Świat

Świat

Dni stają się coraz cieplejsze. W prognozach na przyszły tydzień widać nawet upał. Co odpowiada za ten wrześniowy żar? O tym opowiedział we "Wstajesz i weekend" prezenter tvnmeteo.pl Tomasz Wasilewski.

Część Stanów Zjednoczonych zmagała się z wyjątkowo specyficzną pogodą. Chociaż w kraju panuje jeszcze lato, w okolicach Gór Skalistych doszło do pierwszych opadów śniegu. Synoptycy ostrzegali wcześniej przed zimową burzą, która miała przynieść obfite opady śniegu i silne porywy wiatru - zaledwie kilka dni po długim okresie upalnej pogody.

Stany Zjednoczone zmagają się z pożarami. W miejscowości Malden w stanie Waszyngton spłonęło około 80 procent budynków. Ogień zniszczył między innymi komisariat, remizę, ratusz, bibliotekę oraz pocztę. Służby upewniają się, czy nikt nie zginął.

Jeszcze w sobotę termometry w Denver w stanie Kolorado wskazywały 38 stopni Celsjusza. Na wtorek meteorolodzy prognozowali tam spadek temperatury do 0 stopni Celsjusza. W górach miały pojawić się pierwsze opady śniegu. Taka zmiana pogody niesie nadzieję na ugaszenie ogromnych pożarów, które od wielu dni pustoszą część Stanów Zjednoczonych.