu otwartej przez wiatr furtki.

Plaże w australijskim mieście Gold Coast, położonego w stanie Queensland, pokryły się ogromną ilością morskiej piany. Jednym zjawisko sprawiło przyjemność, choć znaleźli się też tacy, którzy nie mieli powodów do zadowolenia.