zwierzęta

zwierzęta

Koty bywają podejrzewane o przyczynianie się do rozwoju różnych chorób psychicznych u ludzi. Brytyjscy naukowcy dowiedli, że to nieprawda i że ludzie, którzy dorastają w towarzystwie kotów, nie są bardziej narażeni na psychozy niż inni.

Gawrony na stałe wpasowały się w krajobraz dużych miast. Ptaki te nie mają jednak łatwego życia. Cały czas są mylone ze swoimi kuzynami - krukami, co nie zawsze stawia je w dobrym świetle. A gawrony to bardzo ciekawe i sprytne, jak kruki, ptaki.

Wiele ptaków na zimę odlatuje do cieplejszych krajów. Zdarza się jednak, że z jakichś powodów zwierzęta nie opuszczają Polski i spędzają w niej mroźne miesiące. Taki los spotkał bąka zwyczajnego, który nie odleciał i zamieszkał w pomieszczeniu gospodarczym jednego z domów na zachodzie kraju.

Wytwarzanie ludzkich organów w organizmach zwierząt od wielu lat było marzeniem naukowców. W ten sposób można by wyhodować np. serca, płuca czy nerki niezbędne do przeszczepów. To, czego badacze ostatnio dokonali, może być ważnym krokiem w rozwoju technologii, mogącej ratować ludzkie życie. Naukowcom udało się bowiem stworzyć w laboratorium chimerę człowieka i świni.

Pracownicy jednego z australijskich ogrodów zoologicznych apelują do społeczeństwa, by zamiast zabijać śmiertelnie niebezpieczne pająki, ludzie zbierali je i przynosili do wyznaczonych punktów. W zoo brakuje pająków, przez co nie można wytworzyć odpowiedniej ilości surowicy.

Nam kojarzy się ze świętowaniem, ale dla zwierzaków to bardzo stresujący czas. Przestraszone hukiem sylwestrowych petard często nie mogą znaleźć sobie miejsca i są bardzo poddenerwowane. Co zrobić, by nasz pies spokojnie przeżył sylwestra?